Historia erotyczna Kremla. Od Iwana Groźnego do Raisy Gorbaczowej

Bellona
Une Histoire erotique du Kremlin
powieść historyczna
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak

Książka porusza bardzo ciekawy temat jakim jest życie codzienne i relacje między mieszkańcami Kremla. Jednak książka jako całość nie spełniła moich oczekiwań ze względu na parę czynników:
*tytuł książki jest nieadekwatny do treści książki. Okres od Iwana Groźnego do czerwonego Kremla czyli prawie 400 lat jest opisany w niecałych 50 stronach, więc tak naprawdę jest to...

Bardzo chwytliwy tytuł. Owszem, jest tu dość dużo wiadomości o żonach i kochankach dygnitarzy rosyjskich i radzieckich. Jednak to tylko jeden z poruszonych w książce tematów. Bardziej pasowałby tytuł "Kreml i jego mieszkańcy".
Ogólnie książka interesująca i dobrze napisana. Godna polecenia.

Biografie wielkich mężów stanu rzadko zawierają jakąś większą liczbę informacji o ich małżonkach, czy partnerkach. Zazwyczaj są tylko wspomniane i wydawałoby się że nie odegrały żadnej znaczącej roli na politycznej scenie. Jednak ta książka udowadnia że było inaczej. Zwłaszcza że dotyczy to Rosji, jej przywódców i przede wszystkim ich partnerek.
Książka ta ukazała się jako...

Książka o kobietach. Silnych, odważnych, bezkompromisowych. To prawda, że głową rodziny jest mężczyzna, ale szyją kobieta. Cieszę się, że ktoś pochylił się nad losami kobiet w Rosji. Dzięki ich losom możemy lepiej poznać kulisy historii Rosji - szczególnie wciągnęły mnie rozdziały o Stalinie. Niby tyle o nim wiemy, a ja poczułam się zaskoczona :)

Tytuł książki niewiele ma...

• 2019
  • Na czytniku