Cokolwiek wybierzesz

Jakub Szamałek Cykl: Ukryta sieć (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller 448 str.
W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller
celebryci literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo szantaż thriller wyścig z czasem

W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Otwarcie z klasą

27 Link do recenzji

Jak czytasz thriller o hakerach, a następnego dnia rano dzwoni budzik, a ty się boisz, że to hakerzy włamali ci się do telefonu, to znaczy, że to dobra książka.

W mniej więcej połowie lektury powiedziałem sobie: "Szamałek, jak tego nie spieprzysz, będzie dziesiąteczka na LC". Jest 9, bo finał nie jest najgorszy, może nawet być uznany za widowiskowy, ale klima...

Mimo, że nie ma tu wiele zagadek i zmyłek czyta się dobrze. Autor zrobił dużo, żeby nie wyszła z tej książki szmira. I poniekąd to mu się udało. Na minus zakończenie w samolocie i wątki poboczne. Jak się okazało nic nie wynoszące w tą historię

W końcu dobry, polski kryminał. Co prawda nie wszystko tutaj trzyma się kupy (nie ma opcji żeby wrzucić MIGDAL na rejestrację w PL, Jeep Grand Cheeroke nie waży "kilka" ton tylko 2,4), ale poziomem powiązań logicznych Jakub Szmałek biję na głowę to co można spotkać u Pana Mroza. Zapewne przy najbliższej okazji wezmę się za następną książkę tego autora.

Dobrze się czyta, wciąga. Skłania do zastanowienia się nad tym jak korzystamy z sieci. Polecam.

No cóż.... nie urzekła mnie ta książka, początek dobry a potem nuuuuuuuda, ledwo doczytałam do końca i to też omijając mega długie opisy łamania haseł itp, może druga będzie lepsza

Mam mieszane uczucia, z jednej strony książka porusza ciężki temat i tragedię, która spotyka wiele niewinnych dzieci, które nie mogą poradzić sobie z traumą. Z drugiej jednak strony, niektóre wątki były zbędne lub wciśnięte na siłę, a nazwiska niektórych postaci były bez pomysłu: p. Komar, Wiesława Maczek czy Jan Tran.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetnie napisana książka. POLECAM

Nie lubię kryminałów. Wydają mi się przewidywalne. Tutaj autor też zgodnie z regułami gatunku prowadzi nas brawurowo ku wyjaśnieniu zagadki. Ale dla mnie ważna była nie sama zagadka, ale fakt, że autor porusza bardzo ważny temat bezpieczeństwa w sieci, cybeprzestępczości, nowych mediów, czyli narzędzi, z których codziennie korzystamy, a o których mamy bardzo mgliste pojęcie.

Dzisiaj nietypowo... O książce, po którą sięgnęłam nie przez okładkę czy opis, ale głównie przez życiorys autora-było warto.

Jakub Szamałek- Pisarz, scenarzysta studia CD Projekt RED (producent serii gier „Wiedźmin”). Absolwent Oksfordu, doktor archeologii śródziemnomorskiej Uniwersytetu w Cambridge, stypendysta Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Autor trylogii kryminal...

Dobrze poprowadzona, trzyma w napięciu. Na pewno kupię pozostałe książki tego autora.

Dyskusje

Jakub Szamałek Cokolwiek wybierzesz