Arabski raj

Tanya Valko Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Arabska saga (tom 8) literatura piękna
Prószyński i S-ka
Arabska saga (tom 8)
literatura piękna
2019-04-23

W kwestii Arabskiej Sagi p. Valko miałam (i nadal mam) zaległości. W ostatni weekend postanowiłam je nadrobić. Sięgnęłam po zalegający mi na półce od dłuższego czasu "Arabski raj"... Mam wrażenie, że zmarnowałam czas. Po sukcesie początkowych, naprawdę świetnych części zaczął się zjazd po równi pochyłej. Coraz grubsze tomy, a coraz mniej w nich treści. Niekończące się...

Właśnie skończyłam czytać i jestem w szoku. Litry wylanych łez, bardzo wciągająca dalsza część fabuły rodziny Salimi.
Kolejna część zaskakuje w bardzo tragiczny a jednak szczęśliwy finał.

Trochę jak w modzie na sukces. Przeczytałam z sentymentu do poprzednich.

"Rodziny, tak jak ojczyzny, się nie wybiera. Czasami bywa śmiertelnie toksyczna." (str.168)

Jest to już dziesiąty tom Orientalnej sagi. Trochę mniej mi się podobał, gdyż za dużo było polityki na Bliskim Wschodzie. Jak zwykle dużo okrucieństwa, zamachów, krwi i przemocy. Wracają starzy bohaterowie, którzy wikłają się w kłopoty, bo to ich specjalność, obok nich nowi, zarówno...

"Arabski raj" to kolejna część Arabskiej Sagi Tanyi Valko. Znów zostajemy wciągnięci w pokręcony świat sióstr Marysi i Darii, które próbują odnaleźć się w arabskim świecie. Książka dzieli się jakby na dwie części - jedna pisana jest z perspektywy Marii, a druga ze strony Darii.

Pierwsza z nich po trudnych przeżyciach z ostatniego tomu, po zniewoleniu, po przykrych...

Co raz bzdurniejsza fabuła.

No i 10 część przeleciała. Wciąga jak poprzednie, nie można się oderwać. Wiadomo, że to literatura raczej nie z górnej półki, ale trzeba dobrze pisać żeby tak wciągnąć! Czekam na kolejne części!

Jak na razie przedostatni tom 😥 wspaniałej Arabskiej Sagi ❤

W tej książce jak i w poprzednich jest tyle emocji, że po prostu nie da się tego nie czytać ❤ Jest radość, szczęście, miłość, zazdrość, nienawiść, zdrady, morderstwa. Od wyboru do koloru. Do tego piękne opisy sytuacji, w których znalazły się nasze bohaterki: Dorota, Marysia i Daria wraz ze swoimi mężami ❤ Cudowne...

Za dużo polityki, za dużo zagmatwania. Reszta jak w poprzednich książkach tej sagi - chce się czytać, bo człowiek się przywiązał do bohaterów

Ojj strasznie mi się dłużyła ta część. Za dużo polityki, gubiłam wątki i nie porwali mnie nowi bohaterowie. Koniec książki zupełnie niezrozumiały.

• 2019
  • 2020