Arabski książę

Tanya Valko Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Arabska saga (tom 9) literatura piękna
Prószyński i S-ka
literatura polska
Arabska saga (tom 9)
literatura piękna
literatura polska

Książka jest częścią Arabskiej Sagi; najlepiej jest czytać poszczególne tomy we właściwej kolejności. Ciekawe dalsze losy bohaterów, chociaż niektóre opisy bardzo drastyczne, ale prawdopodobnie zgodne z prawdą. Książka będzie interesująca zwlaszcza dla tych, których ciekawią różne oblicza islamu i zycia w krajach muzułmańskich

" W głównej mierze rodziny kształtują nasze charaktery i odpowiadają za późniejsze czyny." (str.454)

Jedenasta część sagi trzyma w napięciu. Autorka nie da czytelnikowi odpocząć, potęguje napięcie, wiele sytuacji przyprawia o palpitację serca i niedowierzanie że takie rzeczy mogą się wydarzyć we współczesnym świecie. Kontynuacja losów nieobliczalnej Doroty, która trochę...

Po poprzedniej zbytnio nafaszerowanej faktami książce tym razem więcej losów bohaterów i to jakże ciekawych.

Jestem naprawdę zdruzgotana tym co się stało. Od początku kibicowałam temu wątkowi a tu nastąpił koniec. Nie mogę się z tym pogodzić. Ta część mnie zawiodła, zwłaszcza przy wątkach pobocznych gdzie zaraz poznane postacie traciły życie.

Czy pieniądze dają nam szczęście? Czy bogactwo i władza idą w parze z długim życiem? Wiele osób myśli że pieniądza dają szczęście i rozwiązują problemy pewnie i czasem tak jest. Ale to nasze decyzje , nasze wybory klastfikują to w jakiej sytuacji się znajdziemy i jak z niej wyjdziemy . Losy Doroty i jej córek są przepełnione codziennie nowymi wyzwaniami . Szczęściem i...

Czytam od samego początku Arabską Sagę i trochę męczy mnie ta retrospekcja.
Książka może nie jakaś wybitna, czytam z ciekawości jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Na pewno lepsza od poprzedniej. Pod koniec trochę dramatyzmu jak z pierwszych części. Chętnie przeczytam ostatni tom.

Całą arabską sagę pochłonęłam w zeszłym roku i z niecierpliwością czekałam na kolejny tom🥰 Niestety się rozczarowałam.

Mnogość wątków i historii powoduje, że nie ma spójności takiej jaka była w poprzednich częściach. Momentami infantylny język i wątek, aż razi w oczy.

Polubiłam bohaterów arabskiej sagi dlatego czekam na kolejną część 🤗

Czekam z niecierpliwością na ostatni tom. :)

Jak się już wpadnie w tę sagę arabską to każdą kolejną czyta się jeszcze szybciej niż poprzednie. I co z tego, że prosto napisana? Tę część łyknęłam baaardzo szybciutko i czekam na kolejną, podobno oststnią część. Polecam, bardzo wciągająca saga, bardzo wiele dowiedziałam się z niej o krajach arabskich. Mocno polecam!

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie 20 lat asystentką ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. W 2018 roku – po ponad 25 latach na obczyźnie – pozostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski. Na...

• 2020
  • 2020
  • 2021
  • Chcę w prezencie
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Arabski książę