Zimny wiatr. Pamiętnik z lat spędzonych w chińskim gułagu.

- Data wydania:
- 2018-10-31
- Data 1. wyd. pol.:
- 2018-10-31
- Liczba stron:
- 312
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788306035209
- Tłumacz:
- Joanna Krenz
- Wydawnictwo:
- Państwowy Instytut Wydawniczy
- Tagi:
- wspomnienia obóz przymusowej pracy Chiny komunizm
- Kategoria:
- biografia, autobiografia, pamiętnik
- Data wydania:
- 2018-10-31
- Liczba stron:
- 312
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788306035209
- Tłumacz:
- Joanna Krenz
- Seria:
- Contra Leviathan
- Tagi:
- wspomnienia obóz przymusowej pracy Chiny komunizm
„Doskonała, zdecydowanie najlepsza opowieść o życiu w chińskich obozach reformy przez pracę, jaką mamy, do złudzenia przypominająca Archipelag Gułag Sołżenicyna. Zniewalająca w swej dbałości o szczegół i wiarygodność relacji. Często trudno było mi oderwać się od lektury. Myślę, że pisane jest jej trafić do kanonu”.
Anne F. Thurston, autorka książki A Chinese Odyssey: The Life and Times of a Chinese Dissident
„Autobiografia Harry’ego Wu odsłania mało znane zewnętrznemu światu fakty o chińskiej dyktaturze. Niesprawiedliwości, które dokumentuje, wciąż mają miejsce. Szczególna perspektywa, z której autor spogląda na historię i politykę pozwala zrozumieć, dlaczego demokratyczne Chiny pozostają marzeniem, któremu nie można pozwolić umrzeć”.
Fang Lizhi, chiński dysydent i obrońca praw człowieka, profesor fizyki i astronomii na Uniwersytecie Arizońskim.
„Harry Wu napisał jedyną w swoim rodzaju książkę, w której z niesamowitym obiektywizmem opowiada o dziewiętnastu latach spędzonych w chińskich obozach koncentracyjnych i dwóch odważnych powrotach do Chin, już po ucieczce do Ameryki. To świadectwo jego niewiarygodnego oddania wobec historii i wobec swoich pobratymców. Wrócił do piekła, by z naukowym rygorem pokazać, z jakimi atakami rodzaj ludzki spotyka się na co dzień w Chinach”.
Jacob Timerman, autor książki Prisoner Without a Name, Cell Without a Number
„Choć Zimny wiatr opowiada o doświadczeniu tylko jednego Chińczyka, stanowi porażające i dojmujące oskarżenie pod adresem całej ery Mao w Chinach. Jest to zarazem gorzkie i ważne przypomnienie o istnieniu brutalnego systemu, który funkcjonuje nadal. Lektura książki Harry’ego Wu pozwala zrozumieć, w jaki sposób to mroczne dziedzictwo przeszłości nadal kładzie się cieniem na czasach obecnych”.
Orville Schell, autor książki Discos and Democracy: China in the Throes of
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Podobne książki
Oceny
Książka na półkach
- 58
- 15
- 12
- 2
- 2
- 2
- 1
- 1
- 1
- 1
Cytaty
Bądź pierwszy
Dodaj cytat z książki Zimny wiatr. Pamiętnik z lat spędzonych w chińskim gułagu.
Dodaj cytat
Opinie [3]
Książka podobna w treści do ,,Innego świata" Herlinga Grudzińskiego z tą tylko różnicą, że opisuje chiński system gułagów. Polecam każdemu, kto interesuje się literaturą łagrową.
Pokaż mimo toHarrego Wu można śmiało uznać za chińskiego Aleksandra Sołżencyna.
więcej"Zimny wiatr" to pamiętnik Harrego z lat spędzonych w chińskich gułagach - obozach pracy przymusowej. Jako student geologii Uniwersytetu Pekińskiego w roku 1957 w trakcie akcji prowadzonej przez partię komunistyczną przeciwko prawicowcom, aresztowany, uznany za niebezpiecznego dla partii i skazany na...
Czytałem ostatnio biografię Mao i ten dziennik to doskonały dodatek do tego mrocznego czasu. Trzeba znać trochę klimat komunistycznych Chin albo chociaż przeczytać trochę rosyjskich historii z gułagu i życia w skrajnej komunie ,żeby lepiej zrozumieć książkę. Polecam ją zdecydowanie.
Pokaż mimo to