Zimny wiatr. Pamiętnik z lat spędzonych w chińskim gułagu.

Harry Wu Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Contra Leviathan biografia, autobiografia, pamiętnik
Joanna Krenz
Państwowy Instytut Wydawniczy
wspomnienia obóz przymusowej pracy Chiny komunizm
biografia, autobiografia, pamiętnik
Joanna Krenz
Contra Leviathan
wspomnienia obóz przymusowej pracy Chiny komunizm

Książka podobna w treści do ,,Innego świata" Herlinga Grudzińskiego z tą tylko różnicą, że opisuje chiński system gułagów. Polecam każdemu, kto interesuje się literaturą łagrową.

Harrego Wu można śmiało uznać za chińskiego Aleksandra Sołżencyna.
"Zimny wiatr" to pamiętnik Harrego z lat spędzonych w chińskich gułagach - obozach pracy przymusowej. Jako student geologii Uniwersytetu Pekińskiego w roku 1957 w trakcie akcji prowadzonej przez partię komunistyczną przeciwko prawicowcom, aresztowany, uznany za niebezpiecznego dla partii i skazany na...

Czytałem ostatnio biografię Mao i ten dziennik to doskonały dodatek do tego mrocznego czasu. Trzeba znać trochę klimat komunistycznych Chin albo chociaż przeczytać trochę rosyjskich historii z gułagu i życia w skrajnej komunie ,żeby lepiej zrozumieć książkę. Polecam ją zdecydowanie.

• Azja
  • Chiny