Kim Dzong Un. Szkic portretu dyktatora

Sun Heidi Sæbø biografia, autobiografia, pamiętnik 384 str.
Kim Jong-un: Et skyggeportrett av en diktator
Iwona Zimnicka
Poza serią
Czarne
biografia, autobiografia, pamiętnik
literatura norweska Iwona Zimnicka Korea Północna Kim Dzong Un komunizm totalitaryzm

Kim Jong-un: Et skyggeportrett av en diktator
Iwona Zimnicka
Poza serią
Czarne
biografia, autobiografia, pamiętnik

Kup książkę

w 2017 na malezyjskim lotnisku przyrodni starszy brat pólnocnokoreańskiego duyktatora został zaatakowany przez 2 kobiety. Błyskawicznie trucizna rozlaął się po jego organizmie i zmarł w kilka godzin potem. Czyżby mocodawcą tej zbrodni był sam Dzong Un, gdyż obawiał się walki politycznej?
Głownym tematem ksiaki jest rodzina Kimów, dzieje reżimu przez ostatnie czterdzieści...

Nie do końca jest to książka o Kimie. Autorka mnóstwo czasu poświęca zamachowi dokonanemu w Kuala Lumpur na przyrodniego brata Kima oraz na program jądrowy północnych koreanczykow. Z książki prawdę mówiąc nie dowiedziałem się niczego więcej co do tej pory wiedziałem o Kimie.

Korea Północna jest dla nas niezwykle odległym i egzotycznym krajem. O jej historii, życiu codziennym obywateli nie mówi się wiele. A jeśli już, to zawsze w kontekście dyktatorów i bomby atomowej. Po przeczytaniu tego szkicu dochodzę do wniosku, że jest to dość zasadne, bo społeczeństwo Korei żyje w cieniu zarówno reżimowej polityki jak i bomby.

Ta książka to nie tylko...

Jest świetna!

Kolejny raz Wydawnictwo Czarne nie zawiodło. Książka "Kim Doing Un. Szkic portretu dyktatora" autorstwa Sun heidi Sæbo to niezwykle poruszająca historia rodziny Kimow i reżimu w Korei Polnocnej. Autorka podejmuje próbę wyjaśnienia motywów działania obecnie panujacego dyktatora, który w oczach świata jest niebezpiecznym dużym dzieckiem bawiącym sie energią atomową. Ten...

Dyskusje

• 2019