rozwińzwiń

Stara Szkoła
2018-11-30
2018-11-30
Joanna Betlej
literatura słowacka mistyfikacja niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy strach thriller zaginięcie
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Ta książka powinna być napisana od nowa. Motyw legendy Trybecza jest tutaj udany, jeśli chodzi o całą resztę, zastanawiam się, kto to dopuszcza do druku, bo w moim odczuciu poziom książki jest poniżej średniej. Fatalny styl, fatalna narracja, fatalna postać głównego bohatera. Nie mówię już o jakiejś psychologicznej głębi, ale czytając niektóre fragmenty tego "dzieła", miałam wrażenie, że autor jest osobą niedorozwiniętą emocjonalnie, tak żenująco i słabo nakreślił główną postać. Coś takiego nie powinno iść do druku mimo, iż sam pomysł nie był zły. Jak autorowi udało się uzyskać jakiekolwiek wsparcie finansowe w wydaniu, o czym mamy informację w książce, pozostaje zagadką.

To dobra i interesujaca ksiazka. Akcja jest wciagajaca, jednak duzo osob uznaje "Szczeline" za ksiazke, ktora wzbudza niepokoj lub strach.

Niestety tak na mnie nie zadzialala, mysle, ze moze to przez specyficzny sposob w jakim jest napisana. Nie do konca trafia do mnie taka forma narracji jakby reportazu/wywiadu.

Zdecydowanie bardziej mnie poruszyl "Strach" autora. Oraz zdecydowanie siegne po wiecej.

Zdecydowanie bardziej mnie poruszyl "Strach" autora. Oraz...

Połączenie "Stranger Things" i "Blair Witch Project". Przerażające.

Połączenie "Stranger Things" i "Blair Witch Project". Przerażające.

Jestem dużym fanem horrorów typu found footage, więc ta książka zdecydowanie do mnie przemówiła. Nie ukrywam jednak, że grozy raczej nie czytam (głównie z tego względu, że raczej nie jest groźna),niemniej ta książka dobrze pasuje klimatem do filmów typu Blair Witch Project, czy Grave Encounters.
Jeśli komu pasuje nieodgadnione, którego i tak się nie odgadnie, opętanie, które może być wynikiem jedynie pomieszania zmysłów czy sprawy trudne do wyjaśnienia, obok których należy przejść do porządku dziennego, żeby nie zwariować, to ta książka może być dla niego.

Zaczynały w pewnym momencie trochę irytować mocno spolaryzowane i w moim odczuciu nieco karykaturalne postaci, ale poza tym, czytało się miło.

Jeśli komu pasuje nieodgadnione, którego i tak się nie odgadnie, opętanie,...

Czytałam wiele horrorów ale to jedyny, który faktycznie na mnie podziałał! Nie wiem jak, bo w zasadzie nie ma tam nic strasznego... Chciałabym częściej trafiać na książki takie jak ta

To kolejna pozycja w mojej czytelniczej przygodzie gdzie pan Karika zapewnia mi nie lada emocje. W przeciwieństwie do "Ciemności" odebrałam ją bardziej dokumentalnie, nie wzbudziła we mnie grozy a raczej zaskoczenie i chęć poszperania w necie. Opowiedziana historia zaintrygowała mnie na tyle, aby dowiedziec się więcej na temat samego Trybecza i Słowackiego trójkąta Bermudzkiego. Tajemnicze zaginięcia w tych górach, niewytłumaczalne przejścia z jednego końca na drugi, pozostałości po mieszkańcach na niedostępnych terenach, których budowa wydawałaby się niemożliwa, zaskakują, frapują a przede wszystkim zmuszają do przemysleń, których w gatunkowych horrorze raczej nie znajdziecie. Po stokoroć polecam.

napewno nikomu nie polecilbym tej ksiazki, strasznie irytujacy glowny bohater.

napewno nikomu nie polecilbym tej ksiazki, strasznie irytujacy glowny bohater.

Mój pierwszy horror (nie licząc Kinga, ale to inna kategoria) i wychodzi na to, że potrzebuję więcej. Może zachwycam się jak nowicjusz, ale nie sądziłam, że można czuć taki niepokój i napięcie czytając o wyprawie w góry gdzie nie straszy żaden potwór z bagien. Brawo Karika!

Książka ok i to tyle - zwyczajnie mnie zanudziła, doszedłem do połowy i poszła w odstawkę... Nie byłem w stanie jej już dalej czytać

Szczerze? Nie mam nawet słów, żeby opisać tą książkę i tego co u mnie wywołała. Chyba pierwszy raz w życiu zarwałam nockę, tylko po to żeby dokończyć książkę i kurwa było warto

4 709
    2 764