Szczelina

2018-11-30
2017-01-01
Joanna Betlej
Stara Szkoła
literatura słowacka mistyfikacja niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy strach thriller zaginięcie
Trhlina
horror
2018-11-30
Joanna Betlej
Inne

Jeśli książka robi z Twojego mózgu sieczkę, to znaczy, że to jest dobra książka.

nudy nudy nudy.

Bardzo dobra książka. Jedna z tych nielicznych gdzie czytając sam w domu czułem dreszczyk strachu. Polecam fanom horrorów i nie wyjaśnionych historii.

Ciekawie skonstruowana narracja. Nie jestem fanką zjawisk nadprzyrodzonych itd. to i tak historia wciąga. Polecam

Natrafiłem na ten tytuł kiedy przeglądałem Facebooka. W grupie do której należę, zachwalała ją niedawna czytelniczka tej książki. Sposób w jaki ją opisała mnie zaintrygował do tego stopnia, że sam zechciałem sprawdzić ten tytuł.
Kiedy książka wpadła w moje ręce spodziewałem się czegoś zupełnie jednak innego. Czy więc czuje się zawiedziony tym co dostałem? W żadnym razie,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie będę się rozpisywał. Klimat i cała historia mi się niesamowicie podobały ze względu na miłość jaką pałam do Słowacji od małego. Natomiast dość mocno psuły odbiór dygresje głównego bohatera, które były nietaktowne - szczególnie w tych bardziej przerażających momentach. Mimo wszystko polecam do przeczytania!

Tę książkę przypisałabym do kategorii " niedoczytana".
Na początku dosyć wolno się rozwija, następnie wciąga a potem nuży. Tak było w moim przypadku, ale próbujcie.

Nie zachwyciła mnie ta książka. Niewiele w niej napięcia. Dla mnie była obojętna, nie moje klimaty.

WOW!
Dawno autorowi książki nie udało się mnie tak nastraszyć jak zrobił to Josef Karika. Nie duchy, nie demony, a wydawałoby się zwykła wycieczka po niewielkim paśmie górskim- Trybecz: "Bo najgorszy jest strach wywołany przez coś zupełnie zwyczajnego".Zjawiska nielogiczne, niewytłumaczalne: " ... te które wyglądają jak prawdziwe, ale nie są",. Autor mistrzowsko buduje...

Swietna książka, klimat czuć już od pierwszych stron, autor wie, jak budować napięcie. Zakończenie też niczego sobie, poczucie psychozy i grozy wręcz genialne.

Dyskusje

1 808