The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki

Okładka książki The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki Kate Moore
Logo Lubimyczytac Patronat
2019-01-30
2019-01-30
2018-05-31
Dorota Konowrocka-Sawa
choroba popromienna fabryka korporacja literatura faktu manipulacja praca prawa kobiet przemysł reportaż Stany Zjednoczone USA walka z chorobą walka z systemem warunki pracy wspomnienia wyzysk

Nie wszystko złoto, co się świeci

Bardzo dobrze, obrazowo opisana tragedia dziewcząt pracujących przy cyferblatach. Niestety mniej więcej w połowie treść zaczyna się powielać i rozciągać bez potrzeby.

Niesamowita książka, wywarła na mnie ogromne wrażenie, aż nie do uwierzenia, . Że takie rzeczy się działy i w zasadzie dzieją, bo nasza cywilizacja, obecnie jest cala napromieniowana, my przez to co się dzieje na świecie też jesteśmy napromieniowani . Stąd tyle chorób nowotworowych, niewiadomo tak naprawdę skąd się biorą w naszych organizmach, tzn.wiadomo!! Tak jak nawet u mnie choroba krwi od dawna, od pierwszego badania do szkoły średniej.
🙏 TĘ KSIĄŻKĘ POWINIEN KAŻDY PRZECZYTAĆ!!!.
Mialam ją z biblioteki, ale kupię dla siebie, aby móc pożyczać znajomym. Tak zrobię!
Polecam bardzo

Pierwsza (z trzech) część książki jest pasjonująca, a potem już równia pochyła. Nuda, zalew zbędnych, niemożliwych do zapamiętania szczegółów. Powtórzenia na powtórzeniach. Książka sprawia wrażenie, jakby autorce płacono od słowa.
Radowe dziewczyny zasługują na lepsze, przystępniejsze i pozbawione takiego lania wody opracowanie swoich losów.

Mroczna Historia promiennych dziewczyn Ameryki ,mimo że reportaż jest fabularyzowany to moim zdaniem autorka świetnie sie do niego przyłożyła starając się ukazać jak mogło wyglądać życie dziewczyn pracujących w fabryce malujących cyferblaty. Strasznie ukazane co rad robi z ludzkim organizmem i jak wielkie firmy zamiatały problem pod dywan

Mocny reportaż
TW opisy ciał popromienne

Mocny reportaż
TW opisy ciał popromienne

Bardzo ciekawy temat na książkę, o którym za dużo się nie mówi. Rad wykorzystywany na potęgę w przemyśle w ubiegłym wieku w latach 20'-40' w USA przyczynił się do niewyobrażalnego cierpienia i śmierci w męczarniach młodych kobiet, które były nieświadome zagrożenia z jakim mają do czynienia.
Autorka Kate Moore przywołuje historie kobiet, które dzień w dzień narażały się na śmierć, aby ktoś mógł czerpać z tego niewyobrażalne zyski. To historie o walce, jakie te kobiety musiały stoczyć nie tylko z ogromnym bólem i strachem przed śmiercią ,ale także z bezdusznym systemem sprawiedliwości.

Książka jest fantastyczna. Opowiada historię ważną z punktu widzenia naukowego ale i ludzkiego. Nie jest to pierwszy przykład sytuacji, gdy korporacje przekładają interesy nad zdrowie ludzkie ale dobrze obnaża niedociągnięcia systemu prawnego, który czasem broni właśnie silniejszych zamiast słabszych. To jest reportaż a nie beletrystyka dlatego może wydawać się momentami trochę za sucha i może momentami rozwleczona ale takie przecież jest często prawdziwe życie. Polecam.

Hej, hej czy ktoś miałby ją odsprzedać?

Hej, hej czy ktoś miałby ją odsprzedać?

Bardzo dobrze napisana powieść - reportaż. Warto zapoznać się z historia, która działa się przecież tak niedawno.

Ciekawa historia napisana okropnie przewlekle

Ciekawa historia napisana okropnie przewlekle

• Reportaż

Kate Moore The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki Zobacz więcej