Może pora z tym skończyć

Iain Reid Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
I'm Thinking of Ending Things
2020-08-25
2018-04-12
Data 1. wydania:
2016-06-14
Bartosz Kurowski
Prószyński i S-ka
debiut literacki literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo horror toksyczna miłość ekranizacja
I'm Thinking of Ending Things
kryminał, sensacja, thriller
2020-08-25
Bartosz Kurowski
Inne

„Będziecie się bać przez cały czas. Nie wiedząc dlaczego”
To zdanie napisane z tyłu książki doskonale oddaje nastrój całej powieści.
Ostatnio głośno się robi na temat filmu, który można obejrzeć na netflixie o tym samym tytule. O książce dowiedziałam się właśnie w ten sposób. I tak jak przez film nie przebrnęłam, tak powieść przeczytałam bardzo szybko. I mi się podobała!...

historia dosłownie mnie przygniotła. obraz niewyobrażalnego cierpienia. napisane GENIALNIE. Tak jak w trakcie czytania coś może zdawać się nielogiczne tak na końcu wszystko się wyjaśnia. Długo nie zapomnę uczucia jakie mi towarzyszyło po ostatniej stronie.. Fani psychologii myślę, że się nie zawiodą

Nie powinnam byla po to siegac. Nie lubie sie bac. Nie lubie thrillerow a moze po prostu ten nie przypadl mi do gustu. Szkoda, ale Wy probujcie!

Czegoś zabrakło na końcu (który się bardzo dłuuuży). Książka dobra, szybko się czyta, dreszcz czasami przemknie to plecach, ale bez szału. Coś czuję, że za tydzień nie będę pamiętała o tej książce. Zobaczymy, jaki będzie film ;)

Na półkach: , , , , ,

Spodziewałam się mrocznego thrillera i z pewnością tego nie dostałam :( Wszystko w tej książce wydaje się dziwne. Zakończenie było na pewno szokujące, ale w bardzo zły sposób. Doceniam styl w jakim powieść została napisana (niektóre cytaty o egzystencjalnym kryzysie były naprawdę "mięsiste").

Osobiście jestem typem czytelnika, który woli znać pełne wyjaśnienia wraz z...

Nie dziwi mnie fakt, że za ekraniację zabrał się akurat Charlie Kaufman. To rzecz mocno w jego stylu.

Czy można było dostać bardziej rozczarowujące rozwiązanie historii? Było tak dobrze, naprawdę... aż mi było przykro kiedy skończyłam...

Zapowiadało się bardzo dobrze. Ale potem autor pomyślał: hej! zróbmy jakiś nieoczekiwany plot twist! Mógł go zrobić. Mógł go zrobić dobrze. Ale nie. Nawalił. W literaturze i w filmach nie buduje się dramaturgii na takim rozwiązaniu... Rozczarowujące. A dreszczyk był taki dobry!

W styczniu (o ile znów nie przełożona) premiera filmu na Netflixie.
Z Davidem Thewlisem w jednej z ról, więc chciałam poznać pierwowzór, bo dawno też nie było tak, bym poznała książkę przez filmem.
No i własnie on, moja wielka namiętność i mój geniusz wśród aktorów - David Thewlis powoduje, że ja WIEM, na czym się opiera ta książka. Wiedziałam od początku. bo on motyw...

Gdybym był złośliwy, to nawiązałbym tytułem książki do zapytania autora, czy powinien napisać kolejną. Ale nie jestem, bo pomysł był, warsztat też, ale całość wydaje się rozwlekłym opowiadaniem ambitnego studenta, który w głowie ma świetną, zawiłą i wielowątkową historię. A na końcu wychodzi bełkot.

• 2019
  • 2020