Mroczna miłość

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Okładka książki Mroczna miłość
T.M. Frazier
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: The Dark Light of Day (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Dark Light of Day (tom 1)
The Dark Light of Day
Wydawnictwo Kobiece
2019-02-27
2019-02-27
2013-09-15
9788365601995
Grzegorz Gołębski
cierpienie bezdomność samotność miłość motocyklista sekrety seks pożądanie mrok
Inne

Mrok, który cię pochłonie

Podobała mi się do momentu aż nastąpił gwałt.. później było za dużo opisów, że ciężko mi było przebrnąć przez nią..
Fajnie budowała się relacja między tą dwójką.

Fajnie budowała się relacja między tą dwójką.

Już jakiś czas temu przeczytałam serię "King'a" tej autorki (chyba właśnie skojarzyłam Jake'a z jakimś mrocznym typem z tej serii) i już zapomniałam jakie emocje kryją się pod jej piórem. Znowu łzy same płynęły mi po policzkach, przypominając, że nie wszystkie historie są bananowo-słodkie, a ludzie co dnia dźwigają na plecach swój bagaż doświadczeń, nie będąc idealnie wykreowanymi bohaterami, lecz skrywającymi zranienia i krzywdy postaciami. Opisy niektórych scen są przerażające, proszę zakrywać oczy, albo omijać akapity, lecz bez tych zabiegów fabuła nie byłaby taka dobra :). Polecam, pochłonęłam lekturę w trzy wieczory.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji sięgnąć po jakąkolwiek książkę autorki, to najwyższy czas to zmienić. Co prawda nie są to historie dla każdego, ale zapewniają wielkie emocje i dużo napięcia. Tak, Frazier ma swój schemat, który wykorzystuje w każdej swojej powieści, ale mi to kompletnie nie przeszkadza. Zawsze pochłaniam je z szybkością wyścigowca. Inaczej nie potrafię, inaczej się nie da. Jak dla mnie są po prostu świetnie i nie idzie się im oprzeć.
Jeśli chodzi o „Mroczną miłość” to chyba jeden z najspokojniejszych tytułów w dorobku autorki. Oczywiście nie jest tutaj kolorowo, ale nie dzieje się tak dużo jak w innych powieściach. Są momenty, które przyprawiają o ogromny ból serca. Momenty, które chce się wymazać, które nie powinny mieć miejsca. Cały czas mam w głowie, że historia Abby i Jake’a przewinęła się w którymś tomie z serii „King”, bo coś mi dzwoni, ale jeszcze nie wiem, w którym kościele. :) Czyżby to był czas na powtórkę? :P Njawyraźniej. :) Ale wracając do tematu, fabuła owiana tajemnicą, bohaterowie mający niemałe przejścia za sobą, a mimo to silni i cały czas walczący z przeciwnościami losu. Bohaterowie, którzy mają mocne, twarde charaktery, ale przy tym są wrażliwi i szukający szczęścia i miłości. Historia choć często bolesna to jednak piękna. Zdecydowanie polecam, gdyż jak dla mnie ta książka jest warta uwagi. :)

Historia ciekawa ale wykonanie nie za bardzo. Za szybko rasowy morderca zakochuje się w dziewczynie. Wyznaje jej wszystko po tygodniu znajomości? końcówka też zbyt wyolbrzymiona.

Polecam.

Polecam.

Są książki, które mają na nas większy lub mniejszy wpływ. Wszystko zależy od dnia, nastroju, odpowiedniego momentu w życiu, w którym trafiamy na daną lekturę. Nie wiem co w danej chwili działo się w moim życiu, ale wiem, że książka bardzo mocno wybiła mnie z rytmu. Czytając miałam emocjonalny rollercoaster , który wstrząsnął mną bardzo mocno. Dobra książka pozwala nam wczuć się w życie i emocje bohaterów, a ja bardzo mocno tego doświadczyłam. Płakałam rzewnymi łzami, bo rzadko mamy do czynienia z tak dogłębnymi opisami i wprowadzeniem w życie postaci. Jeżeli jesteś czytelnikiem o słabych nerwach i nie lubisz przeżywać cierpienia bohaterów książki, to lepiej nie bierz tej pozycji do rąk, bo może Cię rozerwać trochę od ośrodka, tak jak zrobiła to ze mną.

Rewelacyjna książka!

Rewelacyjna książka!

Zapowiadało się naprawdę ciekawie. Niestety przesłodzona do granic możliwości. Płatny zabójca, po tygodniu znajomości jest już na śmierć zakochany. No na litość boską, serio ? Zachowania bohaterów totalnie bez sensu, nieadekwatne do przeżyć. Poza dobrze zapowiadającym się początkiem i fragmentem pod koniec nic mi w tej książce nie pasowało. A szkoda bo miała potencjał.

Książka po której nie można zasnąć i jeszcze przez długi czas się o niej rozmyśla. Jak wszystkie książki Frazier, ta również jest pełna okrucieństwa, cierpienia i poczucia niesprawiedliwości. Zdecydowanie nie dla ludzi o słabych nerwach.

To bardzo wciągająca książka, przez którą po prostu się płynie. Ze strony na stronę chcesz więcej i czekasz na więcej. Polecam serdecznie.

• Romans

T.M. Frazier The Dark Light of Day Zobacz więcej