Drań z Hollywood

2019-04-17
2019-04-17
2015-09-07
Lucyna Wierzbowska
hollywood aktor film propozycja gwiazdor arogancja zdrada przeciwieństwo seks pożądanie sekrety uczucia

Pierwsza połowa książki za bardzo mnie nie wciągnęła, ale powiedziałam sobie "dam radę", "nie odpuszczę" i było warto. Od połowy fabuła ciekawie się rozwinęła, pojawiły się lekkie zwroty akcji i całość historii zrobiła się spójna. Być może nie jest to wybitne arcydzieło, ale dla zabicia czasu na jeden, góra dwa wieczory nada się idealnie. Polecam....

Z początku w ogóle nie wciągała mnie ta książka, trochę się z nią męczyłam :P Ale później historia głównych bohaterów zainteresowała mnie na tyle, że czytanie szło mi już dużo szybciej :D A relację między nimi najłatwiej określić jako "od nienawiści do miłości", a ta nienawiść trwała tutaj nawet długo, co mnie nieco zdziwiło :P

Do tej pory przeczytałam jedną powieść Alessandry Torre, „Ghostwritera”. Był to bardzo dobrze skonstruowany, wciągający thriller, który zapadł mi w pamięć. Z tego powodu, choć zwykle nie lubuję się w romansach, postanowiłam dać szansę „Draniowi z Hollywood” – w nadziei, że książka, która wyszła spod pióra autorki tak dobrej powieści, okaże się inna niż wszystkie z tego gatunku. Rzecz jasna się zawiodłam.
Już od pierwszych stron poczułam, że lektura, którą trzymam w rękach, jest standardowym przykładem sztampowego, banalnego romansidła, zawierającym wszelkie jego schematyczne, przewidywalne elementy. A choć narracja, jak na romansidło, prowadzona jest w zauważalnie inteligentniejszy sposób, dzięki czemu aż tak bardzo nie żenuje, to sama treść niczym się nie wyróżnia. Nie będę jej tu przytaczać, gdyż każdy, kto przeczytał choć kilka romansów w życiu, powinien już świetnie znać ich nieodmienną, powtarzalną budowę, dotyczącą sylwetek postaci i planu fabuły.
Doczytałam „Drania” do końca, choć z każdą kolejną stroną nudziłam się coraz bardziej, rozczarowana, iż nie okazał się, jak na to liczyłam, książką przełamującą stereotypy.
Myślę jednak, że entuzjastom tego typu literatury pewnie się spodoba.

Przyznaję, że swoje odczekała ta książka na półce. Zainteresowała mnie okładka i opis.
Jednak jak to czasem bywa - nie jest to równoznaczne z jakością książki.
I tak też było w tym przypadku. Cóż - motyw przerabiany w niejednej powieści, żadnego wielkiego odkrycia tu nie mamy.
Książka z którą można spędzić przyjemnie czas, ale jakiegoś wielkiego woow na mnie nie zrobiła.
Czytałam już lepsze powieści, wciągające od pierwszych stron.
A Drań z Hollywood jest dobrą książką, ale na dłużej nie zostanie w mej pamięci.

Jednak jak to czasem bywa - nie jest to równoznaczne z jakością książki.

„Drań z Hollywood”
Autor: Aleksandra Torre

Kamera, akcja, miłość!

Cole Masten jest jednym z najprzystojniejszych aktorów w Hollywood. Zainspirowany ciekawą historią małego południowego miasteczka w Georgii, postanawia nakręcić tam swój pierwszy film. Jednak pojawia się wcześniej niż było planowane przez nakaz swojego prawnika, który ma go wyswobodzić z małżeństwa z zdradzająca go super modelką.

Summer Jenkins jako jedyna mieszkanka małej miejscowości Quincy nie cieszy się z przyjazdu gorącego gwiazdora. Wie, że tacy ludzie jak on oznaczają tylko kłopoty. Tego typu dranie i podrywacze kompletnie jej nie interesują.

Było to pierwsze moje spotkanie z tą autorka. Muszę też przyznać, że pozycja swoje odczekała, aż wreszcie została przeczytana. Pomysł jak to w większości romansów został już przerabiany. Z książka można spędzić przyjemnie czas, a jej rozdziały są krótkie przez co czyta się ją w ekspresowym tempie. Jest to jednak pozycja, która nie wywołała efektu wow i nie zostanie mi długo w pamięci. Autorka z początku bardzo powoli ciągnie akcje i gdzieś do połowy książka mocno się dłuży. Głowni bohaterowie też nie koniecznie zyskali moja sympatie i czasem większa wzbudzały we mnie postacie drugoplanowe. Summer z początku charakterna dziewczyna z małego miasteczka nie dająca sobie w kasze dmuchać okazuje się jednak niezdecydowana i nie wie czego tak naprawdę chce. Za to Cole no jak to na gwiazdę przystało myśli, że skoro ma kasę to może mieć wszystko…
Książkę oceniam na 5/10 wykonanie i pomysł nie był zły jednak fabuła mogłaby zostać bardziej ubarwiona.

„Drań z Hollywood”
Autor: Aleksandra Torre

Kamera, akcja, miłość!

Po "Mrocznych kłamstwach" miałam dość wysokie oczekiwania, które nie zostały spełnione. Książka przeciętna, jedyne co ją wyróżnia to miejsce akcji. Zakończenie mdłe i zbyt cukierkowe.

Chyba każda z nas marzyła kiedyś o przeżyciu romantycznej miłości niczym z teledysku "Wildest Dream" Taylor Swift i kiedy czytałam książkę Alessandry, czasami miałam przed oczami własnie sceny z tego teledysku, ale historia Summer jest zupełnie inna.
Która dziewczyna nie marzyła o tym, żeby zagrać w filmie główna rolę u boku najprzystojniejszego mężczyzny w kraju?
Summer Jenkins właśnie o tym nie marzyła i zupełnie nie rozumiała dlaczego kobiety wzdychają do Cole'a Mastena, według niej był zarozumiałym dupkiem, który myślał, że jest najlepszy i najprzystojniejszy na świecie.
Drogi Summer i Cole'a łączą się, kiedy ten przyjeżdża do Quincy nagrywać swój film. Nieoczekiwanie poukładane życie gwiazdora filmowego legło w gruzach kiedy przyłapuje żonę na zdradzie.
Natomiast życie Summer wywraca się do góry nogami kiedy to właśnie Cole proponuje jej główną rolę u jego boku. Nie jest aktorką, więc nie potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości, ale chęć wyrwania się z tego małego miasta i pieniądze jakie otrzyma za rolę Idy, sprawiają że staje się zdeterminowana do działania.
Wszystko się komplikuje kiedy okazuje się, że zarówno Summer jak i Cole mają barwną przeszłość, która ciągnie się za nimi i pozostawia łatki. Na domiar złego ich relacja również ulega zmianie, co widać na planie filmowym i praca tych dwojga razem znacznie przedłuża wszystko, a cała ekipa zauważa napięcie jakie panuje między Summer i Cole'em.
Czy połączy ich miłość i pożądanie? Wspólna gra z planu przenosi się do ich życia prywatnego i w pewnym momencie nie potrafią oddzielić grubą kreską fikcji od rzeczywistości.

Lekka i przyjemna lektura w sam raz na lato. Nie spodziewajcie się tutaj, żadnych mądrych przekazów czy też nauki, mimo że opis dużo obiecuje. Na pewno ta historia nikogo nie zanudzi, bo relacja tych dwojga prowadzi nas szlakiem rozmaitych uczuć. Wciągająca historia i pożądanie, które sprawiają, że ciekawość nas zżera i nie potrafimy się oderwać od lektury.

Summer...

Nie wiem jak ale bardzo szybko przeczytałam książkę autorstwa Alessandry Torre pod tytułem „Drań z Hollywood”. Głównymi bohaterami powieści jest Summer Jenkins oraz Cole Masten. Ona jest zwyczajną kobietą z Quincy, on zaś jest wielką gwiazdą Hollywood. Gdy Cole przyłapuje swoją żonę- Nadię na zdradzie nie spodziewał się jakie zmiany zostaną wprowadzone w jego życie. Natomiast Summer nie spodziewająca się, że jej koleje losu również się zmienią gdy postanawia pomóc Benowi podczas zwiedzania okolicy Quincy przed kręceniem filmu. Czy Cole i Summer od początku się polubią? Czy Masten pogodzi się z faktem, że jego żona go zdradziła? Co Cole obieca własnemu prawnikowi? Czy dotrzyma tej obietnicy? Czy prawda o wydarzeniach sprzed lat odstraszy Mastena od Summer? Czy mediacja między Nadią a Colem dojdzie do skutku? Czy Cole i Summer będą razem? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami czytając tą cudowną publikację.
Gdy zaczynałam czytać w piątek książkę autorstwa Alessandry Torre pod tytułem „Drań z Hollywood” nie spodziewałam się, że jej treść mnie aż tak pochłonie. Powieść naprawdę bardzo szybko się czyta. Po takiej ilości stron nie spodziewałam się, że pójdzie mi tak szybko zapoznanie się z nią. Gdyby nie fakt, że jestem trochę przeziębiona to pewnie zakończenie czytania nastąpiło by szybciej. Ale z całego serca polecam zapoznanie się z tą cudowną książkę bo naprawdę warto.

Klasyczny harlequin, naiwny i przewidywalny, głupiutka dziewczyna i nadpobudliwy seksualnie facet. Można przeczytać ale niekoniecznie :)

Na taką książkę czekałam. Nie mogłam się oderwać-noc zarwana. Zabawna, dużo emocji, chemia pomiędzy bohaterami. Bardzo polubiłam zarówno Cole'a jak i Summer. Polecam na odstresowanie się.

• Romans