Popielate laleczki

Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: W Trójkącie Beskidzkim (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Replika
kryminał
W Trójkącie Beskidzkim (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
kryminał

Lubię tą serię, ale to chyba najslabsza książka

Ostatnia część Cyklu Wiślańskiego. A szkoda. Ja daję duży plus za miejsce akcji. Kolejny za pomysł na fabułę i dialogi. Bardzo wciągajaca, trudno się oderwać. Osobiście lubię wszystkie do tej pory wydane książki autorki, może też z tego względu, że mieszkamy w tym samym mieście - Bielsku-Białej ;)

Niedawno przeczytałam Wioskę kłamców Hanny Greń, a teraz w moje ręce wpadły Popielate laleczki, które stanowią piąty już tom cyklu W Trójkącie Beskidzkim. Każda z opowieści w tym cyklu stanowi odrębną historię kryminalną połączoną sylwetkami bohaterów.

Głównymi bohaterkami powieści są dwie popielate blondynki, matka i córka, Astrida i Beata Szymanowskie. Obie są...

Cyba jeszcze nie czytałem kryminałów z tego rejonu Polski.Stwierdzam,że wątek i wykonanie jest bardzo dobre.
Książka ma ciekawe dialogi.Zabawne ale, nie głupie.Dobre tło społeczne .
Jest zabójstwo nożem.
Konflikt matki i córki.
Przygoda udana.

Po raz kolejny, autorka nawiązuje do bohaterów z poprzednich części .Ten zabieg mi się podoba. Świetna seria kryminalna. Fabuła ciekawa i niezbyt powielana. Autorka tworzy ,,swoje '' wyjątkowe historie,nie kopiuje od innych autorów.
Polecam tę serię!

Popielate laleczki to piąta i jak na razie ostatnia część cyklu W trójkącie bermudzkim autorstwa Hanny Greń. Jak dla mnie niezwykle pasjonująca seria z niezwykłymi przygodami wiślańskich policjantów. Tak jak poprzednie części Popielate laleczki od pierwszych stron wciągają a następnie trzymają w napięciu czytelnika aż do ostatniej strony. Wspaniali bohaterowie, doskonałe...

To kolejna, bardzo dobra część cyklu "W trójkącie Beskidzkim". Jest wciągająca, niepozbawiona poczucia humoru i czyta się ją bardzo dobrze.

Hanna Greń pisze bardzo dobre powieści sensacyjne.Napięcie stopniuje z wyczuciem,opowieść snuje ciekawie i intrygująco.Bohaterów poznajemy dosyć dobrze, ponieważ ich postacie śą wyraziste i charakterystyczne.Może odrobinę przeszkadza mi "kobiece" i zbyt uczuciowe podejście do tematu.Nie wyobrażam sobie pewnych zachowań i słów u twardych gliniarzy. Ogólnie historia wciąga aż...

"Popielate laleczki" to jeden z szablonowych kryminałów Hanny Greń, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Szablonowy nie oznacza zły, czyta sie tak samo dobrze jak poprzednie pozycje. Historia dosyć zaplątana, a zakończenie było dla mnie zupełnie nieoczekiwane.
To już niestety koniec sagi wiślańskiej. Teraz czas na etap bielski:-)
Polecam!

To już ostatnia część cyklu i chyba najsłabsza...Kryminału jak na lekarstwo,wątek obyczajowy zajmuje prawie całą książkę, mocno przewidywalny...Jednak cały cykl mi sie podobał,czytało sie lekko i przyjemnie-polecam na nudne długie wieczory ;-)

Dyskusje

• 2019