Diabelski młyn

Za dużo w tej książce zła. Za dużo wszystkiego. Oprócz wątku molestowanej dziewczynki nic ciekawego. Choć autorka ma moim zdaniem potencjał.

Wciąga od pierwszej strony. Dobrze się czyta, mimo że to mocny temat. Od razu biorę się za następną część.

Czego w tej książce nie ma!!! Porwania, szantaże, pedofilia, handel żywym towarem itd.

Ta książka albo powinna mieć ze 300 stron więcej, albo z tej jednej można by napisać jeszcze ze trzy inne

Ogólnie czyta się świetnie, szybko, łatwo, akcja cały czas pędzi, nie ma czasu na oddech, wciąga od pierwszej strony

Na minus postaci, niesympatyczne, blade, a najgorszy jest...

Nie jest to kryminał. Bardziej dramat.Do pewnego czasu książka była bardzo dobra. Ale fabuła w drugiej część mocno się rozjeżdżała. Zakończenie dość mocne ale przewidywalne.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z twórczością autorki, ale "Diabelski młyn" wypadł dobrze, więc pewnie jeszcze sięgnę po coś jej autorstwa. Wątki ciekawe, choć przytłaczają mnogością i można by nimi na spokojnie obdarować kilka tytułów. Wtedy rozwiązania i zakończenie nie byłyby potraktowane tak po macoszemu, jak miało to miejsce tutaj.

O tej książce można mówić i dobrze i źle.
Szybko się czytało i nie zaprzeczę, że jest ciekawa, ale mnogość wątków kryminalnych zawartych na tych 320 stronach, może powodować przesyt.

Mamy tutaj porwanie nastolatki, farmę dusz, morderstwo i gwałt na urlopowiczce, zaginięcie dziecka, pedofilię i znów uprowadzenie tym razem kobiety prawie trzydziestoletniej, szantaże, a do...

Pomimo, że nie byłam przekonana co do tego typu książek tej autorki, jednak sięgnęłam i nie żałuję. Świetnie napisana, z porywającymi wątkami, zwrotami akcji, nieprzebierający w słowach i namiętnościami bohaterowie, dają przedsmak tego co się może za chwilę zdarzyć. Polecam, Dobra książka z super fabuła. Rozsmakowałam się w tym piórze, dobre dialogi,, zwroty akcji. Jedyne...

Daria Orlicz to tak naprawdę Katarzyna Misiołek- autorka między innymi dziewięciu powieści obyczajowych. Książki te nie są przesłodzone, mdłe, infantylne- pisarka stawia na prawdę, czasem brutalną, dlatego jest jedną z moich ukochanych autorek. Jej książki kupuję w ciemno i nigdy się nie zawodzę.
Tym razem pisarka postawiła na zupełnie inną tematykę. "Diabelski młyn" jest...

Książka bardzo mi się podobała, a z każdym nowym rozdziałem coraz bardziej mnie wciągała. Dużo wątków, ale bardzo prosto napisana :)
Pamiętajmy podejmując pewne decyzje życiowe musimy się liczyć z różnymi ich konsekwencjami, nie zawsze one układają się z naszymi oczekiwaniami.
Polecam

Trochę za dużo tego wszystkiego. Wiele wątków z których każdy nadaje się na oddzielną książkę, więc zakończenia są bardzo powierzchowne.

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Ebooki
  • Przeczytane 2019
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Diabelski młyn