Słońce, księżyc, gwiazda

Mamania
2018-11-14
2018-11-14
Rafał Lisowski

Okładka książki Zlituj się nad czytelnikiem. Zasady twórczego pisania Suzanne McConnell, Kurt Vonnegut
Zlituj się nad... Suzanne McConnell, ...
Okładka książki Rzeźnia numer pięć, czyli krucjata dziecięca Albert Monteys, Ryan North, Kurt Vonnegut
Rzeźnia numer ... Albert Monteys, Rya...

Okładka książki Drzewa Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Drzewa Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Hortensja i cień Natalia O'Hara, Lauren O’Hara
Hortensja i cień Natalia O'Hara, Lau...
Okładka książki Pracownia Aurory Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung
Pracownia Aurory Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki A niech to gęś kopnie Marta Guśniowska, Robert Romanowicz
A niech to gęś... Marta Guśniowska, R...
Okładka książki Jeleń Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grażyna Rigall
Jeleń Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Odpowiedz mi! Dzieci pytają o intymne sprawy Katharina von der Gathen, Anke Kuhl
Odpowiedz mi! ... Katharina von der G...

Ciekawi mnie czy Kurt miał jakąś swobodę permutacji obrazków, czy ich kolejność była ustalona przez Ivana.

Urokliwe, choć wszechwiedza narratora trochę mi nie pasuje.

Urokliwe, choć wszechwiedza narratora trochę mi nie pasuje.

Pozycja poetycka, potrzebuje interpretacji.

Pozycja poetycka, potrzebuje interpretacji.

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Nawet jeśli treść tej książki nie jest oszałamiająca, autorzy z pewnością zasługują na uznanie. Stworzyli niezwykle ciekawy eksperyment literacki. Vonnegut, który zwykł bawić się formą, słowem, odbiorcą, zasiada teraz do ilustracji Chermayeffa i bawi się nimi, bawi się jak dziecko pisząc prostą, ale piękną historię.

Symboliczna, minimalistyczna, poetycka opowieść o narodzinach Człowieka.

Symboliczna, minimalistyczna, poetycka opowieść o narodzinach Człowieka.

Intrygująca!! Gdybym miała określić tą książkę jednym słowem byłoby to właśnie to słowo. Pierwszy raz zanim piszę o książce szukałam w sieci opinii innych, siedzi mi w głowie bardzo. Jest wyjątkowa pod kilkoma względami:

Po 1. Zgadnijcie o czym ona jest ?
Myślę, że nie zgadniecie :)
To książka o narodzinach Jezusa. ALE jego imię nie pada tu ani razu. Rodzi się Istota, która stworzyła świat. Pierwszy raz widzi kolory, Maryje, Józefa i akuszerkę jako tytułowe ciała niebieskie. Śpi, zezuje, poznaje świat, jak każde ludzkie dziecko. Najbardziej znane urodziny są tu pokazane z zupełnie innej perspektywy.

Po 2. Sposób stworzenia książki. Na początku Chermayeff stworzył ilustracje do których Vonnegut napisał treść, nie znając intencji znanego grafika. Znanego, bo autor ilustracji do tej książki stworzył m.in. logotypy NBC, National Geographic, czy US Open! Są minimalistyczne, czyli tak jak lubię.

Po 3. Jeśli ktoś jest fanem Vonneguta, powinien mieć tą książkę. To pierwsza i jedyna książka dla dzieci w dorobku artysty słynącego z prozy dla dorosłych. Książka powstała w 1980! w Polsce wydana w 2018r. Zalecany wiek 4-104 lat!
W mojej opini to bardzo oryginalna pozycja, warto ją poznać.

Po 1. Zgadnijcie o czym ona jest ?
Myślę, że nie zgadniecie :)

Przedział wiekowy: 4-104

Zalety:
- Ciepła i przyjemna
- Lekka w czytaniu
- Zabawna na swój niewinny sposób

Wady:
- Jej przeczytanie zajmuje dosłownie parę(naście) minut (zdecydowanie za krótka opowiastka)

Przedział wiekowy: 4-104

Zalety:
- Ciepła i przyjemna
- Lekka w czytaniu
- Zabawna na swój niewinny sposób

Wady:

www.blogzaczytanejmamy.com
zaczytana.mama_books konto na instagramie
Tytuł ,, Słońce, księżyc, gwiazda”
Autor Vonnegut Kurt, Chermayeff Ivan
Tłumaczenie Rafał Lisowski
Wydawnictwo Mamania
Data Premiery 20.11.2018 r.
Objętość chudzina
Dla kogo dla tych co sami jeszcze nie czytają 📚 ale uwielbiają czytać razem z rodzicem (dzieci w wieku 4-5 lat)
Ocena ogólna wybitna
Książka niesamowita w swej formie, wzrusza, zmusza do refleksji oraz ukazuje kruchość małego człowieka, życia. Sprawia, że mały czytelnik zastanawia się nad tym, skąd wziął się człowiek oraz skąd wzięło się życie na Ziemi. Ta wyjątkowa i oryginalna pozycja wydawnicza została napisana przez jednego z najpopularniejszych pisarzy naszej epoki. To opowieść o najsłynniejszych narodzinach w dziejach. Oto na świat przychodzi Istota, która go stworzyła. Jaki jest ten świat? Jak go widzi niemowlę, które za moment zmieni jego losy?
,, Słońce, księżyc, gwiazda” to wzruszająca i pełna nostalgicznego ciepła opowieść o miłości. To książka pełna wartości, pełna Boga i nadziei.
Ogromnym walorem estetycznym książki są jej ilustracje, minimalistyczne i wykorzystujące oszczędną paletę barw.

www.blogzaczytanejmamy.com
zaczytana.mama_books konto na instagramie
Tytuł ,, Słońce, księżyc, gwiazda”
Autor Vonnegut Kurt, Chermayeff Ivan
Tłumaczenie Rafał Lisowski
Wydawnictwo Mamania
Data Premiery 20.11.2018 r.
Objętość chudzina
Ocena ogólna wybitna
Książka...

• Dla szkrabów
  • Przeczytane w 2019
  • Dzieciowe
  • Ddd

Dodaj cytat z książki Słońce, księżyc, gwiazda