A niech to gęś kopnie

Okładka książki A niech to gęś kopnie Marta Guśniowska, Robert Romanowicz
Okładka książki A niech to gęś kopnie
Marta GuśniowskaRobert Romanowicz Wydawnictwo: Tashka opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Tashka
2017-09-01
2017-09-01
Inne

Okładka książki Na zawsze przyjaciele Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Na zawsze przy... Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Gerda. Historia wieloryba Peter Kavecký, Adrian Macho
Gerda. Histori... Peter Kavecký, Adri...
Okładka książki Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Nowe przygody ... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Babcocha Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Babcocha Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Tru Emilia Dziubak, Barbara Kosmowska
Tru Emilia Dziubak, Bar...

Na półkach: , , , , , , , ,

Fantastyczna książka dla dzieci i dorosłych. Nie wiem jak to się stało, ale dotąd nigdy wcześniej nie spotkałam się z książkami tej pani, czego żałuję, bo historia o Gęsi, która nie chciała żyć jest genialna. Tę książkę wypożyczyła nam babcia z biblioteki i od razu przepadliśmy za nią całą rodziną. ♥️

Książka zainteresuje dzieci, bo jest o zwierzątkach, a wiadomo, że dzieci lubią zwierzątka, są śmieszne sytuacje, zabawne opisy, ale "między wierszami" znajdziemy i też coś dla dorosłych, np nasze ludzkie przywary, które są tak dobrze nam znane.

Historia mówi nam o wielu ważnych rzeczach, o tym jak istotne jest posiadanie sensu w życiu, o tym co się z nami dzieje, gdy tego sensu zaczyna nam braknąć (w perspektywie depresji),o tym czym jest prawdziwa przyjaźń i jak wielkim czasem może być ratunkiem i że można ją znaleźć tam gdzie zupełnie się jej nie spodziewamy.

W tej książce znalazłam kilka mądrych cytatów, które bardzo mnie urzekły. Były momenty, które wzruszyły mnie ze smutku i ze szczęścia. I ta fantastyczna gra słów, jaką funduje nam autorka, to coś niesamowitego.

"A niech to gęś kopnie" to naprawdę mądra książka, napisana lekkim językiem, o ludzkich problemach, które dotykają wielu z nas. Myślę, że dla starszego dziecka to będzie świetna podkładka pod rozmowę o tym, czym jest depresja i co potrafi zrobić z człowiekiem, bez zbędnego przytłoczenia dziecka naukowymi faktami.

Polecam z całego serca.

Książka zainteresuje dzieci, bo jest o zwierzątkach, a wiadomo, że...

Wszystko mi się w niej podoba. Niebanalne ilustracje, niebanalni bohaterowie, warstwa językowa - mnóstwo smaczków, gry słów. I to, że 6latek zapytał "mamo, a co to jest depresja?" Do czytania w każdym wieku!

Wspaniała książka! Czarny humor zawarty w tej książce jest rewelacyjny. Jak dla mnie mistrzostwo :D Podziwiam autora za pomysł :)

Dawno nie spotkałam książki, której autor/ka tak zręcznie żongluje językiem. Gęś można czytać na wielu poziomach, a każdy jest rewelacyjny. Wiek czytelnika nie ma znaczenia, a klasyfikacja jako "opowieści dla młodszych dzieci" robi książce krzywdę. Duży plus za ilustracje.

Książka rewelacyjna, dużo czarnego humoru ale ze względu na zawartą treść (depresja, chęć samobójstwa),a także ukrytych niuansów, nadaje się dla nastolatków i dorosłych.

Książka jest świetnie napisana, pomysł bardzo ciekawy. Rzekłabym, że jest wręcz genialna. Chciałam przeczytać tę książkę dziecku oczarowana inną książką autorki pt. "Jaszczurunia". Jednak "A niech to gęś kopnie" moim zdaniem nie jest książką dla dzieci. W ogóle nie powinna być dopuszczona dla dzieci. Dziwi mnie, że nikt nie zwraca na to uwagi, ale czytanie dziecku o gęsi, która chce popełnić samobójstwo nie jest moim zdaniem na miejscu. Naprawdę dziwnie się czułam czytając to mojemu synowi, który w ogóle nie wie, co to samobójstwo i uważam, że nie powinien o tym się dowiadywać w tym momencie. Podobnie o depresji. Musiałam na bieżąco to spłycać. Nie uważam, że trzeba chronić dzieci przed całym złem tego świata, ale akurat zasianie w dziecku niepokoju jest ostatnią rzeczą, jakiej oczekuję od książki. Nie rozumiem, po co i dlaczego takie wątki dopuszczono :( Natomiast dla dorosłych polecam. Autorka mogłaby być noblistką.

Bardzo sympatyczny rodzaj humoru:) Do tego nietypowy format książki i wręcz artystyczne klimatyczne ilustracje.

Rewelacja!

Rewelacja!

Wspaniała książka dla dzieci i dorosłych. Język użyty w tej książce sprawia że czyta się bardzo płynnie i przyjemnie. Historia jest pouczająca ale też można się pośmiać czytając ją.

Jeśli przeczytaliście już milion książek dla dzieci i wydaje Wam się, że nic Was już nie zaskoczy to mówię Wam – nie czytaliście tej książki!

Książka „A niech to gęś kopnie” autorstwa Marty Guśniowskiej to istny majstersztyk literacki – doskonałe połączenie bajki dla dzieci i książki pełnej refleksji dla dorosłych.

Tytułowa gęś, inna niż wszystkie (nie tylko ze względu na swą chudość),na swych kłapiastych stopach dźwigała ciężką, czarną i przytłaczającą depresję. Owa depresja sprawiała, że gęś zupełnie nie miała sensu w życiu i postanowiła je zakończyć. Ale ale! Nie myślcie sobie, że to jakaś katastroficzna książka, której z pewnością nie przeczytacie dzieciom, aby nie narażać je na czarnowidztwo i przytłaczające myśli. Znajdziecie w tej książce coś zupełnie niezwykłego – wyjątkową historię, nie tylko o przyjaźni ale o ważnych elementach życia, których być może nie dostrzegamy. To niezwykłe, że o depresji można pisać z taką lekkością i humorem, zupełnie nie ujmując na powadze tej chorobie.

Gwarantuję Wam, że przeglądając kolejne strony książki znajdziecie w jej treści odbicie swojego życia a ironia, żart, dwuznaczność sprawią, że wielokrotnie zaśmiejecie się pod nosem.

Nie mogę nie wspomnieć o niezwykłej oprawie graficznej – wyjątkowe ilustracje, gruba okładka, nietypowy format. Bardzo podoba mi się również czcionka jaką jest napisana – mamy tutaj wiele stron, ale historia jest tak porywająca, że trudno powiedzieć STOP.

Z ogromną przyjemnością Wam ją polecam.

Wspomnę jeszcze, że książka ta zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim w 2017 oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego w 2018 roku.

Tytułowa gęś, inna niż wszystkie (nie tylko ze względu na...

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca