Szkoła latania

Kajko i Kokosz (tom 10)
komiksy
2017-01-01

Na półkach: , , , , ,

Na plasterki! To znaczy, obejrzałam (serial) i przeczytałam (komiks).
Jestem dzieckiem wychowanym na Asteriksie i Obeliksie, i przez długi okres czasu sądziłam, że Kajko i Kokosz są marną inspiracją z francuskich komiksów o Galach. Jaka ja byłam głupia, ponieważ nasi wojowie są zupełnie inni niż Galowie, co więcej, teraz miałabym problem z określeniem, których bohaterów...

Legendarny komiks.
Opowieść o przygodach dwóch wojów Kajka i Kokosza w świecie rycerzy, smoków i magii. W tym odcinku Łysa Góra i czarownice!
Pełna ciepła i humoru. Polecam.

książkę miałam jako lekturę i mi się strasznieeee podobała jest napisana w komiksie i przeczytałam ją w jeden dzień bardzo polecam jako coś lekkiego do czytania

Bardzo fajna książka. Przeczytałam w półtora godziny. Polecam

Komiks opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów – Kajka i Kokosza. Podobnie jak w znanym wszystkim Asterixie i Obelixie, jeden musi być mądrzejszy, drugi silniejszy. I ta Kajko to ten mądry i uczciwy, a Kokosz to silny i samolubny. Tych dwóch dzielnych wojów służy kasztelanowi Mirmiłowi. Przyjaciele bronią grodu przez zbójcerzy, co chwilę wpadając w jakieś tarapaty....

Przyznam, że nie jestem zwolennikiem komiksów, właściwie to nie uważam tej formy twórczości za literaturę. Wiem, że w ostatnich latach zapanowała moda na komiksy, do tego stopnia, że zajęli się tym gatunkiem poważni badacze. Nie wykluczam, że powstają w jego obrębie utwory o wysokiej jakości artystycznej, choć trudno mi uwierzyć, żeby w „dymkach i kresce” kryły się jakieś...

czytałam tą książkę jako lektura. strasznie ciężko mi się czytało ale była śmieszna i ciekawa . sama nie wzięłam bym tej książki . na począntku nie mogłam jej zrozumieć ale potem rozumiałam.

Słaby tekst, trudna do czytania czcionka. Takie śmieszne komiksy to nie mój styl.

Wstyd się przyznać, ale pierwszy raz w życiu przeczytałam komiks z tej serii.
Bardzo kojarzy mi się z Asterixem i Obeliksem.
Historyjka łatwa, prosta i przyjemna - jednym słowem idealna lektura dla dzieci 😁

Bardzo fajna i śmieszna, ale bardzo trudno czytelna czcionka.

Dyskusje

1 172
  • Komiksy
  • Komiks
  • Dzieciństwo
  • 2019
  • 2021

Dodaj cytat z książki Szkoła latania