Amerykańska królowa

Okładka książki Amerykańska królowa
Sierra Simone Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: New Camelot Trilogy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
New Camelot Trilogy (tom 1)
American Queen
Wydawnictwo Kobiece
2019-01-16
2019-01-16
Data 1. wydania:
2016-10-25
Grzegorz Gołębski
przyjaźń miłość tron małżeństwo seks erotyka pożądanie prezydent sekrety tajemnice zaufanie zdrada skandal władza pieniądze

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Nie mam żadnych zastrzeżeń oprócz tego, że pojawiały się czasami zbyt wulgarne określenia. Książka sama w sobie wspaniała. Pierwszy raz spotkałam się z takim trójkątem. Zdecydowanie jest ona dla czytelników +18.

Nie do końca wiem co tak naprawdę czuję po przeczytaniu tej książki.
Z jednej strony ciekawa, bo nie spotkałam się do tej pory (ale może źle szukałam albo raczej nie szukałam) z erotycznym trójkątem BDSM i dość detalicznymi opisami scen erotycznych, a z drugiej polityka i cały świat "elity" jest tylko poboczną historią, czasami nieco denerwującą.
Na to wszystko nałożona jest mocno skomplikowana relacja emocjonalna pomiędzy wszystkimi głównymi bohaterami.
Wiem już, że są kolejne części, ale czy po nie sięgnę? Nie wiem, może, ale na pewno nie od razu.

Nie do końca wiem co tak naprawdę czuję po przeczytaniu tej książki.
Na to wszystko nałożona...

Ta książka mnie złamała jako człowieka każdym zanurzeniem palca w wątkach politycznych. Jeszcze bardziej faktem, jak szybko się ją czytało.

Nie wiem czy się przyznawać do tego czy nie...ale zarwałam noc przez tą książkę :D

amerykańska królowa ⭐⭐
🔥
Życie Greer Gallow od zawsze wiąże się z polityką. Jako wnuczka byłego wiceprezydenta ma pewne obowiązki nieodłącznie związane z występowaniem publicznie na galach czy spotkaniach towarzyskich. Od najmłodszych lat prześladują ją słowa jednego z partnerów biznesowych dziadka który radził jej zostawić pocałunki dla odpowiedniej osoby. W wieku szesnastu lat poznaje żołnierza, który choć wiele lat starszy wydaje się rozumieć Greer i jej problemy. Zafascynowana oddaje mu pocałunki i czas. W ciągu krótkiego czasu podczas rozmowy Merlin staje się jej ideałem mężczyzny i pierwszą miłością.
Gdy po latach dziewczyna będąc już dwudziestoparolatką spotyka go ponownie jej serce pęka ponownie. Z pomocą przybywa Emory, który choć na chwilę zabiera młodą Gallow od problemów.
Jak to możliwe że dwóch facetów, którym powierzyła serce stało się najważniejszymi ludźmi w kraju i jak to wpłynie na życie Greer?
🔥
Książka głównie składająca się z erotyki z niezbyt dobrze napisaną fabułą. Wstęp - dzieciństwo Greer jest najciekawszą częścią historii. Dalsza część jest przeplatanką wątpliwości z BDSM.
Żaden bohater nie jest szczególny i wart zapamiętania. Romans mężczyzny z kobietą, która pragnie innego, który jest zakochany w innym - zbyt skomplikowane.
Z pewnością nie sięgnę po kolejną część, gdyż ani fabuła ani styl nie przekonał mnie do kontynuacji.
Zdecydowanie dla fanek odrealnienia w książkach i scen łóżkowych i nie tylko.
(występuje wątek LGBT)
• age gap
• MMF 🔺
• BDSM erotic

amerykańska królowa ⭐⭐
🔥

To była… ciekawa książka.
Zdecydowanie 18+ i kurczę trudno mi cokolwiek napisać. Zawiera mnóstwo scen erotycznych. Tak średnio co drugi rozdział wiec trzeba się z tym liczyć po nią sięgając.

Bardzo podobały mi się nawiązania do przeszłości bohaterów, jak te relacje powstawały i jak doszło do tego, że teraz tak się zachowują.

Jest to na pewno specyficzna książka nie dla każdego. Bo sceny erotyczne to w sumie większość fabuły, ale w sumie nie wiem co takiego w sobie miała, może tych bohaterów ale naprawdę dobrze mi się to czytało i napewno sięgnę po kontynuacje bo autorka zakończyła w takim momencie, że no trzeba.

To była… ciekawa książka.

Jest to na pewno specyficzna książka nie dla...

Nie przepadam za romansidłami czy erotykami. Sama nie wiem kiedy wątki miłosne stały się dla mnie czymś niepożądanym. Przypuszczam, że twórcy książek, filmów, seriali czy piosenek sami mi te romanse obrzydzili. I nie chodzi mi tu jedynie o promowanie patologii jako coś przyjemnego. Nie lubię strasznie tego patosu, tego robienia z miłości discopolowej szmiry. Zamiast szukać w tym całym słodko-gorzkim bagnie czegoś godnego uwagi, wolę otworzyć którąś z kolei książkę o zjawiskach paranormalnych albo nawet zajrzeć po raz enty do jednego z tomów „One Piece”, w którym bohaterowie kochają co najwyżej przygody.

Raz na rok zdarza mi się zajrzeć do takiego romansidła, chociażby dla samych jaj, bo nadzieję na natrafienie czegoś na poziomie już dawno straciłam. Natknęłam się przypadkowo na trylogię nieznanej mi autorki Simone Sierra i postanowiłam zajrzeć do pierwszej części. Choć nie ma to wpływu na ocenę, spodobała mi się od razu okładka. Na korzyść tej książki przemawiało również to, że nie przerwałam czytania po kilku rozdziałach.

Historię poznajemy z perspektywy Greer Galloway, wnuczki byłego wiceprezydenta, która uwikłała się w związek z dwoma najpotężniejszymi mężczyznami w Stanach. Tak, w powieści pani Sierry prezydenci, wiceprezydenci czy inni politycy USA są nie tylko superprzystojni, ale też w nieprzyzwoicie młodym wieku i mają jeszcze czas na perwersyjne rzeczy. Śmieszną różnicę pomiędzy realnością a fikcją już mamy, ale na tę głupotkę mogłam jeszcze przymknąć oko.

Zauważyłam, że autorka chociaż trochę się w temacie orientowała i postarała się, by przedstawić to tło nieco lepiej niż ma to miejsce w innych erotykach. Nawiązano trochę do Polski, choć nie wiem czy uznać to w tego typu książkach za plus. Ta powieść miała w sumie więcej z mrocznej baśni. Współczesnej baśni, w której Król (Ash Colchester), Królowa (Greer Galloway) i Książe (Embry Moore) kręcą ze sobą. Właściwie na tej trójkątnej relacji koncentrowała się cała fabuła książki.

Jak już wspomniałam, sam zarys historii poznajemy z ust Greer Galloway. Akcja rozgrywała się w kilku (bardzo istotnych dla rozwoju jej seksualności) przestrzeniach czasowych. Nie była to jakaś okropnie wykreowana postać. Chciałam się na niej wyżyć, ale z dużym zdziwieniem odkryłam, że bohaterka miała całkiem poukładane myśli, nawet gdy znajdowała się w pobliżu obiektów swoich westchnień.

Pierwszym z nich był Ash. Jak na mężczyznę z takich książek przystało, wyróżniał się oczywiście atrakcyjnością. Był wysportowany, dobrze wyposażany przez naturę i cieszący się ogromnym wzięciem bohaterem wojennym. Do tego sprawował największą władzę na świecie, której nie chciał oddać nawet w łóżku. Posiadał też (niezamierzone) telepatyczne zdolności, bo potrafi czytać w myślach swoich kochanków i wykrywał ich kłamstwa na kilometr.

Drugim był Embry Moore, który wkroczył w życie Greer całkiem przypadkowo i w wyniku splotów wydarzeń stał się jej pierwszym partnerem seksualnym. Jednak na długo przed tym wydarzeniem miał wspólną historię z Ashem. Gorącą historię.

Jest to więc pełny trójkąt. Takie skomplikowane relacje są wbrew pozorom ciężkie do ukazania w książkach. Ba, autorzy nie umieją nawet właściwie i wiarygodnie przedstawić relację dwóch osób. Jednak w tym przypadku autorka całkiem sensownie poukładała to wszystko razem. Te wszystkie uczucia, którymi się ta trójka darzyła, były dla mnie na tyle sensowne i zrozumiałe, że je kupiłam.

Szkoda, że pani Sierra nie zatroszczyła się tak pieczołowicie o inne postacie w swojej książce. Poza tajemniczym Merlinem osoby z otoczenia Greer były mało ciekawe i dosyć płaskie. Sceny erotyczne, które są sercem takich powieści, nie dawały mi powodu do narzekań. Czy sięgnę po kolejną część? Muszę się zastanowić. Cliffhanger nie był aż taki mocny, bym pobiegła zaraz na podskokach do biblioteki po kontynuację. Ta amerykańska baśń może poczekać. To nie jest moja literatura, ale mogę ją polecić osobom, które lubią takie książki. W swojej kategorii nie należała do najgorszych.

Zaskakująca. Wciągająca. Prawdziwie niegrzeczna.
Świetna książka, zdumiewająca historia pana prezydenta i osób przez niego kochanych.
Nie spodoba się każdemu, ale według mnie poszerza horyzonty i pokazuje, że życie nie jest waniliowe jak to pokazują inne romanse.

Zaskakująca. Wciągająca. Prawdziwie niegrzeczna.

Mam wrażenie, że jest to dokładnie ten typ książki, którą się kocha lub nienawidzi. Mi się spodobała, bo jest czymś innym niż klasyczny romans, odskocznią i zaskoczeniem, bo szczerze sięgając po nią nie spodziewałam się możliwości, że jest to książka o miłości, która łączy trójkę bohaterów. Dużo erotyki, dużo niejasności, dużo pięknego mówienia o uczuciu. Zaznaczyłam w niej wiele cudownych cytatów. Jestem bardzo ciekawa jak ograna zostanie druga część.

3/2022

3/2022