Premier League. Historia taktyki w najlepszej piłkarskiej lidze świata

The Mixer: The Story of Premier League Tactics, from Route One to False N
sport
Krzysztof Cieślik, Grzegorz Krzymianowski
Pilka nożna futbol football Premier League Anglia

Interesująco przedstawia rozwój Premier League opierając go nie tylko o nowinki taktyczne menedżerów, ale również biorąc pod uwagę wybitnych piłkarzy, którzy mieli ogromny wpływ na sposób postrzegania futbolu przez Brytyjczyków. Kopalnia anegdot i ciekawostek.

Na półkach: , , , ,

W roku 1992 roku zmieniły się przepisy gry w piłkę nożną. Został wprowadzony zakaz łapania piłki przez bramkarza po podaniu od własnego zawodnika. Wszystkie dzieciaki, które urodziły się w pierwszej połowie lat 80-tych i grały w piłkę pamiętają nieśmiertelne: "Gramy na stare czy nowe??".

W tym właśnie czasie powstała Premier League. O tej lidze mówi książka pana Michaela...

Bardzo ciekawa książka pokazująca jak drobne szczegóły i wydarzenia mogą wpłynąć na podejście taktyczne całej ligi. Pozycja obowiązkowa dla każdego kto choć trochę interesuje się taktyką, nie tylko w lidze angielskiej.

Kompletnie nie znam się na piłce nożnej i ta książka jeszcze bardziej mi to uświadomiła, chociaż bardzo lubię ją oglądać (ostatnio bywa z tym różnie). Na taktyce również się nie znam, chociaż ta książka przedstawiająca filozofie trenerów, podejście, innowacje, rewolucje na pewno przybliżyła mi pewne aspekty, stały się bardzo interesujące.

Fantastycznie opisany rozwój...

Dla fanów piłki nożnej początku 21 wieku ;) Gdzie piłki było mało ale była dla nas bardzo magnetyczna :) Świetnie się czyta i wspomina czasy początku premierleague .

Reportażysko, które zamiast ukoić mój ból w trakcie kwarantanny i bezmeczowia, wzmocniło tęsknotę za piłką.

Cox świetnie radzi sobie z nadaniem narracji poszczególnym rozdziałom, dynamicznie opisuje rozegrania i zbiera zadziwiające momentami fakty.

Ale nie zapominam o sentymencie – interesuję się piłką od dwudziestu lat, więc co chwilę łapałem się na tym, że ten mecz...

Na półkach: , , , , ,

Tematyka blisko mego serca, więc i ocena idzie w górę. Polecam mocno również dla stronniczego czytelnika.

Świetna książka pokazująca rozwój najlepszej ligi świata. Autor ukazuje w niej kluczowe zdarzenia, wybitnych trenerów, genialnych piłkarzy oraz opisuje nam znamienite taktyki i ich ewolucje na przestrzeni lat istnienia Premier lauge.

Bardzo Polecam! I czekam na II część.

Od czasu zapoznania się z tą pozycją całkowicie inaczej ogląda mi się mecze, gdyż z większą skrupulatnością zwracam uwagę na przesuwanie się na boisku poszczególnych piłkarzy czy też całych formacji. Jest to książka, z którą powinien zapoznać się każdy fan, nie tylko angielskiego futbolu. Zwłaszcza że autor podkreśla wpływ iberyjskich, włoskich niemieckich trenerów, a także...

Na półkach: , , , ,

Wybitnie napisana historia Premier League i tego jak się zmieniała w kolejnych latach. Trenerzy, piłkarze, działacze, zmiany przepisów. Wszystko to miało wpływ na to jak dzisiaj ta liga wygląda. A ona się cały czas zmienia i pewnie ukarze się kiedyś kontynuacja. Jedyny dla mnie minus to brak rozrysowań taktycznych. Nie kiedy ciężko mi było rozegrać każdą akcję w głowie i ją...

Dyskusje

• Sport