Jürgen Klopp. Robimy hałas

Okładka książki Jürgen Klopp. Robimy hałas Raphael Honigstein
Okładka książki Jürgen Klopp. Robimy hałas
Raphael Honigstein Wydawnictwo: Znak Horyzont biografia, autobiografia, pamiętnik
Znak Horyzont
2018-10-15
2018-10-15
Radosław Chmiel

Okładka książki Steven Gerrard. Serce pozostawione na Anfield. Autobiografia legendy Liverpoolu Steven Gerrard, Donald McRae
Steven Gerrard... Steven Gerrard, Don...
Okładka książki Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy Cezary Gutowski, Aldona Marcinak
Niezniszczalny... Cezary Gutowski, Al...
Okładka książki Kapitan Paolo Condò, Francesco Totti
Kapitan Paolo Condò, France...

Super książka o super trenerze i cudownym człowieku.

Super książka o super trenerze i cudownym człowieku.

Ciekawa książka. Nie licząc fragmentów na temat dzieciństwa Jürgena Kloppa.

Ciekawa książka. Nie licząc fragmentów na temat dzieciństwa Jürgena Kloppa.

Świetna książka, mogło być jeszcze lepiej gdyby tłumaczenie trzymało poziom J. Kloppa

Książka o bardzo ciekawym człowieku, szkoda tylko, że okropnie napisana. Irytujący podczas czytania był brak chronologii. Były przeskoki w czasie, w których ciężko się było połapać. Poza tym tłumaczenie jest okropne i ciężko było zrozumieć niektóre zdania, a do tego takie perełki jak "mężczyźni były gotowi" i wiele innych. A mówiąc o Premiere League zamiast mówić o Anglikach to pisze o Amerykanach. Uważam, że pod względem technicznym książka mogłaby być lepsza, ale na pewno Klopp jest interesującą osobą, a niektóre momenty i wypowiedzi piłkarzy sprawiły, że miałam łzy w oczach.
Podsumowując: ciekawy człowiek, niestety przy czytaniu tej biografii często się męczyłam i chciałam ją jak najszybciej skończyć.

Kawał dobrej roboty, researchu, rozmów, analiz ze strony Hönigsteina. Autor nie pierwszy raz udowodnił, że potrafi pisać o piłce. Po książce Elmara Nevelinga myślałem, że już nikt nie napisze podobnie wciągającego portretu Kloppa. Gdybym mógł, dałbym 7.5 za błędy redakcyjne i bardzo średniej jakości tłumaczenie Radosława Chmiela, w tym dodawane z maniakalnym uporem niewiele wnoszące przypisy od tłumacza.

Naprawdę przyjemna lektura, z ktorej mozna wynieść wiele ciekawych informacji.

Pozycja z licznymi anegdotami, w której idzie się zwyczajnie uśmiać, ale przez które można też dużo lepiej zrozumieć osobistą historię Kloppa. A jego historia jest naprawdę baaardzo ciekawa! A w samym Kloppie idzie sie zakochać i nic dziwnego ze tak wielu zawodników chce z nim pracować i to pomimo jego wymagających metod.

Czytając inne opinie mialem sporo obaw z uwagi na ich nie przychylność w znakomitej większości tutaj... no i błąd! Bo książka była dla mnie jedną z lepszych biografii jakie czytalem! Książkę wręcz pochłonołem.

Główny zarzut wobec książki to "nielogiczny układ rozdzialów" czy też "skakanie w czasie". Ja uważam, że zaproponowany układ przez autora był niebanalny i jak najbardziej ma swój sens.. przez początki Kloppa, jego sportową historię przez jego początki trenerskie w różnych klubach, przez największe sukcesy z drużynami, aż po różne zakończenia przygód zarówno w Maiz jak i Borussi.. całość ma sens, a takie rozłożenie nie chronologiczne sprawiło, że cały czas autor mogl nas czymś ciekawym zaskoczyć. Samą książkę zaś czytało sie jak dobrą powieść, a nie jak suche fakty..

Na sam koniec chciałbym pochwalić pióro autora!
Słownictwo na wysokim poziomie, niebanalne skojarzenia czy porównania i widoczna radość przy pisaniu książki.

Na minus błędy od tłumaczenia czy wydawcy. Sama książka swoim formatem tez nie była najwygodniejsza w czytaniu, ale to szczegół.

Moja ocena to 8,5 ale biorąc pod uwagę jak inny odbiór mialem względem reszty tu "forumowiczów" daję mocne 9! :)

Naprawdę przyjemna lektura, z ktorej mozna wynieść wiele ciekawych informacji.

Po przeczytaniu mam wrażenie, że potencjał opowiadanej historii został troszkę zmarnowany. Za plus można zdecydowanie uznać przedstawienie Kloppa zarówno jako piłkarza, trenera czy zwykłego człowieka jednak ułożenie rozdziałów jak i samo tłumaczenie będące w wybranych fragmentach zupełnie nielogiczne psuje cały odbiór książki.
Jednak pomimo opisanych wad książka ta jest godna polecenia osobom zainteresowanym piłką nożną. gdyż niewątpliwie pozwala poznać jednego z najciekawszych trenerów obecnych czasów.

Jednak pomimo opisanych wad książka ta jest...

Ciekawie napisana książka, choć pozycja byłaby lepsza, gdyby poszczególne rozdziały opisywały wydarzenia chronologicznie

Parafrazując Jana z Czarnolasu:
Wielką krzywdę uczyniłeś Jürgenowi
tym pisaniem swoim
mój drogi Raphaelu.

Książka napisana, przetłumaczona i skorygowana fatalnie, choć treść jest ciekawa, to forma przypomina wykwintne danie, które zostało dosłownie zwrócone przez innego konsumenta restauracji. Oczy krwawiły, gdy to czytałem, a jestem fanem roboty wykonywanej przez Kloppa od czasów BVB, a kibicem Liverpoolu prawie 40 lat. I zapewne to i upór jak u Jürgena pozwoliły mi dotrzeć do końca tej książki.

Parafrazując Jana z Czarnolasu:
Wielką krzywdę uczyniłeś Jürgenowi
tym pisaniem swoim
mój drogi Raphaelu.

Sprzedam nie trafiony prezent nowa książka cena 25zl.
druida@vp.pl

Sprzedam nie trafiony prezent nowa książka cena 25zl.
druida@vp.pl

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Sport
  • Biografie