Tajemnica pod jemiołą

Okładka książki Tajemnica pod jemiołą
Richard Paul Evans Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Kolekcja pod jemiołą literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Hanna de Broekere
Hanna de Broekere

#836 - Tajemnica pod jemiołą - Richard Paul Evans - Wydawnictwo Znak Literanova
#396/52/2021

Książka ma 288 stron. Swoją premierę miała dnia 12.11.2018 roku. Jest to kolejny tom serii - Kolekcja pod jemiołą.

"Kiedy mądrość nie podpowiada zmiany, mądrze jest niczego nie zmieniać."

Jest to bardzo piękna i romantyczna historia, osadzona w okresie świątecznym.

Alex za namową kolegów zakłada profil na portalu randkowym. Szybko jednak zmmienia zdanie i trafia na blog, którego autorką jest LBH. Kobieta pisze o samotności, co bardzo przyciąga Alexa.

"Ludzie są istotami społecznymi, jednak prawdziwym problemem nie jest życie w pojedynkę, lecz samotność. Różnica pomimędzy samotnym życiem, a samotnością polega na tym, że pierwsze istnieje w świecie fizycznym, a drugie w sercu."

Alx postanawia wyruszyć w podróż w poszukiwaniu autorki bloga. Czy ta spontaniczna decyzja zaprowadzi go w miejsce, którego szuka ? Czy odnajdzie LBH ?

"Przeszłość jest lekcją, nie wyrokiem. Odetnij się od niej."

Bardzo dziękuję za tą książkę do recenzji Wydawnictwo Znak Literanova i polecam całą tą serię na święta. <3 <3 <3

#836 - Tajemnica pod jemiołą - Richard Paul Evans - Wydawnictwo Znak Literanova
#396/52/2021

"Kiedy mądrość nie podpowiada zmiany, mądrze jest niczego nie zmieniać."

Jest to bardzo piękna i romantyczna historia, osadzona w okresie świątecznym.

Alex za...

Taka optymistyczna, miła do czytania w okresie okołoświątecznym.

Taka optymistyczna, miła do czytania w okresie okołoświątecznym.

Świąteczna, romantyczna historia, czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Losy Alexa są dość nierealne lecz mimo wszystko bardzo fajna książka. Całe 2 dni czytania, sztosik na relaks. Polecam!

Najwyższy poziom. Normalność u Evansa

Najwyższy poziom. Normalność u Evansa

Typowa książka świąteczna. Bez większych zgrzytów. Dość szybko się czyta. W wielu momentach proza Evansa przypomina mi twórczość Sparksa. Zabawne postacie drugoplanowe, szczególnie koledzy głównego bohatera. Momentami trochę to przekombinowane, choć główny ‘twist’ aż zbyt oczywisty. Idealna pozycja na chłodne grudniowe, około-świąteczne, wieczory. Mimo schematyczności, pozostawia jakąś nadzieję, poprawia nastrój.

Bardzo przyjemna książka, przewidywalna, o prostej fabule, oczywiście z pozytywnym zakończeniem. Miło się czyta, pewnie fajny też film by na tej podstawie powstał. Poprawia nastrój. Poruszony został problem dojmującej samotności i potrzeby podążania za własnym szczęściem. Taka bajka dla dorosłych, bo wiadomo, w życiu takie rzeczy raczej się nie zdarzają. Ale pomarzyć można.

Miałam nie czytać trzeciej części ale jednak po nią sięgnęłam . Taka tam świąteczna bajeczka , do przeczytania na raz .

Słabsza niż "Obietnicą pod jemiołą". Trochę mi się dłużyła, historia też mniej ciekawa niż w poprzedniej książce. Taki sobie świąteczny średniaczek.

Chciałam wejść w świąteczny klimat, dlatego sięgnęłam po tę pozycję. Praktycznie spełniła wszystkie moje oczekiwania. Był w niej romans, zima i trochę świątecznego klimatu. Miła, ciepła opowieść, na zimne wieczory jak znalazł. Fabuła jak to w takich książkach bywa, jest oklepana i totalnie schematyczna, ale wiedziałam, po co sięgam. Czyta się bardzo szybko, polecam poszukiwaczom romantycznych książek z zimowym klimatem w tle.

Historia Alexa, mężczyzny którego właśnie zostawiła żona, zaraz po wyczyszczeniu konta i zdradzie odeszła nie poświęcając mu chwili czasu na kilka słów wyjaśnień. Dale i Nate nie mogąc patrzeć na smutek i żal jaki wypełnia przyjaciela namawiają go na internetowe randki, i tak trafia on na blog LBH. Kobieta pisze listy do wrzechświata wyrażając w nich swoje uczucia, pozostaje jednak całkowicie anonimowa. Sposób w jaki pisze sprawia, że Alex chce ją odnaleźć za wszelką cenę. I tak trafia do zaśnieżonej mieściny gdzie każdy wszystko o wszystkich wie, jednak kobiet o danych inicjałach jest kilka i odszukanie tej właściwej wcale nie jest takie proste. Pewnego razu poznaje Arię, piękną, młodą kobietę która jest kelnerką. Od razu czuję, że jest w niej coś wyjątkowego czego nie potrafi opisać. Spotyka się z nią kilka razy nie mogąc przestać myśleć po co naprawdę przybył. Jak zakończy się ta historia? Warto po nią sięgnąć i się przekonać.

Piękna świąteczna opowieść ukazująca siłę i magię prawdziwej miłości takiej, która może góry przenosić. Moim zdaniem to najlepsza z całej serii pod jemiołą opowieść, najblizsza memu sercu.