Tajemnica pod jemiołą

Okładka książki Tajemnica pod jemiołą Richard Paul Evans
Okładka książki Tajemnica pod jemiołą
Richard Paul Evans Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Kolekcja pod jemiołą literatura obyczajowa, romans
Kolekcja pod jemiołą
The Mistletoe Secret
Znak Literanova
2018-11-12
2018-11-12
Hanna de Broekere
Hanna de Broekere

Kolejna piękna opowieść mistrza świątecznych historii. Alex to samotny rozwodnik. Aria to porzucona przez męża zraniona młoda dziewczyna. Oboje mieszkają na dwóch końcach Stanów i kompletnie się nie znają. Kiedy Alex czyta piękne wpisy na blogu nieznajomej kobiety rusza w szaloną podróż, aby odnaleźć jej autorkę.

"Tajemnica pod jemiołą" to trzecia, ostatnia część "Kolekcji pod jemiołą". Nie czytałam poprzednich, więc nie jestem w stanie stwierdzić, co je łączy, ale nie czytając ją, czułam, iż czytam jednotomową historię. Książka opowiada o zdradzie, samotności, którą można czuć nie będąc samotnym, a także o odwadze w poszukiwaniu szczęścia i prawdziwej miłości.
Słowa: ,,Taka dziewczyna. Piękna wewnętrznie i zewnętrznie. Jedna z niewielu kobiet, które nie wiedzą, że są piękne. Chyba takie są Polki. I cała Polska", wydaje mi się, można odebrać jako komplement i przesłanie do Polek i Polaków, abyśmy docenili siebie oraz swój kraj, pozbyli się kompleksów, tym bardziej, że książka jest napisana z perspektywy mężczyzny. To lekka, przyjemna, niewymagająca lektura nadająca się do czytania w zimowy wieczór.

Słowa: ,,Taka...

Samotność... Szukanie bratniej duszy przez internet... Richard Paul Evans pokazuje, że jest to możliwe. Wystarczy odrobina cierpliwości, wytrwałości i wiary w drugiego człowieka. Lepsza część naszego życia przed nami. Wystarczy uwierzyć.

Jestem wielką fanką powieści Richarda Paula Evansa! Sięgam po nie w ciemno, bo wiem, że nigdy się nie zawiodę.
Chociaż te historie nie zawierają w sobie klimatu świąt, który wręcz wychodziłby z kartek, to mają coś znacznie ważniejszego - prawdziwe emocje i magię wiary.
Alex próbuje poukładać sobie życie po rozwodzie, odkąd żona od niego odeszła, czuje, że jego życie jest beznadziejne, a on sam odniósł ogromną porażkę.
Kiedy przez przypadek trafia na blog tajemniczej kobiety, jest nią oczarowany. Alex za wszelką cenę chce ją poznać, ale nie jest to łatwe, ponieważ nie wie o niej zupełnie nic. Zagadkowe inicjały to wszystko co ma, ale on postanawia rzucić wszystko i wyruszyć na poszukiwania kobiety, która skradła jego serce tylko i wyłącznie słowami.
Alex wie, że postępuje jak szaleniec, nie można zakochać się w kimś, kogo się nigdy nie poznało ani niewiedząc jak wygląda, ale jakiś wewnętrzny głos podpowiada mu, że ta kobieta jest wszystkim czego pragnie.
Tylko czy to wystarczy? Czy można, aż tak zaufać przeznaczeniu, aby rzucić się na głęboką wodę, pojechać w nieznane i szukać niewiadomo czego? Może to wcale nie jest przeznaczenie, tylko on sam jest na tyle zdesperowany, że kilka słów tej kobiety, sprawiło, że zakochał się w jej duszy? Przecież wygląd jest równie ważny, nie da się pokochać tylko wnętrza, nie zwracając przy tym uwagi na wygląd zewnętrzny. Chociaż to wszystko jest dla niego oczywiste, to postanawia dać poprowadzić się w nieznane, bo przecież nie ma nic do stracenia.
Idealna na zimowe wieczory opowieść o miłości, która rozwija się powoli, ale przede wszystkim o wierze w w niemożliwe. Nadzieja umiera ostatnia, ale to właśnie wiara jest najważniejsza, dzięki niej nadzieja nigdy nie umrze, ponieważ jest cenniejsza i potrafi zdziałać cuda. Samotność jest dobra, pod warunkiem, że żyjemy z nią w przyjaźni bo jeśli nam doskwiera, musimy zrobić wszystko, aby odnaleźć upragnione szczęście, a człowiek nigdzie nie odczuwa samotności bardziej niż w tłumie ludzie. Samotność uczy nas pokory, ale przede wszystkim uczy nas, że nie możemy się poddawać w poszukiwaniu swojego miejsca.

Koszmarnie nieciekawe i mdłe czytadło. Autor chyba nie wie co to emocje.

Koszmarnie nieciekawe i mdłe czytadło. Autor chyba nie wie co to emocje.

70/2023

70/2023

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

#836 - Tajemnica pod jemiołą - Richard Paul Evans - Wydawnictwo Znak Literanova
#396/52/2021

Książka ma 288 stron. Swoją premierę miała dnia 12.11.2018 roku. Jest to kolejny tom serii - Kolekcja pod jemiołą.

"Kiedy mądrość nie podpowiada zmiany, mądrze jest niczego nie zmieniać."

Jest to bardzo piękna i romantyczna historia, osadzona w okresie świątecznym.

Alex za namową kolegów zakłada profil na portalu randkowym. Szybko jednak zmmienia zdanie i trafia na blog, którego autorką jest LBH. Kobieta pisze o samotności, co bardzo przyciąga Alexa.

"Ludzie są istotami społecznymi, jednak prawdziwym problemem nie jest życie w pojedynkę, lecz samotność. Różnica pomimędzy samotnym życiem, a samotnością polega na tym, że pierwsze istnieje w świecie fizycznym, a drugie w sercu."

Alx postanawia wyruszyć w podróż w poszukiwaniu autorki bloga. Czy ta spontaniczna decyzja zaprowadzi go w miejsce, którego szuka ? Czy odnajdzie LBH ?

"Przeszłość jest lekcją, nie wyrokiem. Odetnij się od niej."

Bardzo dziękuję za tą książkę do recenzji Wydawnictwo Znak Literanova i polecam całą tą serię na święta. <3 <3 <3

#836 - Tajemnica pod jemiołą - Richard Paul Evans - Wydawnictwo Znak Literanova
#396/52/2021

"Kiedy mądrość nie podpowiada zmiany, mądrze jest niczego nie zmieniać."

Jest to bardzo piękna i romantyczna historia, osadzona w okresie świątecznym.

Alex za...

Taka optymistyczna, miła do czytania w okresie okołoświątecznym.

Taka optymistyczna, miła do czytania w okresie okołoświątecznym.

Świąteczna, romantyczna historia, czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Losy Alexa są dość nierealne lecz mimo wszystko bardzo fajna książka. Całe 2 dni czytania, sztosik na relaks. Polecam!

• Świąteczne
  • Richard Paul Evans