Oczy uroczne

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Marta Kisiel Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dożywocie (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Uroboros

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Lichotkowy danse macabre

8 Link do recenzji

Cudo!

W moim prywatnym rankingu najlepszych, fantastycznych cykli "Dożywocie" zajmuje drugie miejsce, za "Harrym Potterem" a przed "Grą o Tron". Świetna, wciągająca lektura, choć myślałam, że będzie więcej o mieszkańcach Lichotki. Teraz będę czekać na premierę trzeciej części "Małego Licha...". Chcę więcej...

Bardzo sympatyczna pozycja. Co prawda bardzo przypomina mi historię z serii "Kwiat paproci". Główna bohaterka w pewnym sensie jest bardzo podobna do Gosławy. Jednakże Odę obdarzyłam lepszymi uczuciami. Audiobook słucha się bardzo przyjemnie, pani Anna Kutkowska śpiewa wszystkie piosenki i przyśpiewki, co bardzo uatrakcyjnia odbiór.

Bazyl, Licho i Płanetnik mają stałe miejsce w mojej duszy. Amen. Bezkrytycznie jestem za.

Chociaż zauważyłam już wcześniej ewolucję warsztatu pisarskiego Marty Kisiel - w dobrą (jak dla mnie) stronę, to i tak zaskoczyła mnie ta książka, tak pozytywnie, że och!

"Dożywocie" zostawiło mnie z uniesionymi brwiami - "no dobrze, prześliczny język, fajny humor i urocze aluzje literackie, ale treści mniej niż kot napłakał; gdzie jakaś opowieść?" - a przy kolejnych...

Kocham tę historię na równi z "Dożywociem", cudowna historia, barwne postacie, kupa humoru i przekory. Mrukliwy Roch, zadziorna Oda, Michałko i ta czudofna... Koza :D Wspaniały czworokąt, który zapewni udaną przygodę i umili czas od dechy do dechy :) Serdecznie polecam!

Powiem to tak - nie potrafię być obiektywna, jeśli chodzi o tę książkę. Za bardzo lubię Bazylka! (wybacz, Małe Licho) Książka pocieszna i umilająca czas, jak pozostałe z tej serii. :)

Szłuchanie tej krzążki to prawdżiwa przyjemnoszcz. Tym większa, że nie musimy szamodzielnie głowic szie nad szłowami Bazyla, a robi to dla nas lektorka ;) A po Szaławile wiem jakie to wygodne :> Hisztoria Konrada i Licha była szympatyczna, ale Odżinka i Bazyl ich chyba przebijają. Przynajmniej dla mnie.
Dodatkowo gdy czyta szię ją w pandemii, tak jak ja, robi szie jeszcze...

Książka skusiła mnie do siebie dzięki audiobookowi na empik go. Nie oczekiwałam po niej nic wyszukanego, ale okazało się że jednak jest nadzieja dla polskiej literatury. Książka jest na przyzwoitym poziomie i pomimo iż zaczęłam tą serię od 3 tomu to nie miałam problemu ze zrozumieniem treści. Znajduje się w niej sporo naprawdę zabawnych scen , dzięki czemu szybciej się ją...

Uwielbiam! Bardzo miło się czyta, często się chichocze. A kiedy trzeba, jest i poważnie. Polecam i czekam na kolejne książki Marty Kisiel. Dodaję do ulubionych (i autorkę, i powieść).

Dyskusje

• 2019