Serc naszych winy

Lucky
2018-05-09
2018-05-09
miłość romans poezja

„Serc naszych winy” to tomik pełen przepięknych i prawdziwych wierszy obnażających ludzkie emocje. Autor ukazał różne oblicza miłości ubarwiając je specyficznym poczuciem humoru.Czytając te wiersze odnajdziecie w nich cząstkę siebie.

W tych wierszach najpiękniejsze jest to, że te same słowa każdy może odebrać w inny sposób, bo miłość jest postrzegana przez nas na różne sposoby. Są osoby, które dla miłości są w stanie poświęcić siebie. Są i tacy, którzy dbają i pielęgnują swoją miłość, nie pozwalając jej uciec, ulotnić się. Są też inni - dla, których miłość jest czymś nierealnym, abstrakcyjnym, nie wiedzą, że mogą być przez kogoś kochani. Jest także miłość składająca się tylko z pożądania, która kusi poprzez nasze ciała, zaślepiając wszystko inne.

Całość opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali 💙

Tomik poezji. Rzadko czytam poezję, ale ten tom pochłonęłam. Może dlatego, że nie jest zbyt obszerny. Dotyka on naszej codzienności. Niektóre wiersze szczególnie mi się podobały. A Wy często zaglądacie do poezji?

Tomik "Serc naszych winy" pozwala wejść w głąb naszego ja i zostać dłużej niż chwilę. Dzięki niemu przypomnisz sobie, jak wygląda prawdziwa miłość: ta nieprzerysowana, zawiła, trudna, często bez happy endu. Proste słowa o realnych uczuciach i subiektywnych odczuciach. Daj sobie szansę, zatrać swe serce, poczuj się winny!

Nadeszła ta wiekopomna chwila kiedy opowiem Wam o książce, która nie jest fantastyką! Nie jest kryminałem ani romansem! Nie ma w sobie dialogów, opisów przyrody, ba! Nawet interpunkcji. Nadszedł ten moment kiedy usiadłam do książki wypełnionej po brzegi poezją! Tak! Dziś przychodzę do Was z wierszami.

Znawca ze mnie żaden. Nie znam się na tego typu książkach, ale w końcu jeśli miałam możliwość przeczytać tę pozycję, to kto zabroni mi wypowiedzieć się na temat tego jak ją odebrałam?

Przede wszystkim jest to krótsza forma, w której kilka słów jest w stanie zobrazować sytuację, jaką można by było opisać w wielu rozbudowanych zdaniach. Główną tematyką jest miłość przedstawiona w wielu perspektywach. Miłość szczęśliwa, nieodwzajemniona, platoniczna, egoistyczna… Każda ukazana w innym świetle i na swój sposób znana każdemu z nas. W wielu wierszach dostrzegałam nutę realności. Łapałam się na tym, że zgadzam się z treścią zawartą w danym tekście, zwłaszcza jeśli autor używał dosadniejszego słownictwa. To właśnie te utwory najbardziej mi się podobały i zapadały w pamięci. Bardziej dobitne i z nutą ironii teksty łatwiej sobie przyswajałam niżeli te, w których znaczenia poszczególnych słów musiałam poszukać w słowniku.

KONTYNUACJA RECENZJI NA:
BLOGSPOT: https://literackafantazja.blogspot.com/2018/07/ukasz-zaustowski-serc-naszych-winy.html
YOU TUBE: https://www.youtube.com/watch?v=pCzY5KkeqSg

Znawca ze mnie żaden. Nie znam się na tego typu książkach, ale w końcu...

• Lubiane
  • Wydawnictwo Lucky

Dodaj cytat z książki Serc naszych winy