Sięgając za horyzont. Z pamiętnika ultraski.

Okładka książki Sięgając za horyzont. Z pamiętnika ultraski. Natalia Haczyk, Natalia Haczyk, Natalia Haczyk
Okładka książki Sięgając za horyzont. Z pamiętnika ultraski.
Natalia HaczykNatalia Haczyk Wydawnictwo: MARATON ZDROWIA sport
sport
MARATON ZDROWIA
2018-01-01
2018-01-01
bieganie ultramaraton

Bardzo osobista, pełna emocji relacja autorki z odbytych przez nią biegów na dystansie ultra, wśród których znalazły się również najbardziej kultowe i wymagające zawody na świecie.

Z kart tej krótkiej książki wyłania się obraz autorki, która oprócz talentu do pokonywania kilometrów w terenie, wydaje się mieć ulotną zdolność głębokiej afirmacji życia. I umyślnie używam tu słowa "afirmacja" zamiast "radość". Bo o ile "radość" traktować można jako przejściowy stan związany z zadowoleniem i przyjemnością, o tyle afirmacja wydaje mi się czymś głębszym: akceptacją życia ze wszystkimi jego barwami, czerpaniem z doświadczeń zarówno pozytywnych jak i przykrych, zrozumieniem, że szczęście nie leży gdzieś na końcu jakiejś drogi, lecz samo jest drogą. A żeby je osiągnąć, trzeba tą drogę polubić: nie tylko jej płaskie, wygodne odcinki, ale także (a może przede wszystkim) jego strome podejścia, zdradliwe zakręty i wyboiste ścieżki.

Polecam każdemu kto stracił motywację do walki. Jest to dowód na to, że drzemią w nas ogromne siły, których możemy użyć w najmniej spodziewanych okolicznościach. Jest to opowieść o pięknej pasji. Polecam każdemu kto szuka swojej drogi. Być może ta historia zainspiruje was i będziecie chcieli stworzyć swoją. Nigdy nie jest za późno żeby odnaleźć swoją pasję i podążać za marzeniami.

• Druk

Dodaj cytat z książki Sięgając za horyzont. Z pamiętnika ultraski.