Skoczkowie w czasie

Brandon Mull Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Pięć Królestw (tom 5) literatura młodzieżowa
Time Jumpers
Rafał Lisowski
Egmont Polska
Time Jumpers
Pięć Królestw (tom 5)
literatura młodzieżowa
Rafał Lisowski

NIE lubię takich zakończeń. Ale książka i seria fajne.

Niewinna zabawa i chęć popisania się przed znajomymi oraz chorobliwa ciekawość prowadzi dzieci do innego świata. Niewinnie wyglądająca i troszkę kusząca piwnica okazuje się tajnym przejściem do rzeczywistości, w której rządzą inne prawa. Pięć Królestw to świat całkowicie inny niż ten, w którym żyły dzieci. Dużo tu brutalności, ale też i magii, która daje nadzieję na zmianę...

Nie wiem czemu, ale książka ta nudziła mnie trochę, jednak przeczytałam ją do końca, jako, że to ostatni tom.
Czyta się dość łatwo i szybko.

Ekstra, chociaż zakończenie trochę mnie rozczarowało po panu MUllu można było się tego spodziewać.

Świetna!
Miałam nadzieje, że TAK sie nie skończy, ale po za tym genialnie. Moje klimaty.

Zakończenie tej serii jakoś nie podeszło mi do gustu, moim zdaniem znacznie lepiej prezentuje się finał "Pozaświatowców".

Na półkach: , , , , ,

Kocham tą serie. Szkoda, że to ostatnia część. 😭

Z przyjemnością przeczytałam kolejną serię Brandona Mulla. Tym razem 5 tomów cyklu Pięć Królestw. Książki tego autora czyta się lekko i z zapartym tchem. Zachęcił mnie cykl Baśniobór, potem przeczytałam Pozaświatowców i są to książki nie tylko dla dzieci i młodzieży. Kto lubi przygodę, baśniowość, magię, fantastykę, a także grozę, to te książki są dla niego.
Bohaterem...

Cały cykl od pierwszej do czwartej części był świetny. Dużo akcji, niesamowity świat, różne ciekawe rodzaje formowania, zróżnicowani bohaterowie. Ostatnia, piąta część również była ciekawa, zawierała dynamiczną akcję, ale bardzo rozczarowało mnie samo zakończenie. To, że Cole i Hunter zapomnieli o Obrzeżach jest ze strony autora wielkim błędem. Czyż nie byłoby o wiele...

Ogólnie bardzo długo wyczekiwałam tej książki. Nie zawiodłam się, choć nie było też takiego WOW! Dobry koniec przyjemnej serii.

Co do zakończenia - jak oni mogli zapomnieć!!!

Rzuciło mi się w oczy, że przez cała książkę spali tylko kilka godzin. taki drobiazg.

Dyskusje

• 2019