Wściekły pies

Oficjalne recenzje i

Rozszarpani

[ 12 ] Link do recenzji

Opinia dodana w serwisie 17.08.2019r.

Po przeczytaniu takich tekstów staję się fanką literatury faktu.

Trzecie spotkanie z autorem, ale w zupełnie innej formie. Podszedłem do książki z lekkim dystansem, gdyż pierwszy raz czytałem zbiór krótkich reportaży, każdy opowiadający unikalną historię.
Zaskoczenie. Od pierwszych stron dostajemy cios. Autor się nie patyczkuje z czytelnikiem. Nie spodziewałem się że pojedyncza historia przedstawiona na kilkunastu stronach, będzie mogła...

Wstrząsające, przerażające, prawdziwe, mocne! Zdecydowanie nie powinnam była czytać tych reportaży w przedświątecznym czasie. Zdołowały mnie, do tej pory siedzą mi w głowie i nie dają o sobie zapomnieć. Dziewięć opowieści, każda każe Ci pomyśleć "Co ja bym zrobił/a, jak ja bym zareagował/a, gdybym to ja, moja rodzina znalazła się w takiej sytuacji? Odpowiedź jest jedna -...

Reportaże Wojciecha Tochmana zawsze rozszarpują moje serce. Nie inaczej było tym razem. Dziewięć reportaży, a każdy wstrząsa czytelnika do głębi. To trzeba przeczytać! Koniecznie! Na długo zostają w pamięci.

Odczułam niedosyt. Ogólny.

2020

Bardzo dobra, mocna.
Zaczynając czytać nie wiedziałam czego się spodziewać. Nie czytałam do tej pory Tochmana więc już w pierwszym reportażu dostałam " gołą d... W twarz " jak to się mówi w kręgach mniej oczytanych . 😉
Potem było jeszcze lepiej albo gorzej zależy jak spojrzeć 😁
Znokałtował mnie Pan Wojciech.
Jak tylko otworzą biblioteki lecę po kolejne ksiazki 😁
Jako On...

Różne twarze ludzkiego cierpienia. I jedna konkluzja - cierpienie nie ma żadnego, przypisywanego mu przez niektórych, sensu. Zwyczajnie nie ma.

Jak to u Wojciecha Tochmana - mocne reportaże bez zbędnych emocji i literackich ozdobników. Moim, bardzo skromnym, zdaniem, trochę nierówne - reportaż o wypadku autokaru z młodzieżą - doskonały, mocny, wzruszający. Pozostałe - nieco mniej przejmujące. Może ja mało wrażliwy jestem... Ogólnie - polecam każdemu do refleksji.

Zbiór reportaży Wojciecha Tochamana „Wściekły pies” to przegląd demonów nękających współczesnego człowieka – choroba, nienawiści, niezrozumienie, nietolerancja, zawiedzione nadzieje, śmierć. Niezależnie od tego, jak bardzo staramy się o nich nie myśleć, one ciągle są obecne w naszym życiu. Raz mocniej, raz lżej, ale ciągle dotykają nas, ciągle krążą „podskórnie” w warstwie...

Dyskusje

1 647