Dzisiaj narysujemy śmierć

literatura faktu
2018-05-23
literatura polska ludobójstwo cierpienie śmierć reportaż
Inne

Niewiele książek oceniam na "10" tutaj należy się "11".
Tej książki nie da się zapomnieć, a po jej przeczytaniu inaczej patrzy się na świat.
Lektura obowiązkowa pokazująca do czego prowadzi systematyczne dzielenie społeczeństwa na lepszych i gorszych.

Ta książka powinna być obowiązkową lekturą w każdej szkole. Zwłaszcza teraz kiedy nacjonalistyczny i pseudopatriotyczny skowyt w tym kraju zaczyna dochodzić do głosu. Książkę polecam wszelkiej maści "ziemkiewiczom, ogórkom i bosym krzysiom", choć pewnie i tak żadnych wniosków nie wyciągną :(

Ta książka jest niczym cios w twarz. Boli i wytrąca z równowagi. Jest o złu, które drzemie w człowieku.

W historii ludzkości zawsze byli jacyś "oni" i jacyś "my". W tej historii pół narodu wyrżnęło drugie pół, i dotąd nie wiadomo dlaczego?
Tochman maluje krajobraz po hekatombie. Ocaleni patrzą wciąż w dół, nie mogąc otrząsnąć się z traumy. W lipcu 2013 roku książka...

Ciężki temat i poruszająca książka, po której refleksja zostaje na długo w pamięci.

Poruszajaca!

Przeczytałem wiele książek o Rwandzie i temat ludobójstwa w 1994 roku nie jest mi obcy, a mimo to książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Może trochę inaczej pokazuje? Może dlatego że jest wątek polski?

Znałem bardzo z grubsza historię ludobójstwa w Ruandzie ale po tej ksiązce jestem w szoku. Przyblizając poszczegolne historie rodzin, ludzi, stają sie bardziej namacalne, wychodzą ze statystyki, uczłowieczają tą tragedię.

Nie dałam rady,,,,, oddałam do biblioteki nie czytając do końca

Pokłony dla Pana W.Tochmana za niezwykłą umiejętność wzbudzania w czytelniku refleksji i zmiany spojrzenia na świat.Opowiedzane historie zapadają w pamięć.

Wstrząsająca, przerażająca, niemożliwa do zapomnienia - chyba tylko i aż tyle umiem powiedzieć o tej książce.

Dyskusje

3 293