To, czego nie widać

Zysk i S-ka
przyjaźń miłość trudności przemoc psychiczna dla młodzieży
literatura młodzieżowa
przyjaźń miłość trudności przemoc psychiczna dla młodzieży

Najlepsza książka, którą ( jak na razie) przeczytałam w roku 2020. Na serio.
Zakochałam się w niej bo:
1. Jest napisane prześwietnym językiem,
2. Swą historię opowiada Malwina, a nie osoba trzecie,
3. Podejmuje ważny, ale też trudny problem,
4. Bohaterowie w tej książce są bardzo realni,
5. Taka historia mogła wydarzyć się na prawdę,
6. Książka oprócz głównego problemu...

Książka to ciekawa , wciągająca historia młodej dziewczyny . Autorka napisala ją w młodzieżowym języku, więc naprawde dobrze i szybko się ją czyta.
Opowiada ona o młodej ,osiemnastoletniej dziewczynie doświadczającej bólu ze strony osoby, która zawsze powinna stać po jej stronie. Naszczęśćie dzięki wsparciu kochającego chłopaka i cudownej przyjaciółki ,podniosła się i jej...

Rewelacyjna historia, ciekawi bohaterowie. Zakończenie zaskakujące. Polecam!

Jedna z moich ulubionych książek! Przeczytałam już kilka razy i bardzo wszystkim polecam. Na początku jest spokojnie i nic nie zapowiada tego co stanie się dalej. Mówią, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i tak jest w przypadku tej książki. Im czytamy dalej, tym akcja staje się coraz bardziej ciekawa. Rewelacja!

Świetnie napisane. Książka przeprowadziła mnie przez emocjonalny rollercoaster, pozostawiając naprawdę usatysfakcjonowaną. Czyta się szybko, ale głównie dlatego, że nie idzie się oderwać.

Bardzo udany debiut - cieszę się, że mogłam przeczytać tę książkę, bo naprawdę było warto! :D

Tak książka bardzo mi się spoodbała , bo tak naprawdę ta historia opowaiada tak jakby o mnie.

"Ale przecież wszystko jest w porządku. Tego nikt nie widzi i nie musi widzieć."

Malwina jest bardzo zdolną nastolatką w maturalnej klasie.
Jej życie wypełnia głównie nauka, zajęcia dodatkowe oraz konkursy. Dziewczyna robi wszystko, by zadowolić wiecznie narzekającą i krytykującą ją...

Rodzina Malwiny sprawia wrażenie wręcz idealnej, zamożni rodzice, brat na medycynie, a sama Malwina to zdolna nastolatka z najlepszą średnią w całym jej liceum i dobrze zaplanowaną przyszłość.
Niestety to tylko pozory. Malwina cały swój wolny czas spędza na nauce, konkursach, zajęciach pozalekcyjnych, tylko po to, żeby zadowolić swoją matkę, która wiecznie powtarza...

Całkowicie wciągająca! Porusza niezwykle ważne problemy. Historia Malwiny momentami porusza, wyciska łzy, i chce się jak najszybciej dowiedzieć, co będzie dalej i ostatecznie, jak zakończy się to wszystko. Polecam zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.

Dyskusje

• 2018