99 dni lata

Feeria Young
99 days
literatura młodzieżowa
2018-06-06

Uczyć się na błędach? Czemu nie. Najlepiej byłoby ich unikać, jeśli jednak klamka zapadła i pomyłki cofnąć się nie da, warto wyciągnąć wnioski z popełnionego błędu, a w przyszłości uniknąć podobnej sytuacji. Teoretycznie, bardzo proste, praktycznie – znacznie trudniejsze.

Co znaczy być napiętnowaną, doskonale wie Molly Barlow. Ona i Patrick Donnelly byli sobie bliscy od...

Na półkach: , , , , ,

Molly jest z chłopakiem swoim Patrickiem,gdy poznaje Gabe'a starszego brata Patricka zakochaje się w nim.
Dobra młodzieżówka!!!!!

Molly wie tylko jedno, 99 dni lata które ma spędzić w rodzinnej miejscowości będą jej największym koszmarem. Ale czy na pewno senne miasteczko w którym rok wcześniej czuła się jak wyrzutek nie może dać jej niczego dobrego?

Patrząc na okładkę książki autorstwa Katie Cotugno oraz jej tytuł ,,99 dni lata", można domyślać się, że będzie to lekka i przyjemna lektura. Jednak to co zastałam w środku pozostawia wiele do życzenia. Styl pisania autorki jest lekki, jednak historia i postacie fatalne. Główna bohaterka jest po prostu głupia i nie dojrzała, jak na swój wiek. Ma gdzieś mniej więcej 18 lat,...

Myślałam, że będzie to lekka i przyjemna książka idealna do czytania wieczorem, po całym dniu. Okropnie się pomyliłam. Byłam pewna, że przy niej będę mogła odpocząć, a tak naprawdę nieźle się umęczyłam. Nigdy więcej jej nie przeczytam i jestem szczerze zdziwiona, że udało mi się dotrwać do końca, bo nie jeden raz miałam ochotę porzucić książkę w połowie.
Styl pisania...

Totalna porażka, zdołałam dojść do 20 dnia. Dłuży się niemiłosiernie, ciągnie jak flaki z olejem. Sama historia myślę, że byłaby ciekawa - jednak to, jak zostali wykreowani bohaterowie, skutecznie mnie odpycha. Nie polecam zdecydowanie

Książka o miłosnych rozterkach Molly Barlow. Bohaterka przez całą książkę nie może zdecydować się na jednego z braci co jest dość mocno irytujące. Mimo to książkę czyta się całkiem dobrze. Niestety mam duży niesmak co do zakończenia. Przydałby się jakiś epilog z ich życia za kilka miesięcy. Polecam na takie jesienne dni.

Co mogę napisać o tej książce?
Z pewnością nie była nudna. Początek był ciekawy, dużo wątków i nutka tajemnicy, która odkrywała się przez wszystkie rozdziały.
Dużo rzeczy mnie denerwowało, a szczególnie bohaterka i jej niezdecydowanie. Latała z kwiatka na kwiatek jak pszczoła i w sumie za wszystko mogła winić samą siebie. Absurdalne było to, że wszyscy ją osądzali, jakby...

Na półkach: , , , , ,

Nie oczekiwałam od tej pozycji nie wiadomo czego i chyba właśnie dlatego mi się ona tak spodobała.

Początek był średniawy. Zostajemy od razu wrzuceni na głęboką wodę i dopiero z czasem dowiadujemy się o co chodzi. Z jednej strony to plus, a z drugiej minus, bo z początku nic nie rozumiemy.

Potem jednak całkowicie wciągnęłam się w tę pozycję i przeczytałam ją w ciągu kilku...

"99 dni lata" jest historią Molly, która, po spędzeniu roku w oddalonym o wiele kilometrów miasteczku, wraca do rodzinnej miejscowości na ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów, i musi tam zmierzyć się z konsekwencjami wydarzeń, w których brała udział poprzedniego lata - a są to między innymi trójkąt miłosny, utrata przyjaciółki i trudna relacja z matką.

Kate Cotugno...

Dyskusje