Kup teraz - 11 ofert w cenie od 18.63 zł do 25.47 zł

Dwadzieścia lewów albo śmierć. Cztery podróże

Karl-Markus Gauß Wydawnictwo: Czarne Seria: Sulina literatura faktu
Zwanzig Lewa oder tot: Vier Reisen
Czarne
Zwanzig Lewa oder tot: Vier Reisen
literatura faktu
Sulina
Sława Lisiecka

Nie jest to najlepsze pisarstwo, albo przekład spieprzony. Kilka ciekawostek, jedno ładne zdanie. To stanowczo za mało.

11956

"Od powrotu do domu nie chcieli mi wyjść z głowy bohaterowie i upiory Kiszyniowa"

Cztery kierunki kilkukrotnych podróży w kierunku Bałkanów. W bardzo podobnym tonie i klimacie, jak podróże Stasiuka, choć trzeba przyznać, że Gauß stara się, by te jego były odpowiednikiem dawnej niemieckiej Bildungsreise: jeździ głównie jako lektor niemieckiego, prowadząc wykłady i seminaria...

I co mnie tak tam ciągnie?

Interesująca, choć nieporywająca. Zdecydowanie więcej w niej eseju podróżniczego, niż reportażu. Sporo poruszonych wątków, kilka ciekawostek, ale uważam, że nasi rodzimi autorzy jak K. Varga, M. Rejmer czy Z. Szczerek piszą o wiele lepiej.

• 2019
  • Bałkany