Zapach Mazur

Małgorzata Manelska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Zapach Mazur (tom 1) Seria: Z historią w tle literatura piękna
Wydawnictwo WasPos
II wojna Prusy wschodnie przyjaźń opowieść historia wojna wspomnienia miłość
Zapach Mazur (tom 1)
literatura piękna
Z historią w tle
II wojna Prusy wschodnie przyjaźń opowieść historia wojna wspomnienia miłość

Straszne rozczarowanie. Wątki współczesne mało wiarygodne. Bohaterki lat 90, zachowują się jakby miały dużo mniej. Ciężko w to uwierzyć. Główna bohaterka pozornie nieszczęśliwa ale od momentu wyjazdu na Mazury wszystko się wspaniale układa, praca, dom, nawet dwóch mężczyzn o nią rywalizuje. Jedynie wątki wojenne dają radę, ale jest ich niewiele. Ulzylo mi gdy się skończyła..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Julkę pozj=najemy gdy jest mloda żoną, a mąz wyjechal za granice, by zarobić na duzy dom. Niestety rozłaka osłabiła uczucia, syn-jedynak po rozwodzie rodziców został ściągnięty przez ojca do Holandii i może liczyć na lepsze życie. Artur ułożył już sobie nowe życie, a na Mazurach jego stara babcia, która po śmieri matki wychowywała go ma kłopoty zdrowotne. Eksmąż prosi Julkę...

Przewidywalny romans. Język kiepski. I ten dom na wsi, taki modny temat. Panna z miasta zakochuje się we wsi, a tam czeka na nią facet najprzystojniejszy, najmądrzejszy i najzaradniejszy. I gotowy dom. To już było. Tylko za wojenne wspomnienia daję 3 punkty. Lubię tematy ponadczasowe, a nie modne.

Wzruszająca opowieść o losach pewnej starszej pani i dziewczyny, która była żoną jej wnuczka. Książka która łączy to co się wydarzyło z tym co jest.

Bardzo mi się podobała książka, tym bardziej, że opisuje miejsca mojego życia.

Mazury - okolice Szczytna.
Tak duże nadzieje wiązałam z tą książką, tym bardziej - a może przede wszystkim - że akcja miała miejsce na moich ukochanych Mazurach (ukochanych jak wiele innych regionów naszego bajkowo pięknego kraju).
Niestety.
To tylko przyjemne czytadło - nie ma głębi, nie ma ciekawostek związanych z regionem, nie ma klimatu.
Choć osobom spragnionym...

Bohaterka powieści – Julka, dokonała w swoim życiu tego, o czym ja zawsze marzyłem, a na co zabrakło
mi odwagi i możliwości. Rzuciła swoją szarą miejską egzystencję i przeprowadziła się na Mazury. Piękno
tej ziemi, zmysłowo oddane przez autorkę okrywa jednak trudna, mroczna i momentami tragiczna historia. Obraz II wojny światowej bardzo realistycznie przedstawia w formie...

Moi zdaniem warta uwagi pozycja na czas wakacyjnego wyjazdu, od razu człowiekowi odpalają się chęci na romans hihi.
A tak poważnie: przyjemna, lekka, polecam

Bardzo sympatyczna książka, czyta się ją szybko, ciekawe wspomnienia starszego pokolenia. Oczywiście z wielka przyjemnością sięgnę po część drugą. Polecam !

Tak się wszystko wokół układa, że życie Julii w ciągu niedługiego czasu zmienia się o 180 stopni. Najpierw poznaje babcię swojego byłego męża, o której nie miała pojęcia. Potem były mąż przypomina sobie o podziale majątku i nagle Julia musi znaleźć sobie własne miejsce do życia, nową pracę i pewnie też nowych znajomych.
A ponieważ nie zawsze to co nowe i nieznane jest złe,...

Dyskusje

• 2019