Historia pewnej dziewczyny

YA!
Story of a Girl
literatura młodzieżowa
2018-07-18

Sam zamysł na fabułę jest dobry, ale postacie są zbyt płytkie. Nie da się ich dobrze poznać, czytelnik dostaje tylko suchego bohatera bez historii, uczuć i emocji.

Ciekawa książka szybko się ją czyta, choć liczyłam na inne zakończenie.

"Kiedy skończy się wspominać, można rozpocząć zapominanie."

Książka fajna, wciągająca, interesujące historie. Jednak bez zadowalającego zakończenia.."Kiedy skończy się wspominać, można rozpocząć zapominanie."

Na półkach: , , , ,

Deanna Lambert mając trzynaście lat,została przyłapana przez swojego ojca na tyle samochodu ze swoim chłopakiem jednoznacznej sytuacji po całym tym zdarzeniu nastolatce przykleili łatkę w szkole puszczalskiej.
Ojciec nie rozumiał jej przestał się do córki odzywać,traktował ją jak powietrze.
Tylko jej ukochany brat wstawiał się za nią był przy niej,gdy go...

Beznadzieja

Deanna zostaje w wieku 13 lat przyłapana na seksie ze starszym chłopakiem, przez swojego ojca w samochodzie na parkingu. Od tamtego czasu minęły już trzy lata. Jednak dom, który legł w gruzach, ciężko jest odbudować.

Mam przeczucie, że miała być to książka o czymś ważnym. Wyszła bardziej o niczym. Już tłumaczę.

Po pierwsze warto wspomnieć o jednym podstawowym wątku....

1903

"Historia pewnej dziewczyny" ma bardzo mocne wejście - trzynastolatka, przyłapana przez własnego w samochodzie ze starszym od siebie chłopakiem, zostaje okrzyknięta miejscową puszczalską, a ojciec nie ma odwagi spojrzeć córce w twarz. Robi wrażenie prawda? A potem nic z tego nie wynika. Znaczy, jasne. Bohaterka próbuje poradzić sobie z przeszłością, walczy z wydarzenia...

„Historia pewnej dziewczyny” na swój własny sposób jest historią wyjątkową, a sama Deanna może nie trafi do panteonu naszych ulubionych bohaterek, ale jest duża szansa, że ją zrozumiemy. Niestety, jeśli chodzi o innych bohaterów, już tak pięknie nie jest. Są to jedynie punkty w historii dziewczyny. Mimo jej wad szczerze ją polecam. Historia Deanny Lambert, choć prosta, to w...

Książka dla nastolatek o typowych problemach nastolatki. Szybko się czyta, mimo że nie była jakoś nadzwyczaj wciągająca.

"Historia pewnej dziewczyny" przypadkowo wpadła w moje ręce podczas wizyty w bibliotece.
Opowiada o życiu Deanny, o podjętych przez nią decyzjach i ponoszeniu konsekwencji tych wyborów. Dziewczyna zostaje przyłapana przez swego ojca w niedwuznacznej sytuacji ze starszym kolegą. Całe miasto już o tym wie, a do dziewczyny przypięto łatkę puszczalskiej.
Moim zdaniem ta książka...

Dyskusje

• 2018