Znajdź mnie

W.A.B.
2018-04-04
2018-04-04
Agnieszka Walulik

Rosa, dziewczyna Jara Costello popełniła samobójstwo. Mija pięć lat od tamtych wydarzeń, a Jar nadal wierzy, że jego miłość żyje. Dręczą go wizje dziewczyny, które są niepokojąco realne. Postanawia udać się do terapeuty, który twierdzi, że są to jedynie halucynacje wynikające z tego, że nie pogodził się z jej odejściem. Kiedy w końcu postanawia o niej zapomnieć, odnajduje jej dziennik, który rzuca nowe światło na jej śmierć. Zagłębiając się w jego treść odkrywa, że nie wszystko jest takie jakim wydaje się być.
Między mną a Znajdź mnie nie ma porozumienia. Książkę bardzo trudno mi się przyswajało. Poza nudą wiejącą z fabuły, nie opuszczało mnie przekonanie, że historia jest dość przekombinowana. Wątek z eksperymentami na ludziach i zwierzętach może dla jednych uatrakcyjnił fabułę, mnie akurat skuteczne odrzucał. I to wiecie nie w takim nazwijmy to pozytywnym aspekcie. Moim zdaniem książka mogła się bez tego obejść. Krótką wzmiankę na ten temat bym zaakceptowała, ale na tortury z Guantanamo się nie pisałam. Ode mnie 4/10

Książka w mojej ocenie bardzo dusząca, ciężka, trudna. Pierwsza połowa nużąca. Nie ukrywam, że z niechęcią rozpoczynałam kolejne rozdziały. Dopiero w połowie fabuła zaczyna się rozkręcać. Autor nawiązał do eksperymentów psychologicznych prowadzonych zarówno na zwierzętach jak i ludziach. Ten wątek był mocny, reszta przekombinowana, postaci jednowymiarowe.

7,5/10

7,5/10

Pierwsza połowa książki nudna jednak później szybko się rozkręca. Rozwiązanie które z czasem zaczyna się objawiać jest zupełnie nieprzewidywalne przez co jest jeszcze bardziej koszmarne.

Nudna. Nie polecam.

Nudna. Nie polecam.

Bardzo dobry pomysł na książkę, jednakże wykonanie nienajlepsze.

Bardzo dobry pomysł na książkę, jednakże wykonanie nienajlepsze.

Witam
Ksiązka ma potencjał historia ciekawa jednakze napisana tak jakby "ksiażkowo-podrecznikowo" tzn.warsztat litwracki poprawny. Autor przygotowal sie nerytorycznie do napisania tej ksiazki niby wszystko dobrze jezt głowny bohater jest zawila intryga itd. ale postacie w ksiazce nie sa wyraziste tzn. przyznam ,że czytajac nie mogłem sobie wyobrazic tych postaci. Przypuszczam ,gdyby ta historie opisal jakis amerykanski tworca thrillerów to bylby hit, a tak jest ciekawa ksiazka ale nie porywa. Napomne jednak że nie załuje czasu poświeconego na jej przeczytanie.

Witam

Fabuła zupełnie inna niż się spodziewałam, początek książki bardzo męczący, dopiero po połowie się wciągnęłam. W efekcie końcowym zakończenie mnie zaskoczyło,a co za tym idzie wg. napis na okładce "zanim oni to zrobią" nie trafiony.

Dobra książka :)

Dobra książka :)

Już na samym początku tej recenzji muszę się Wam przyznać, że podchodziłam do tej książki z lekka jak pies do jeża. Dostałam ją na urodziny i musiało upłynąć kilka miesięcy zanim sięgnęłam właśnie po nią. Trochę się obawiałam, że nie przypadnie mi do gustu. Tym bardziej, kiedy zobaczyłam, że opinie o niej są średnie. Jednak ta książka zaskoczyła mnie i to w pozytywnym znaczeniu tego słowa, ponieważ finalnie byłam lekko zaszokowana jej fabułą i samym zakończeniem.
Historia opowiadana była z perspektywy kilku osób do czego ja osobiście podchodzę różnie, gdyż nie lubię powtarzania tego samego przez kilkanaście stron. Tutaj nie było to aż tak rażące. Mogliśmy poznać bowiem postać Jara, ale i Rosy, której dzienniki przeplatają całą historię. Mamy tutaj do czynienia z dziewczyną, która miała popełnić samobójstwo, a jej chłopak nigdy do końca w to nie wierzył i gdzieś tam głęboko żywił nadzieję, że Rosa jednak żyje. Tym bardziej, że towarzyszyły mu halucynacje i momenty, w których ją widział.
Przyznaję, że autor zafundował czytelnikowi pewną huśtawkę. Kiedy byłam już pewna, że mam jakąś wizję tego, co mogło się stać i układałam to sobie w głowie to pojawiały się kolejne tropy. Zwodzi to czytelnika i moim zdaniem sprawia, że jednak ta książka nie jest nudna. Posiada elementy, które wprowadzają ciekawość i sprawiają, że chce się poznać ciąg dalszy tej historii.

• Audiobooki

Video