Znajdź mnie

Find Me
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Walulik

"Znajdź mnie"
20-kilku letni Jar nie może pogodzić się ze stratą swojej ukochanej. Rosa kilka lat wcześniej popełnia samobójstwo skacząc do wody. Jar nie dopuszcza do siebie tego co się stało i stale miewa halucynacje w których widzi ukochaną. Chłopak popada w coraz większą paranoję, czyta dziennik dziewczyny by znaleźć jakieś wskazówki, które pomogą mu dotrze do tego co...

Minęło już pięć lat, odkąd Rosa, dziewczyna Jara popełniła samobójstwo. Bohater nieustannie o niej myśli, podejrzewa, że dziewczyna... żyje. Psychoterapeuta zdiagnozował u niego halucynacje pożałobne.

Jar próbuje zrozumieć, dlaczego jego ukochana targnęła się na własne życie. Czuje się coraz bardziej zagubiony.

Czy tylko tęsknota i żal za Rosą odbierają mu zdolność...

Niezbyt przekonuje mnie plot twist w połowie książki. Dla mnie osobiście pomysł z rekrutowaniem do służb specjalnych dużo bardziej przypadł do gustu i w momencie odkrycia, że tak na prawdę stało się coś innego mój entuzjazm drastycznie opadł. Pomimo mojego niezadowolenia z rozwiązania uważam, że było ono dobrze poprowadzone i jest w stanie się spodobać innym.

Na początku trudno było mi się przekonań do bohaterów i jakoś z nimi zżyć, ale z każdym kolejnym rozdziałem książka wciągała mnie coraz bardziej. Intrygująca,trzymająca w napięciu, choć chwilami przewidywalna.

Gorąco polecam.

Przeczytane dzięki #empikgo #zostańwdomu

"Nadzieja to coś bardzo intymnego i kruchego (...) i bardzo łatwo ją zgasić".... Ukochana Jara- Rosa popełniła samobójstwo 5 lat temu. Przynajmniej tak mówią wszyscy. Jej ciała nigdy nie odnaleziono. Jar nie wierzy w śmierć dziewczyny. A nikt inny nie wierzy w to, że Rosa żyje. Pewnego dnia Jar odnajduje dziennik Rosy. I zagłębiając się w niego jednocześnie zagłębia się w...

J. S. Monroe
„Znajdź mnie”.

Jar przez 5 lat nie może pogodzić się ze śmiercią swojej ukochanej. Nie wierzy w jej upozowana smierć.
Widzi swój dziewczynę w halucynacjach, które płata mu umysł. Nie potrafi określić co jest prawdą, a co wymysłem jego wyobraźni. Przez to też, bliscy uważają, że Jar powinien korzystać z pomocy psychiatry.
Kiedy w końcu mężczyzna odnajduje...

Kolejna (niestety) książka, która mnie rozczarowała. Przyznam, że zainteresowałem się nie że względu na ciekawą okładkę. Niestety jeżeli to okładka jest najciekawszą częścią książki, to wiadomo, że nie jest dobrze.

"Znajdź mnie" to wstrząsająca historia o chłopaku pogrążonym w żałobie, który pięć lat temu stracił ukochaną dziewczynę.
Podobno Rosa w burzliwą noc rzuciła się do morza z molo. Jednak jej ciała nie odnaleziono do tej pory.
Jarlath Costello (Jar), który jest początkującym pisarzem nie potrafi pogodzić się z tym. Ciągle ją wspomina i widzi ją w różnych miejscach. Jar chodzi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobry thriller, intrygujący, trzyma w napięciu, ciekawa, mroczna historia.

Trochę mi zeszło z czytaniem. Bardzo ciężko poczuć tę historię i polubić bohaterów. Jednak z zasady nie porzucam książki w trakcie czytania. Dobrnęłam więc do końca. Ale łatwo nie było.

Przekombinowany pomysł, wolna akcja, jednowymiarowe postaci. Za dużo tu, jak dla mnie, teorii spiskowych i pomieszania z poplątaniem. Kiedy jest wszystkiego za dużo, to tak jakby nie było...

Dyskusje

• 2018