Zabójcze lato

YA!
2018-05-23
2018-05-23
Marta Komorowska

Młodzieżowy kryminał o słabej fabule.

Młodzieżowy kryminał o słabej fabule.

Jak na książkę młodzieżową, to nawet fajnie się czytało. Autorka musi się jeszcze trochę "wyrobić" , ale jak na drugą jej książkę, to całkiem fajnie wyszło. Czyta się z zaciekawieniem. Zakończenie zaskakuje.

Lekka lektura do poduszki.

Lekka lektura do poduszki.

Rok po samobójstwie Janie grupa przyjaciół wybiera się na wspólne wakacje do Hiszpanii. Odludny dom, piasek, plaża i skrywane sekrety nigdy nie stanowiły dobrej kombinacji. Do głosu dochodzą tłumione uczucia, a sekrety niczym trucizna wypalają od środka. Co się tak naprawdę stało rok temu? Czy spokojny wyjazd okaże się początkiem nowej przygody? A może to tylko początek koszmaru, którego nikt z nich się nie spodziewał?

„Zabójcze lato” Juno Dawson.

Grupka znajomych postanawia wyjechać podczas wakacji do Hiszpanii. Zatrzymują się na zupełnym odludziu w ekskluzywnej willi. Spokojne miejsce, otoczone morzem i plażami wydaje się idealne do odpoczynku od miastowego zgiełku.
Podczas pobytu w tym malowniczym miejscu grupka znajomych bawią się, rozmawiają ze sobą i starają się nadrobić czas, którego nie maja dla siebie podczas szkolnych zajęć.
Kiedy w willi pojawia Roxanne, cały spokój grupki przyjaciół zostaje zachwiany, a ich najskrytsze mroczne sekrety zaczynają wychodzić na jaw. W końcu Roxanne, jak sama oznajmia jest w posiadaniu niezbitych dowodów na to, że samobójczy skok z klifu Janey nie był tak naprawdę samobójstwem, a celowym działaniem jednej osoby z paczki.
Ktoś tutaj kłamie, tylko kto?
Kiedy w tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowana Roxanne a wraz z jej śmiercią znikają dowody, wszyscy zaczynaja być podejrzliwi względem siebie. Ale czy Roxanne mówiła prawdę, czy tylko blefowała?
Kto jest bezwzględnym morderca?

Książkę bardzo szybko się czyta. Fabuła jest dość prosta, przewidywalna i trochę banalna, jednak emocje jej towarzyszące są ogromne a czytelnik jest trzymany w napięciu do ostatniej strony. Wydarzenia są zmienne, zaskakujące, a zwroty akcji mieszają czytelnikowi w głowie. Wszystkie zdarzenia i łączą się ze sobą wzajemnie w spójny sposób. Język autorki jest lekki i przyjemny, a bohaterowie prości, różni i zdecydowanie dadzą się lubić.

„Zabójcze lato” Juno Dawson.

Wciągająca powieść, fajny klimat, szybko się czytało, wciągająca. Przewidywalna ale jednocześnie czyta się z chęcią poznania "negatywnego bohatera"

Książka zrobiła to co powinna zrobić dobra książka - wciągnęła mnie bez reszty w wydarzenia, akcje i tajemnice bohaterów. Dlatego daje jej 10/10.
Wydarzenia są zmienne, nieprzewidywalne i łączą się ze sobą wzajemnie. Język autorki jest przyjemny i można się zrelaksować czytając.
Dużym plusem jest to, że główny problem - "Samobójstwo czy morderstwo Janey?" spada na drugie miejsce, pojawia się nowa, groźniejsza zagadka która dotyczy tylko grupy przyjaciół, wiedząc, że winowajcą jest jedno z nich.

Lato, romans i ... morderstwo? Czytałam tę książkę rok temu na wakacjach i skradła ona moje serduszko. Idealny thriller na lato, akcja bardzo się szybko rozwija, zakończenie jak i inne zwroty akcji nieoczekiwane. Gdy ją skończyłam żałowałam, że nie jest jeszcze dłuższa. Polecam ją każdemu, idealna dla osób, które chciałyby zacząć swoją przygodę z thrillerami.

Pełna tajemnic i emocji książka. Od pierwszych stron nie mogłam się oderwać. Tajemnicze postacie. Wzruszająca i pięknie napisana. Grupa przyjaciół chce spędzić gorące lato w willi. Wszystko jest dobrze do momentu, aż dochodzi do morderstw.Powoli wszystkie tajemnice wychodzą na jaw.
Serdecznie polecam.

Serdecznie polecam.

Fajny klimat, bardzo kojarzy mi się z "Koszmarem minionego lata". Trochę przewidywalna fabuła, ale wciągająca.
Właściwie wszystko na plus, ale czy chciałabym więcej książek w takim klimacie...?

Juno Dawson Zabójcze lato Zobacz więcej
Juno Dawson Zabójcze lato Zobacz więcej