Nowe życie

Storytel Original
2018-05-08
2018-05-08
Storytel Storytel Original

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 4 (52) / kwiecień 2022 Marek M. Berezowski, Aleksandra Boćkowska, Sebastian Cichocki, Iwona El Tanbouli-Jabłońska, Kateryna Kałytko, Marta Klimowicz, Jarosław Kociszewski, Karolina Lewestam, Jakub Małecki, Marian Misiak, Magdalena Moskal, Mateusz Roesler, Zofia Sawicka, Wasyl Stus, Marcin Wicha, Serhij Żadan
Ocena 7,0
Pismo. Magazyn... Marek M. Berezowski...
Okładka książki Szepty. Charytatywna antologia opowiadań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Piotr Chojnowski, Tomasz Duszyński, Grzegorz Gajek, Agnieszka Hałas, Aneta Jadowska, Magdalena Kubasiewicz, Tomasz Maruszewski, Jakub Małecki, Marcin Mortka, Martyna Raduchowska, Paweł Radziszewski, Sebastian Sadlej, Agnieszka Szmatoła, Milena Wójtowicz, Magdalena Świerczek-Gryboś
Ocena 7,3
Szepty. Charyt... Piotr Chojnowski, T...

Mocna pozycja. Zaczyna się niewinnie, trochę dziwnie. Im dalej tym straszniej. Powieść sfilmowana byłaby krwawym horrorem. Na szczęście prawie wszystko dobrze się kończy

Jakub Małecki kojarzył mi się zawsze z literaturą piękną, co wcale nie dziwi, gdyż mało kto tak pięknie jak on operuje słowem, opisując mniej lub bardziej oczywiste życiowe problemy. Nawet nie przypuszczałam zatem, że w takim gatunku jak kryminał, a raczej thriller spróbuje swoich sił. I tu ogromne moje zdziwienie, nie tylko Autor popełnił takowy, który przybrał formę świetnie zrealizowanego słuchowiska wyprodukowanego przez Storytel, ale jeszcze wyszło mu to naprawdę po mistrzowsku. "Nowe życie", bo o nim mowa, to na pierwszy rzut oka historia ojca i syna. Ojciec jest świeżo po przeszczepie szpiku, syn jest studentem poszukującym swego miejsca na ziemi zarówno zawodowego, jak i uczuciowego. I wydawać by się mogło, że będzie nas to wiodło przez opowieść tak zwyczajnie po prostu obyczajową, gdyby nie fakt, że w rodzinnym mieście obu panów dochodzi do zaginięć młodych kobiet. Zaginięciom tym towarzyszy dziwne zachowanie ojca, który nagle nie wraca po nocach do domu, niby chodzi na spotkania lokalnego kluby czytelniczego, ale kto dyskutowałby o Biesach Dostojewskiego, przez całą noc?! Jedynie osobniki niespełna rozumu:) I tu zaczynają się schody - Adam-syn podejrzewa bowiem, że być może jego ojciec może mieć z tymi zaginięciami jakiś związek. Winą za dziwne zachowanie ojca obarcza niedawny przeszczep szpiku, a raczej jego dawcę. Podejrzewając, że być może doszło do zmiany osobowości ojca wskutek zmian po przeszczepie. Czy rzeczywiście ma rację? Czy to tylko wymysł jego fantazji? Kto faktycznie stoi za zaginięciami kobiet? Chcecie się dowiedzieć? Sięgnijcie po opowieść grozy w wydaniu Jakuba Małeckiego, tylko uprzedzam - chwilami bywa krwawo, chociaż bez przesady. Polecam serdecznie.

Pomysł na fabułę dobry ale brutalność opisów mnie bardzo zniechęciła.

Pomysł na fabułę dobry ale brutalność opisów mnie bardzo zniechęciła.

Całkiem udana

Całkiem udana

Jakże inny Małecki a jednak nadal Małecki. Chociaż w trakcie słuchania zaczęłam sprawdzać czy czegoś nie pomyliłam? Czy to aby nie ten drugi Małecki, ten od kryminałów? Nie, to Jakub. Książka jakby kryminał i to kryminał trzymający w napięciu, co za pomysły ma ten autor. Dobrze się słucha, jak będzie drugi sezon też chętnie biorę.

Krótko - zajebista książka... po prostu, zakończenie... pycha. Czekam na 2 część!!!!

Najsłabsza książka Małeckiego, niestety ale przegrała nawet z Lackberg ;)

Najsłabsza książka Małeckiego, niestety ale przegrała nawet z Lackberg ;)

Niestety, jedna z gorszych książek, które ostatnio czytałem. Prawdę mówiąc szkoda czasu. Bardzo się zawiodłem, bo to moja pierwsza przygoda z autorem.
Intryga dość słaba. Postaci strasznie jednowymiarowe i przewidywalne. Koniec woła o pomstę. Z przykrością nie polecam.

Kolejna całkiem solidna produkcja od Storytel. Autor miał naprawdę ciekawy pomysł, choć zmianom zachowania po przeszczepach poświęciłbym jeszcze ciut więcej miejsca. Jeśli chodzi o Oblubieńca i Tancerza, to obie postacie dobrze zarysowane, ale Tancerza chciałbym więcej, no i przydałoby się trochę więcej brutalności, choć z drugiej strony nie było ku niej aż takich przesłanek. Jest napięcie, jest niepewność co będzie dalej, są ciekawi bohaterowie. Jeśli szukać minusów, to jak dla mnie trochę za krótka, ale czekam na drugi sezon.

Brutalna, przerażająca i niesamowicie wciągająca historia. Nie spodziewałam się po Jakubie Małeckim czegoś takiego, ale kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że jest to mój ulubiony polski Autor.
Polecam dla ludzi o mocnych nerwach :)

Polecam dla ludzi o mocnych nerwach :)

Dodaj cytat z książki Nowe życie