Chirurg

Magdalena Wilk Wydawnictwo: Storytel Original kryminał, sensacja, thriller
Storytel Original
2023-03-13
2023-03-13

Okładka książki Ja, legenda Marek Betlejewski, Jerzy Bogusławski, Michał Brzozowski, Sylwia Finklińska, Agnieszka Fulińska, Krzysztof Górski, Mateusz Hengier, Alicja Janusz, Kamil Kulig, Łukasz Kuliński, Filip Laskowski, Justyna Macina, Krzysztof Matkowski, Michał Pięta, Michał Puchalski, Krzysztof Rewiuk, Weronika Rydzewska-Seliman, Łukasz Skoneczny, Dariusz Skrzydło, Miłosz Śmiałek, Michał Stachnik, Katarzyna Szymonik, Magdalena Wilk, Michał Woźny, Marzena Zawierska
Ja, legenda Marek Betlejewski, ...

Pomysł dobry, klimat mroczny i z zagadką, jednak koniec mnie jakoś rozczarował, jakby autorce już brakło pomysłu, jak to zakończyć. Trochę zbyt grubymi nićmi szyte.
Lektor bardzo na plus, choć czasem niektóre sformułowania były już groteskowe, te wszystkie dreszcze i podmuchy.

Polecam audiobooka ze względu na lektora. Dobra do jazdy autem. Niestety zapewne za miesiąc nie będę pamiętał tej lektury.

Temu biednemu Patrykowi Wiecha ciągle lodowaty podmuch smagał plecy aż robiło mu się gorąco. Czytane głębokim głosem Filipa Kosiora opisy dreszczy jakich co chwilę doznawał bohater książki robiły się bardziej groteskowe niż wymowne. Poza tym przewidywalna sztampa, że za zło świata odpowiadają faszyści i kościół. Nie ma błędów logicznych, to na plus. Da się czytać, chociaż mam wrażenie, że czytam książkę Gorzki a nie pani Wilk.

Hm. Co by tu napisać? Nie zachwyciło mnie to jakoś specjalnie, ale bardzo złe nie było. Rozwiązania zagadki można się było z powodzeniem domyślić, do tego klimaty nadprzyrodzone, mieszanka kontrowersyjna i na pewno nie dla każdego. Niemniej przebrnąłem bez większych problemów.

Lektor Filip Kosior - mistrzostwo świata, dla mnie jeden z wybitniejszych lektorów.
Powieść dobra ale nie urzekła mnie bardzo.
Jeden z wielu thrillerów choc bardzo dobrze zareklamowany przez Storytel. Spodziewałam się więcej. Miło się słuchało ale szaleństw nie było.

Powieść dobra ale nie urzekła mnie bardzo.

Czy mogłam sobie wybrać lepszy tytuł do odsłuchania przed udaniem się do szpitala? :D Zdecydowanie nie.

Chirurg Patryk Wiecha chcąc sobie skrócić drogę na dyżur do szpitala, przechodzi przez pobliską budowę. Nieplanowanie wpada do wykopu, w którym znajduje skrzynkę ze starymi, chirurgicznymi narzędziami.

Wiecha przyjechał do prowincjonalnego szpitala, aby zapomnieć o demonach przeszłości. Czy mu się uda? Szpital skrywa w podziemiach straszliwe historie. W okolicy zaczyna dochodzić do makabrycznych morderstw, a głównym podejrzanym chirurg.

Thriller Magdaleny Wilk buduje ogromne napięcie, a dodatkowe tło horroru przeszłości nadaje opowieści mroczny klimat.

Fabuła plus Filip Kosior, jako lektor to strzał w dziesiątkę!

Wiecha przyjechał do prowincjonalnego szpitala, aby zapomnieć o...

Lektor nadrabia , ale fabuła dość mocno przewidywalna .

Lektor nadrabia , ale fabuła dość mocno przewidywalna .

Nie porwała mnie ta pozycja. Przesłuchałam zachęcona lektorem i reklamami storytel oraz nadzieją, że się rozkręci, że będzie jakieś zaskoczenie. Jak dla mnie nie było.

Książka zdecydowanie ma swój klimat, choć nie są to do końca klimaty, które akurat ja lubię.

Książka ta ma bardzo ciekawą historię, wciągającą i budząca obawy. A dodatkowo nie można się oderwać momentami od niej. Nie jest idealna, gdyż miałam trochę niedosytu po niej. Ale to na swój sposób ma urok.

• Audiobooki
  • Storytel