Córeczka tatusia

2016-11-16
2016-11-16

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Polecam !!! Każda z jej książek przeczytałam . Wciąga bardzo , polecam jeszcze raz .

Czuję się oszukana tą książką. Nie wierzę, że mówią to odnośnie jakiejkolwiek pozycji Cathy Glass, ale tak jest. Nie wiem, czy od czasu ostatniej przeczytanej prze mnie jej książki tak drastycznie zmienił się mój gust, więcej zauważam, czy po prostu ta jedna pozycja jest tak źle napisana.

Nie chodzi mi o samą historię dziewczynki, chociaż przyznaję, że jest mocno chaotyczna... Chodzi mi o postać Cathy i o to, co ta kobieta wyprawia. Od samego początku wywołuje niepotrzebne napięcie i wprowadza nas w błąd. Wypowiadając zdania w stylu: "nic nie zapowiadało tragedii" oszukuje nas, twierdząc, że pobyt Beth wiązał się z tragedią, był trudny, bolesny - niepotrzebne skreślcie. Przykro mi to mówić, ale ta książka to nie jest historia Cathy, ale historia dziewczynki, której relacja z ojcem jest niepokojąca.

A ja tego nie czuję. Mam wrażenie, że cały czas wszystko kręci się wokół Cathy, a historia Beth to po prostu anegdotka z jej życia. jestem mocno zniesmaczona ta pozycją... I pierwszy raz tak mocno zawiedziona.

Nie chodzi mi o samą historię dziewczynki, chociaż przyznaję, że jest mocno...

Nie mnie oceniać tą książkę. Ciężko ocenić czyjeś życie i czyjeś problemy i myślę, że nie w tym rzecz.
Więc skupię się na odbiorze. Książka napisana bardzo przystępnie, dobrze się ją czytało i poznawało historię rodziny. Ubolewam trochę nad brakiem dokładniejszego wytłumaczenia zaistniałej przypadłości, mogłoby być podanych trochę więcej szczegółów żeby czytelnik bardziej zrozumiał podłoże problemu. Jednocześnie rozumiem też, że autorka, głowa rodziny zastępczej, nie jest psychologiem i sama nie do końca musi wiedzieć o co dokładnie chodzi, więc może dlatego dokładnych opisów nie uświadczymy.
Mimo wszystko lubię poznawać takie "dziwne" przypadłości, o których na co dzień nie słyszymy i lubię to robić właśnie w taki sposób - nie jakieś niezrozumiałe medyczne opisy, tylko "lekka" (dla czytelnika, bo dla domowników raczej nie) historia nakreślająca sprawę.

Jak cienka granica łączy rodzica z dzieckiem, jak łatwo i bezmyślnie można komuś wyrządzić krzywdę, te pytania na pewno zostaną rozwiązane w tej książce. Wzruszająca, pełna nadziei historia małej dziewczynki. Uwielbiam książki Cathy Glass ! Polecam

Pojęcie emocjonalnego kazirodztwa było mi do tej pory zupełnie obce. To poruszająca książka, którą przeczytałam szybko, tak bardzo chciałam wiedzieć jak potoczą się losy siedmioletniej dziewczynki imieniem Beth. Jej relacja z ojcem od początku wydaje się dziwna, a z czasem poznajemy coraz więcej jej szczegółów. Książka bardzo mi się podobała. Autorka do tak trudnego tematu podchodzi delikatnie i z wyczuciem.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Temat dość ciekawy, czego innego się spodziewałam po zachowaniu dziewczynki, zapewne jak większość czytelników. Historia zaskakuje, jest ciekawa, jeśli można tak w ogóle powiedzieć o czyimś dramacie, bo przecież nie jest to wyssana z palca historyjka, tylko opis wydarzeń, które miały miejsce. Wszystkie książki tej autorki są poruszające i wciągające.

Uwielbiam książki Cathy. Tutaj również mnie poruszyła.

Uwielbiam książki Cathy. Tutaj również mnie poruszyła.

Książka rewelacyjna. Polecam jako lekturę mądrą i dającą do myślenia oraz skorygowania postrzegania rodzicielstwa. Nie zawiedziecie się – trzyma w napięciu do ostatnich stron. I nie ma co się dziwić bo Cathy Glass piszę cudowne historię.

• Egzemplarz recenzencki
  • Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Córeczka tatusia