Czekam na ciebie

2017-07-13
2017-07-13

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

No smieszna w sumie akcja :-)
Ale spoko, infantylna ale czasem trzeba i taka..

No smieszna w sumie akcja :-)
Ale spoko, infantylna ale czasem trzeba i taka..

Od pierwszej strony do ostatniej trzymała mnie z ogromną ciekawością. Jestem chyba dość wybredna wybierając książki gdyż nie mam za wiele czasu na czytanie ,a gdy już mogę chciałabym aby ten czas nie był stracony. Na pewno nie był czytając tą pozycje. Książka ta ma wszystko czego oczekuję: musi mnie wciągnąć od pierwszych stron, wzbudzać wiele emocji i trzymać w napięciu. Polecam

Piękna opowieść o uczuciu i determinacji. Co zrobi matka nienarodzonego dziecka, aby je chronić? Kiedy Christina korzystając z banku spermy zachodzi w ciąże jest przeszczęśliwa. Co jednak okaże się, jeśli anonimowy ojciec dziecka jest mordercą? Co zrobi zdesperowana matka, aby dowiedzieć się prawdy? "Czekam na Ciebie" to książka pełna niespodziewanych zwrotów akcji, wciąga od pierwszej strony.

Pierwsza książka tej pisarki, którą przeczytałam. Dobra, ale nie porywająca. Połączenie wątku kryminalnego ze społecznym. W mojej ocenie, w tym przypadku nie sprawdziło się.

Zaskakująca

Zaskakująca

Lubię książki tej autorki. Każdą z nich czyta się bardzo przyjemnie, szybko i lekko. Nie są to książki, które jakoś mocno pozostają w głowie ale są idealne na spędzenie wolnego czasu z ciekawą historią.
W tej książce główna bohaterka nie może mieć dzieci ze swoim mężem. Okazuje się, że mąż cierpi na bezpłodność. Małżeństwo decyduje się na skorzystanie z banku spermy. Okazuje się, że osoba którą wybrały na dawcę może być seryjnym mordercą, którego przypadkiem widzą w telewizji.
Bardzo lekka i miła książka. Polecam.

Lisy Scottolin jest autorką książki pod tytułem " Czekam na ciebie ". Jest to ciekawa powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym i społecznym.

Małżonkowie, Christina i Marcus, od lat starają się o potomstwo. Niestety, przeprowadzone badania lekarskie, wskazują na bezpłodność Marcusa. Aby spełnić swoje marzenia decydują się na skorzystanie z banku nasienia. Pewnego dnia szczęście przyszłych rodziców zostaje zaburzone, a wszystko to za sprawą wiadomości o wielokrotnym mordercy który z wyglądu przypomina dawcę. Czyżby oczekiwane maleństwo miało odziedziczyć gen zabójcy?

Akcja która miała przedstawiać obrazek szczęśliwej rodziny, nagle zbacza z sielankowej drogi i zalicza dramatyczny zwrot.

Autorka nie pozwala się nudzić. Ukazuje emocjonalny rollercoaster. Emocje, zarówno czytelników jak i bohaterów, sięgają zenitu. Zachowanie obydwojga przyszłych rodziców zastanawia, a czasami irytuje. Muszę jednak przyznać że upór Christine w dążeniu do celu bardzo mi zaimponował.

Pomimo iż fabuła książki jest ciekawa to zabrakło mi tu rozbudowania niektórych elementów. Według mnie wątek zabójcy i motywu zbrodni jest nazbyt pobierznie potraktowany. Widać że autorce zabrakło pomysłu na połączenie wszystkich " kropek " w spójną całość i zgrabne podsumowanie całości. Sam epilog trochę naiwny. Oczekiwałam jakiegoś wow. Proporcje książki są bardzo zaburzone poprzez szybkie i krótkie zakończenie.

Całość powieści oceniam na 7/10. Myślę że lektura jest ciekawa i czytelnik nie będzie rozczarowany.

Żenada! Miało być "postępowo", "poprawnie" i "zgodnie z duchem czasu", jak należy się domyślać. Wyszła wielka klapa. Książka z gatunku zabili go i uciekł + te właśnie "poprawności" - choćby morderca był ojcem mojego dziecka z probówki, to ja - matka, i ja - ojciec, będziemy je kochać nad życie. No i podane to to jest nieudolnie, język okropny, akcja się ślimaczy, przewidywalna do bólu. Szkoda czasu. Nie czytać (po co czytając odczuwać zażenowanie z powodu nieudolności autora i tej tam, jak jej - nieszczęsnej poprawności?).

Scottoline, autorka słynąca z mieszania wątków dramatycznych z sensacyjnymi, tym razem popłynęła maksymalnie w swej fantazji. Zadziwiające, ale "Czekam na ciebie" nie traktuje o oczekiwaniu na upragnionego maluszka. A przynajmniej historia nie przedstawia się w takich kategoriach, żeby rozwodzić się nad uczuciami macierzyńskimi. Bezpłodny partner, oczekiwanie cudu in vitro, rozchwiana emocjonalnie para i widmo szaleństwa na horyzoncie. To nawet mógłby być dobry, zwięzły opis fabuły.
Ale rozwińmy motyw szaleństwa, bo temu Autorka poświeciła więcej miejsca niż odczuciom związanym z przyszłością małżeństwa Nilssonów.

Scottoline serwując nam dwa tematy w jednym zazwyczaj umniejsza jednemu na poczet drugiego - nic nowego. Możliwe, że komuś innemu udałoby się ograć lepiej temat równolegle na dwóch poziomach, a tutaj dostajemy obraz ciężarnej walczącej o sprawiedliwe rozsądzenie czy dawca spermy, zupełnie obcy człowiek jest - jak zakładają wstępne analizy - seryjnym mordercą. Samo podejście nauczycielki do wywiadu z Zacharym jest niewiarygodnie infantylne. Jej założenia, uleganie każdemu słowu podejrzanego, a potem bezpośrednie angażowanie się w rozwiązanie sprawy jest tak samo wiarygodne jakby chodziło o przeszczep mózgu.
Przede wszystkim Christine jest niewiarygodna w narzuconej sobie roli. Nauczycielka, u której zaczynają szaleć hormony staje na głowie, nie tylko by oskarżony miał dobrego obrońcę, ale osobiście przejmuje działalność detektywistyczną inwigilując podejrzane środowisko, bo patrząc w niebieskie oczy Jeffcoat'a ma pewność: TO NIE ON!

(...)

Całość: https://nakanapie.pl/recenzje/to-nie-moze-byc-on-czekam-na-ciebie

Rozkręcająca się akcja wciąga, ale zakończenie rozczarowuje, wzięte z innej beczki.

• 2017
  • 2017