Śmierć Hitlera. W tajnych aktach KGB

Jean-Christophe BrisardLana Parshina Wydawnictwo: Sonia Draga biografia, autobiografia, pamiętnik
La mort d'Hitler. Dans les dossiers secrets du KGB
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Hitler historia biografia tajne akta KGB Rosja ZSRR

Okładka książki Dzieci dyktatorów Jean-Christophe Brisard, Claude Quétel
6,2
Dzieci dyktatorów Jean-Christophe Bri...

Interesująca książka, ale niestety nie rozwiewa wątpliwości co do okoliczności śmierci Hitlera. Można przeczytać, ale kto oczekuje odpowiedzi na zagadkę śmierci Hitlera ten jej niestety nie uzyska. Mimo wszystko dominuje jednak rozczarowanie.

Bardzo ciekawy zapis śledztwa przeprowadzonego w latach 2015 - 2016 przez dziennikarzy z pomocą fachowców analizujących ostatnie chwile Hitlera mając do dyspozycji jego szczątki z tajnych akt moskiewskiego KGB. Głównym celem śledztwa jest odpowiedź na pytanie: czy i jak naprawdę zginął Hitler.
Książka w postaci autentycznych radzieckich dokumentów ukazuje tak ciekawe...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

świtna

Czyta się dobrze. Wręcz idealnie wyważone proporcje między dziennikarstwem śledczym a reportażem z pewną dawką tła. Ostatecznej odpowiedzi nie ma. W każdym razie uczciwie napisana, co mnie mile zdziwiło.

• Biblioteka
  • Biografie