Kościuszko. Książę chłopów

Okładka książki Kościuszko. Książę chłopów
Alex Storozynski Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Fortuna i fatum biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
2011-04-21
Jarosław Mikos
Kościuszko bohater insurekcja

więcej Więcej

Świetnie napisane, wiele szczegółów a jednak tak lekko i szybko strony lecą!

Z tej książki dowiedziałam się więcej o historii Polski niż przez trzy lata liceum. Autor wykonał kawał dobrej (i na pewno bardzo czasochłonnej) roboty gromadząc ogromną ilość materiału i przekazując go czytelnikowi w przystępny sposób. Udało mu się również zachować dobre proporcje w przedstawieniu dziejów w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Jedyny, drobniutki minus to...

Książkę czyta się szybko, wciąga jak dobra powieść, gdyż jest świetnie napisana, oraz oczywiście mamy do czynienia z wyjątkowym życiorysem, wielkiego człowieka.
Chciałem jednak zwrócić uwagę na kwestię wiary Kościuszki i jego podejścia do Kościoła, i pewnego mankamentu w tej kwestii autora.
Niektórzy niestety starają się teraz generalizować, stawiając Kościuszkę w roli...

Fenomelna biografia. Ciekawa, bez zbędnych szczegółów o wczesnym dzieciństwie itp. Wciągająca niczym powieść.

To najlepsza biografia jaką czytałam. Pokochałam Kosciuszkę jeszcze bardziej!

Jak cholernie mało wiemy o tak wielkich ludziach! Kościuszko był człowiekiem wielkim, oddanym narodowi patriotom. Autor przybliża czytelnikowi losy jednego z najznakomitszych synów naszej ziemi.

Znakomita - czyta się jak Jasiennicę - od deski do deski. Znakomita biografia.

Nie spodziewałem się ,że książka będzie tak dobra. Znałem wcześniej biografię kilku ludzi z tej epoki więc czytało mi się jeszcze przyjemniej.
W dobie obecnych czasów ,w których nie ma w zasadzie żadnych wzorów do naśladowania a pomniki stawiamy na wyrost ludziom bez żadnych szczególnych osiągnięć ,jeszcze bardziej powinniśmy pamiętać ,że kiedyś naród posiadał ludzi których...

Napisana przystępnym językiem biografia znanego (przynajmniej teoretycznie) Polakom człowieka-ikony. Przystępnym ponieważ bardziej przypomina reportaż historyczny i zawiera dużo ciekawostek, często z dość zaskakujących kwestii ;) Mamy i życie prywatne, plany czy karierę wojskową w Stanach ale i kwestie społeczne.

W gospodzie unosił się zapach jedzenia. W kominku płonął niedawno rozpalony ogień. W kącie izby siedział starszy pan, na przeciwko niego siedziało kilku dzieciaków z uwagą wsłuchanych w staruszka. Z jego ust płynęły niesamowite opowieści o wielkiej bitwie pod Racławicami, gdzie po raz pierwszy ujrzano kosynierów. Wspomniano też zdobycie i obronę Warszawy, gdzie przelana...

• Historia
  • Biografie
  • Biografie
  • Biografia
  • Polska

Dodaj cytat z książki Kościuszko. Książę chłopów