Notes on Nationalism

George Orwell Wydawnictwo: Penguin Modern Classics Cykl: Penguin Modern (tom 07) publicystyka literacka, eseje
Data 1. wydania:
angielski
Penguin Modern Classics
Penguin Modern (tom 07)
publicystyka literacka, eseje
angielski

George Orwell dzieli się ponadczasowymi obserwacjami nie tylko na temat nacjonalizmu, ale też i innych poglądów (politycznych i życiowych). Książka o tym, jak i dlaczego ludzie mogą patrzeć na tą samą kwestię w inny sposób. Bardzo ciekawa lektura, miejscami lekka - miejscami cięższa. Z pewnością jednak wymagająca skupienia i analizy.
Sądzę, że przyniosłaby pozytywny efekt,...

Na półkach: , , , , , , , ,

"Notes on Nationalism" - 1/10
"Antisemitism in Britain" - 5,5/10
"The Sporting Spirit" - 4/10

• Po angielsku
  • 2020
  • Lit. angielska (brytyjska)
  • J.angielski
  • 2018