Seans w Domu Egipskim

Okładka książki Seans w Domu Egipskim Maryla Szymiczkowa
Okładka książki Seans w Domu Egipskim
Maryla Szymiczkowa Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Profesorowa Szczupaczyńska Zofia (tom 3) Seria: Czarny kryminał kryminał, sensacja, thriller
Profesorowa Szczupaczyńska Zofia (tom 3)
Czarny kryminał
Znak Literanova
2018-07-04
2018-07-04
literatura polska

"Seans w Domu Egipskim" to trzecie spotkanie z profesorstwem Szczupaczyńskich. Tym razem, będzie nieco tajemniczo, ekscentrycznie i "szatańsko". Poznawaliśmy wydarzenia ze świata i z Lwowa oraz Krakowa.
Bardzo dobrze czytało mi się tą lekturę, mam nadzieję, że kontynuacje będą równie satysfakcjonujące.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Profesorowa trzyma poziom, tym razem jednym z podejrzanych jest Stanisław Przybyszewski. Zagadka w stylu Agathy Christie, morderstwo podczas seansu spirytystycznego, a wyjaśnienie nieoczekiwane... Dziwi mnie tylko, że profesor Szczupaczyński nadal nie wie, co robi jego żona, choć znika z domu nawet w dniu przybycia kolędników...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyjemna historia o krótkim śledztwie kryminalnym w Krakowie u schyłku XIX wieku. Dużo jest w niej silnych postaci kobiet, które jednak mogą swoje działania przeprowadzać tylko za plecami i pod kuratelą mężczyzn. Ciekawe sledztwo z wieloma wątkami emocjonalnymi i kulturalnymi, rozwiązanie jednak dość naciągane.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Młoda Polska, moda na spirytyzm, a profesorowa Szczupaczyńska nadal rządzi. Choć historia kryminalna wydała się mi mniej interesująca w porównaniu z poprzednim tomem, a przez tekst przegalopowałam jakoś zadziwiająco szybko, cały czas plusy przeważają nad minusami ;D

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacyjna książka. Cały cykl jest super.

Rewelacyjna książka. Cały cykl jest super.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja ulubiona z całej serii, a czytałam wszystkie 5 tomów!

Moja ulubiona z całej serii, a czytałam wszystkie 5 tomów!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jestem dumna, że mamy takich autorów na naszym rodzimym poletku. Kryminał retro na najwyższym poziomie. Co za język, co za historia! Z rozkoszą można się nią delektować, chłonąć atmosferę fin de siecle. Wyborna lektura, gorąco polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudowna książka, pełna uroku, dowcipu i pięknego języka ( brawo dla autorów). Stary Kraków na wyciągnięcie ręki. Profesorowa Szczupaczyńska i jej służąca Franciszka genialna. Zbrodnia jak dla Poirota.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Profesorowa Szczupaczyńska jest genialna ;)

Profesorowa Szczupaczyńska jest genialna ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oczekiwałam ksiązki w typie stary kryminał w dobrym stylu, jednak książka jest napisana ciężkim językiem, chwilami nudna, nieco mnie rozczarowała.

• Kryminał
  • Kryminały