Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce

Okładka książki Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce
Marie Kondo Wydawnictwo: Muza Seria: Magia sprzątania poradniki
poradniki
Magia sprzątania
イラストでときめく片づけの魔法 (Irasuto de Tokimeku Katazuke no Maho)
Muza
2016-11-09
2016-11-09
Data 1. wydania:
2016-01-05
Magdalena Macińska

Okładka książki Jak czerpać radość z pracy Marie Kondo, Scott Sonenshein
Ocena 7,1
Jak czerpać ra... Marie Kondo, Scott ...
Okładka książki Manga sprzątania. Obrazkowy przewodnik po japońskich porządkach Marie Kondo, Yuko Uramoto
Ocena 6,9
Manga sprzątan... Marie Kondo, Yuko U...

Nawet nie wiedziałam, że to jakaś kolejna część i że wcześniej powstała „Magia sprzątania”. Po tym, co przeczytałam, próbuję sobie teraz wyobrazić, co mogło się znaleźć w pierwszym tomie, skoro w tym dowiedziałam się nawet, jak składać skarpety.

W moim przypadku największa zaleta tej książki to świeża porcja motywacji do zmian i zachęta do bardziej zdecydowanego...

Urocza książka, uroczej Japonki, nie wiem czemu ale bardzo fajnie się to czytało 🤗😊 Mimo że nie wprowadziłam w życie wszystkich porad, efekty pracy z książką są w moim domu BARDZO WIDOCZNE!!!
Udało mi się z pomocą tej książki wyrzucić niepotrzebne klamoty które zalegały w nim całymi latami!
I stąd właśnie tak wysoka moja ocena tego poradnika, jest to bowiem jeden z...

Znów namawianie do wyrzucania i przedstawianie go jako jedynej opcji, tym razem jednak z rozwinięciem o praktykę z obrazkami. Rady przydatne, moja szafa wygląda ładnie, ale z pewnością nie czytało się tego najlepiej.

Świetna książka o sprzątaniu. Od jakiegoś czasu stosuję metodę KonMrie i jestem bardzo zadowolona z rezultatów. Bardzo fajne podejście do tematu. Książkę czyta się lekko. Polecam też filmiki oraz pierwszą książkę autorki "Magia sprzątania".

Jestem wielką fanką Marie Kondo, jej prostych, ale skutecznych rad. Polecam każdemu, kto nie wie, jak najlepiej składać ubrania ;)

Polecam dla osób, które nie wiedzą jak technicznie zabrać się do sprzątania. Dokładnie uczy jak np. składać ubrania, książka jest ilustrowana. Napisana w bardzo zrozumiały sposób.

Ciekawa pozycja odnośnie sprzątania. Daje do myślenia o tym ile rzeczy się posiada.

Jak dla mnie trochę za dużo rzeczy, które są w Magii sprzątania a za mało porad praktycznych. Jednak i tak można sporo ciekawych pomysłów zaczerpnąć do wykorzystania we własnym porzadku.

Świetna rzecz dla tych, którzy od zawsze mają problem z utrzymaniem porządku. Po kolei, małymi kroczkami, pokazuje jak ogarnąć pomieszczenia w domu: jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, jak przechowywać żeby wszystko było łatwo znaleźć i czyścić oraz w końcu jak poprawić estetykę. Przyświeca temu filozofia, że wśród rzeczy, które lubimy, będziemy się czuć szczęśliwsi.

Z...

Szukałam inspiracji żeby w końcu ogarnąć moją szafę. Trafiłam na książkę Marie Kondo. W tej części jest wiele ciekawych, praktycznych porad i obrazków jak ułożyć koszulki i inne części garderoby. Jak pozbyć się rzeczy typu 'a może się przyda' . Dużo skorzystałam. Nie wszystkie sposoby mi się podobały, ale niektóre zastosowałam i się sprawdziły. Polecam.

Po przeczytaniu pierwszej książki pani Kondo i rozpoczętym maratonie sprzątania, postanowiłam zabrać się za drugą część. Zawsze wydawało mi się, że mam mało rzeczy, moja opinia zmieniła się, kiedy musieliśmy pomieścić się w 38 metrowym mieszkaniu z mężem i dzieckiem. Decyzja o zredukowaniu swojego dobytku przyszła mi zatem łatwo - właściwa motywacja czyni cuda. Nigdy nie...

• Poradniki
  • 2019