Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce

Marie Kondo Wydawnictwo: Muza Seria: Magia sprzątania poradniki
イラストでときめく片づけの魔法 (Irasuto de Tokimeku Katazuke no Maho)
Data 1. wydania:
2016-01-05
Magdalena Macińska
Muza
イラストでときめく片づけの魔法 (Irasuto de Tokimeku Katazuke no Maho)
poradniki
Magdalena Macińska
Magia sprzątania

Świetna książka o sprzątaniu. Od jakiegoś czasu stosuję metodę KonMrie i jestem bardzo zadowolona z rezultatów. Bardzo fajne podejście do tematu. Książkę czyta się lekko. Polecam też filmiki oraz pierwszą książkę autorki "Magia sprzątania".

Jestem wielką fanką Marie Kondo, jej prostych, ale skutecznych rad. Polecam każdemu, kto nie wie, jak najlepiej składać ubrania ;)

Polecam dla osób, które nie wiedzą jak technicznie zabrać się do sprzątania. Dokładnie uczy jak np. składać ubrania, książka jest ilustrowana. Napisana w bardzo zrozumiały sposób.

Ciekawa pozycja odnośnie sprzątania. Daje do myślenia o tym ile rzeczy się posiada.

Jak dla mnie trochę za dużo rzeczy, które są w Magii sprzątania a za mało porad praktycznych. Jednak i tak można sporo ciekawych pomysłów zaczerpnąć do wykorzystania we własnym porzadku.

Świetna rzecz dla tych, którzy od zawsze mają problem z utrzymaniem porządku. Po kolei, małymi kroczkami, pokazuje jak ogarnąć pomieszczenia w domu: jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, jak przechowywać żeby wszystko było łatwo znaleźć i czyścić oraz w końcu jak poprawić estetykę. Przyświeca temu filozofia, że wśród rzeczy, które lubimy, będziemy się czuć szczęśliwsi.

Z...

Szukałam inspiracji żeby w końcu ogarnąć moją szafę. Trafiłam na książkę Marie Kondo. W tej części jest wiele ciekawych, praktycznych porad i obrazków jak ułożyć koszulki i inne części garderoby. Jak pozbyć się rzeczy typu 'a może się przyda' . Dużo skorzystałam. Nie wszystkie sposoby mi się podobały, ale niektóre zastosowałam i się sprawdziły. Polecam.

Po przeczytaniu pierwszej książki pani Kondo i rozpoczętym maratonie sprzątania, postanowiłam zabrać się za drugą część. Zawsze wydawało mi się, że mam mało rzeczy, moja opinia zmieniła się, kiedy musieliśmy pomieścić się w 38 metrowym mieszkaniu z mężem i dzieckiem. Decyzja o zredukowaniu swojego dobytku przyszła mi zatem łatwo - właściwa motywacja czyni cuda. Nigdy nie...

Książki (razem z „Magią sprzątania” i „Mangą sprzątania”), które zawiewają okultyzmem i zaszkodziły mojej psychice. Nie dość, że od chyba roku albo dłużej czułam zmuszona do „rozpoznawania radości” wg metody zawartej w tej książce przez może rok, może 1,5 roku m, dopiero niedawno zaczęłam z tym walczyć, to jeszcze wpadłam w obsesję na punkcie porządku. Dla ludzi o słabej...

Lepsza siostra "Magii Sprzątania"

Książkę nabyłam w zestawie z pierwszą częścią, której recenzję już napisałam. Ponieważ "Magia Sprzątania" bardzo mi się spodobała a wdrożenie metod z tej książki naprawdę zmieniło moje życie na lepsze, bez wahania przystąpiłam do lektury "Tokimeki".

Książka ta jest moim zdaniem nawet lepsza, niż jej poprzedniczka, gdyż autorka pozwoliła...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobre uzupełnienie pierwszej części książki. Sama jestem w trakcie "festiwalu sprzątania" przy okazji przeprowadzki i jestem zachwycona! Dodatkową zaletą jest też to, że od zawsze miałam bardzo podobne podejścia do życia i przechowywania rzeczy jak autorka. Myślę, że innym ciężko będzie się przekonać. Mnie natomiast ta książka upewniła w tym, że podążam w dobrym kierunku,...

• Poradniki
  • 2019