Stillhouse Lake

Okładka książki Stillhouse Lake Rachel Caine
Okładka książki Stillhouse Lake
Rachel Caine Wydawnictwo: Thomas & Mercer Cykl: Stillhouse Lake (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Stillhouse Lake (tom 1)
Thomas & Mercer
2017-07-01
2017-07-01
kryminał stilhouselake gina royal gwen proctor

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Honor Among Thieves Ann Aguirre, Rachel Caine
Honor Among Th... Ann Aguirre, Rachel...

Prawdziwy thriller :) Zgrożenie z każdej strony czuje się na każdej stronie :) Znakomicie skonstruowana i zaskakująca

Nie jest to źle napisane, ale sprawia wrażenie, jakby Autorka celowo zwalniała akcję i klepała arkusze wydawnicze, by mieć historii na następne tomy, przez co jako całość traci dużo "mięcha" I przestaje być interesujące.

Typowy kryminał/thriller, który kończy się w sądzie - bardzo lubię takie potyczki sądowe. Małe zaskoczenie na końcu. Jednak o mechanizmach kierujących mordercą i punkcie widzenia żony takiegoż to my się niczego odkrywczego nie dowiemy.

Główna bohaterka, Gina, to postać, która wzbudza mieszane uczucia - jej skomplikowana natura i tajemnicza przeszłość sprawiają, że trudno jest całkowicie zrozumieć jej motywacje. To właśnie w tym tkwi siła tej powieści - nieustannie zastanawiamy się, czy możemy jej ufać, czy też ukrywa coś mrocznego. Trzyma w napięciu i kończy się tak, że chce się przeczytać kontynuację. Książka przedstawia ciekawy punkt widzenia – narracja prowadzona jest z perspektywy byłej żony seryjnego mordercy. Zdziwienie wywołało też to, że akcja rozgrywa się już po złapaniu zbrodniarza. Dlatego Gina ciągle zmienia tożsamość, teraz ma na imię Gwen. Kobieta cały czas ucieka i stara się chronić swoje dzieci. Ale czy można żyć ciągle oglądając się za ramię? Czy to dostateczna ochrona?

Kiedy ignorujesz informację, że to pierwszy tom, wchodzisz na stronę żeby napisać recenzje i zaczyna do Ciebie dochodzić, że zakończenie w zasadzie wskazuje na tom drugi, klikasz w cykl, a tu niespodzianka sześć książek..
Jeden moment może zniszczyć Twoje życie, ten sam moment może zniszczyć życie dziesiątek, a nawet setek innych osób.
Gina Royal wiedzie na pozór normalne życie, ma kochającego męża, dwójkę dzieci, a na co dzień zajmuje się domem, moment, zwykły przypadek sprawia, że jej świat przestaje istnieć, sypie się jak domek z kart. Jakiś pijany kierowca stracił panowanie nad samochodem i wjechał prosto w ścianę garażu domu Giny, niby nic, dom na pewno był ubezpieczony, nikomu przecież nic się nie stało, jednak sprawa nie jest tak prosta, kobieta szybko się o tym przekonuje kiedy zostaje skuta kajdankami i zostają jej odczytane jej prawa. Prawdziwy koszmar zaczyna się kiedy Ginie zostaje pokazana zawartość garażu, miejsce, w którym jej mąż oddawał się swojemu hobby - majsterkowaniu - okazuje się miejscem zbrodni, jej mąż faktycznie majsterkował, ale z ciałem młodej dziewczyny. Gina w jednym momencie staje się żoną mordercy, ale również podejrzaną o współudział, w końcu jakim cudem nic nie zauważyła? Od tego momentu kobieta wraz z dziećmi ucieka, zmienia tożsamość, ich życie zmienia się na zawsze, nie mogą się nigdzie osiedlić na stałe, nie mogą nikomu zaufać. Na domiar złego, kiedy Gina znajduje jakąś namiastkę normalności, w okolicy znów dochodzi do morderstwa i to Gina znów staje się główną podejrzaną. Bycie żoną mordercy to jedno, ale bycie podejrzaną o współudział, to już zupełnie inna historia, razem tworzą mieszankę wybuchową.
"Żona mordercy" to paranoja i naiwność w jednym, siła oraz słabość, dobro i zło.
Moim zdaniem mogło być lepiej, ale warto przeczytać żeby chociaż trochę uzmysłowić sobie co potrafi zrobić samosąd i jak bardzo niebezpieczne są internetowe trolle. Niestety, ale psychopaci mogą być wszędzie, nawet za naszą ścianą..

Gina Royal wiedzie na pozór normalne...

Początek troszeczkę był dla mnie męczący ale gdy akcja się rozkręciła to już nie mogłam się oderwać. Sięgnę po kolejne tomy :)

Gina Royal żyła wymarzonym życiem, aż do momentu, gdy nieznajomy samochód przypadkowo uderzył w ścianę garażu w jej domu. W zniszczonym garażu odkryto zwłoki brutalnie torturowanej, młodej kobiety. Okazało się, że jej mąż i ojciec jej dzieci, jest wyjątkowo okrutnym, seryjnym mordercą.

To był pierwszy rozdział tej książki i za razem ostatni ciekawy.

Wydaje mi się, że największym problemem tej książki jest jej źle określony rodzaj. To nie jest thriller psychologiczny. Raczej książka sensacyjna. I gdybym o tym wiedziała, nie sięgnęłabym po nią.

Zagadki jak z przedszkola. Bohaterowie płascy. Fabuła nudna i przegadana. Dużo o broni i amunicji, a dookoła sami przystojni żołnierze.

To był pierwszy rozdział tej książki i za razem ostatni ciekawy.

Wydaje mi się, że...

Z początku nudna. Fabuła ciągnęła się i ciągnęła, nie wiedziałam do czego zmierza. Była w większości przegadana, a główna bohaterka i jej zachowanie - irytujące. Jednak dałam jej szansę i dopiero później się rozkręciło. Największym zaskoczeniem okazał się pomysł na zakończenie, za co daję ogromny plus. Sam proces bardzo intrygujący. Spiski, kombinowanie. Naprawdę bardzo fajnie to wyszło.

„Żona mordercy” nie jest najmocniejszym thrillerem, jaki czytałam, ale fabuła jest na tyle interesująca, że na czas czytania przepadłam. Gina Royal to żona, a w zasadzie była żona seryjnego mordercy młodych kobiet, Melvina Royala. Melvin gwałcił, torturował i obdzierał ze skóry swoje ofiary, po czym topił ich obciążone zwłoki w pobliskim jeziorze. Po procesie, w którym była sądzona jako współwinna, ale została oczyszczona z zarzutów, Gina zabiera dwoje swoich dzieci, zmienia tożsamość i ucieka ze stanu, w którym mieszkali. Żyje jak paranoiczka, bojąc się zemsty ze strony rodzin ofiar męża.

Gina, już jako Gwen, znajduje i kupuje dom w niewielkim mieście w pobliżu jeziora, Stillhouse Lake. Wydaje się, że wszystko idzie ku dobremu- dzieci aklimatyzują się w szkole, zdobywają przyjaciół. Gwen poznaje kilkoro mieszkańców, w tym przystojnego Sama. Co może pójść nie tak?

Akcja nabiera tempa, kiedy Gwen dostaje list z pogróżkami od byłego męża, a z jeziora nieopodal zostają wyłowione zwłoki młodej kobiety, która została zamordowana podobnie jak ofiary Melvina Royala. Dla Gwen i jej dzieci zaczyna się prawdziwe piekło.

Nie wiadomo kto jest dobry, a kto zły, komu można zaufać, a przed kim lepiej uciekać. Pod koniec książkę naprawdę ciężko odłożyć. Zakończenie jest zaproszeniem do sięgnięcia po kolejny tom, z którego skorzystam.

Wciąga

Wciąga