Romeo i Julia

William Shakespeare Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Literatura klasyczna - Zielona Sowa klasyka
Romeo and Juliet
2017-08-24
Józef Paszkowski
Literatura klasyczna - Zielona Sowa

Opinie [1 087]

Chyba wszyscy znają już tą historię nieszczęśliwej miłości. I w sumie dobrze, bo jest to dramat całkiem całkiem, chociaż Romeo i Julia mieli tam czternaście lat, widzieli się raz i od razu w sobie zakochali miłością szczerą i prawdziwą, chociaż nie mieli o niej pojęcia, a Romeo deklamował swoją miłość pod balkonem, nie wiedząc nawet, czy to Julia na nim stoi - w końcu było...

Książkę czytała przynajmniej dwa razy i cały czas zachwyca. Która kobieta nie chciałaby znaleźć takiego faceta jakim był Romeo? Szkoda tylko, że jest to tragedia i dwoje tak kochających się ludzi nigdy nie będzie mogło być razem.

Książkę czytałam bardzo dawno, ale znam jej fabułę od początku do końca. Mimo mezaliansu pomiędzy dwojgiem zakochanych ludzi i sprzeciwu rodzin, młodzi chcą być razem. Szkoda tylko, że ta opowieść kończy się tragedią. Każda kobieta chciałaby mieć takiego Romea przy swoim boku.

Romantyczny dramat z cudowną fabułą która mnie osobiście wciągnęła bardzo. Czytając tą książkę sama marzyłam że znajdę kiedyś takiego Romea. Bez fragmentu o umieraniu rzecz jasna 🙃

choć każdy zna historię miłości tych dwojga, wydaje mi się, że warto przeczytać tą cudną książkę

Bardzo dobrze wspominam, jedna z moich ulubionych lektur z gimnazjum. Polecam! Spektakl w wykonaniu teatru Studio Buffo to mus dla tych, którzy chcieliby doświadczyć tej historii w futurystycznym świecie i jego realiach.

Żeby kochać trzeba umieć to robić. Wielka pochwała romantycznej miłości Przez mistrza Szekspira.

Romeo i Julia William Shakespeare'a to poemat który wszyscy dobrze znają. Jest to historia miłości dwojga ludzi z różnych światów. Miłości nieszczęśliwej. Tragicznej . Pięknej . Mimo to trudnej w odbiorze dla młodego czytelnika. Dobrze , że powstają wydania takie jak to z opracowaniem ułatwiającym zrozumienie trudnego literackiego języka .

Czytałam to jak miałm 10 lat i mega mi się to podobało .

Przyznam, że gdy czytałem tą książkę lata temu po prostu mnie męczyła. Zdawała się być patetyczna, infantylna i mało treściwa.

Po latach odsłuchałem ją w formie audiobooka z audioteki, odczytaną przez zespół lektorski i moje wrażenia są już zupełnie inne! Świetnie się tego słucha, intepretacja jest genialna. Miodek, polecam!

Dyskusje

39 369