Przygotowani przetrwają

Okładka książki Przygotowani przetrwają Paweł Frankowski
Okładka książki Przygotowani przetrwają
Paweł Frankowski Wydawnictwo: Pascal nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Pascal
2015-05-01
2015-05-01

Bardzo dobra. Duża liczba opisów i praktycznych rozwiązań. Polecam.

Bardzo dobra. Duża liczba opisów i praktycznych rozwiązań. Polecam.

Dobra książka dla ludzi, którzy nie wiedzą od czego zacząć kompletowanie swojego plecaka EDC i zapasów preppersa (mnie osobiście rozbolała głowa na myśl o tym ile rzeczy powinnam dodatkowo zakupić, a wszystko wydawało się tak bardzo przydatne).

Mam ochotę kupić po przeczytaniu tej książki generator prądu i zrobić zapasy na kilka tygodni:) Ciekawe, praktyczne porady, zarówno co kupić jak i co wykorzystać, aby przygotować się na różnego rodzaju zagrożenia. Podobało mi się, że ta książka stawia na wykorzystanie tego, co już mamy oraz na myślenie i rozwiązywanie problemów. Raczej nie zostanę preppersem, ale książka jest warta przeczytania.

Biorąc pod uwagę że nie miałem kontaktu wcześniej z tą tematyką czuje się bardzo usatysfakcjonowany tym co się dowiedziałem. Jako laik teraz nieco inaczej postrzegać zagrożenia i inaczej się do nich przygotowuje . Największym plusem jest Polski autor, daje on sensowne i realne przykłady, osadzone w polskiej rzeczywistości, a nie jakaś tam pustynia w Nowym Meksyku. Nie jest to kompendium wiedzy o przetrwaniu a sensowny wstęp do zbierania doświadczenia związanego z próbą przetrwania w niepewnych czasach.

Dobra książka dla początkujących i trochę bardziej zaawansowanych. Znający dobrze tematykę mogą sprawdzić nowinki na rynku jeśli chodzi o książki czy sprzęt. Niestety główna rada wynikająca z książki to uciekaj z miasta lub przyłącz się do szabrowników. Za mało porad jak rzeczywiście przetrwać w mieście.

Książka dostosowana do ekstremum SHTF, ale ciekawa i pouczająca. Za mało scenariuszy miejskich, zwłaszcza jak na tytuł.

W myśl zasady preppersów nie polecam tej książki. Jest 'do bani', totalna strata czasu. W ten sposób zwiększam liczbę osób nieprzygotowanych i zwiększam też swoje szanse w krytycznej sytuacji. :)
Jest bardzo cieniutka granica między przezornością, a paranoją. W pierwszym odruchu powiedziałbym, że preppersi to nieszkodliwi 'porąbańcy'. Ale to tylko w pierwszym odruchu. Bo patrząc na naszą cywilizację okazuje się, że mamy niezwykłe szczęście żyć w rejonie spokojnym geologicznie i klimatycznie i to w czasie i miejscu, gdzie wyjątkowo od kilkudziesięciu lat nie doszło do poważniejszego konfliktu zbrojnego. Przywykliśmy do tego, a fakty są takie, że jest to rzadkość. Idea preppersów nie jest więc tak szalona jak się zdaje, a nawet powiedziałbym, że jest zupełnie odwrotnie.
Książka jest praktycznym poradnikiem i to uwzględniającym polskie realia. Nic z tych rzeczy o świrach biegających po lesie w maskujących ubraniach i rozpalających ognisko poprzez pocieranie patyków, żeby na nim przyrządzić własnoręcznie - bagnetem - upolowanego dzika. Konkretne rady dla przeciętnych ludzi, którzy mogą znaleźć się w okolicznościach nie tak całkiem nierealnych.

Zapraszam na fb na mój nowy blog do dyskusji po więcej bezkompromisowych recenzji.
@CzynicznyCytelnik

Parę ciekawych wskazówek, ale no właśnie - tylko wskazówek, trochę brakuje konkretów. No i wychodzi na to, że w obliczu katastrofy najlepiej być członkiem bandy szabrowników.

Kompendium wiedzy. Dużo odwołań do innych zagranicznych twórców. Jak dla mnie pierwszorzędna robota z zachęcaniem do kształtowania zaradności w obliczu kryzysów

Rzetelna książka. Przyznam szczerze, że chciałam ją przeczytać z czystej ciekawości, a okazało się, że książka to przykładny podręcznik. Autor dokładnie opisuje założenia preppersów/survivalowców i ich rodzaje, mówi nam byśmy też sami określili w jakim stopniu chcemy być przygotowani, bo od tego wiele zależy.
Jeśli ktoś na poważnie traktuje tę kwestię to uważam, że z tą pozycją będzie w stanie zaopatrzyć się niemalże w pełni we wszystko co mu potrzebne będzie.
Autor nie tylko pisze, że np są sposoby oczyszczania wody, ale wymienia je ich wady i zalety, koszta i to nam pozostawia ewentualną decyzję co do wyboru. Wielokrotnie podaje konkretne modele danego sprzętu. Jest mnóstwo podanych stron, które były jego źródłem ale które też pomogą nam rozszerzyć wiedzę z danego zakresu.
Przygotowanie jest tu opisane od tego co powinien posiadać plecak w domu czy samochodzie aż po wygląd 'bunkra' a także co robić po ew katastrofie.
Kolejnym plusem uznaję to, że mimo iż jest to wg mnie fachowy podręcznik to mimo tego język użyty jest ciekawy i książka wciąga, a nie nudzi.
Ciekawa opcja nawet dla osób niezainteresowanych, bo niektóre rzeczy nie wymagają wielkiego nakładu pieniędzy czy czasu lub energii, a mogą się przydać, no i zawsze po przeczytaniu coś tam w głowie zostaje, więc w razie czego, coś wiedzieć się będzie.

Jeśli ktoś na poważnie traktuje tę kwestię to uważam, że z tą...

• Survival
  • Poradnik

Dodaj cytat z książki Przygotowani przetrwają