Krytyka czystego rozumu

Kritik der Reinen Vernunft
filozofia, etyka
Roman Ingarden
Biblioteka Europejska

Książka nie do czytania, tylko do badania w laboratoriach. Dlatego brak oceny z mojej strony.

Doniosłość "Krytyki czystego rozumu" (tzn. doniosłość filozofii Kanta) jest jawna dla każdej osoby, która liznęła choć trochę historii filozofii. Nie była to wprawdzie rewolucja totalna i całkiem osobna, bo Hume (przede wszystkim) stworzył pod nią niebagatelne podwaliny, wciąż jednak genialne epistemologiczne spostrzeżenie Kanta na zawsze wywróciło świat do góry nogami - a...

• Filozofia
  • Chcę w prezencie