Ostry dyżur

1998-01-01
83-7186-024-2
Barbara Cendrowska-Werner
thriller medyczny Palmer sensacja

Nie da się ukryć że ktoś komuś ukradł pomysł.
Czyli Palmer (Ostry dyżur) wykorzystał pomysł Robina Cooka (Coma)
Ta sama zasada - młoda lekarka, spisek , tajemnicze wydarzenia w szpitalu.
Dlaczego 3/10? Coma o niebo lepsza od Ostrego dyżuru.
Jak ktoś chce pzreczytać to proszę....
Ja odradzam

Nie da się ukryć że ktoś komuś ukradł pomysł.
Czyli Palmer (Ostry dyżur) wykorzystał pomysł Robina Cooka (Coma)
Ta sama zasada - młoda lekarka, spisek , tajemnicze wydarzenia w szpitalu.
Dlaczego 3/10? Coma o niebo lepsza od Ostrego dyżuru.
Jak ktoś chce pzreczytać to proszę....
Ja odradzam

Główną bohaterką tego thrillera medycznego jest Abby Dolan. To młoda kobieta pracująca na izbie przyjęć w szpitalu. Akcja powieści dzieje się więc głównie w szpitalu. Autor powieści był lekarzem pracującym w szpitalu i doskonale znał realia i zasady pracy w szpitalu. Czytelnik dostaje dużo terminów i zagadnień medycznych, ale podane są one w przystępny sposób. Fabuła jest ciekawa i trzyma w napięciu. Abby na własną rękę prowadzi śledztwo, aby dociec jaka jest przyczyna dziwnych zachowań niektórych osób. Nie jest jej łatwo, bo ma tylko jednego sojusznika. Zakończenie powieści jest zaskakujące. O ile w opisane zdarzenia jestem skłonna uwierzyć, że mogły mieć miejsce, to w ostateczne rozwiązanie trudno mi uwierzyć. To moja kolejna książka tego autora, po "Siostrzyczkach" i po kolejną z pewnością sięgnę.

Młoda lekarka wraz z swoim partnerem przenosi się do małego miasteczka. Pracując w Izbie przyjęć zaobserwowała dość sporo niewyjaśnionych przypadków chorób, które nie mogła wyjaśnić. Partner również zaczyna miewać różne dolegliwości z nieznanych przyczyn. Książka ciekawa i warta uwagi. Napisana dość przyjemnie bez rządnych medycznych pojęć, które by czytelnik niezrozumiał.

Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć thriller medyczny, który dorównał, a może nawet przewyższył te od Tess Gerritsen. Ciekawy zarys głównych postaci. Doktor Abby Dolan zdecydowanie trafia na listę moich ulubionych bohaterek. Ponad to niebanalne, trzymające w napięciu zakończenie, co przekłada się na to, że z chęcią przeczytam kolejne książki autora

Ciekawa, niebanalna historia z tajemnicą w tle.

Doktor Abby przenosi się do małego miasteczka wraz ze swoim partnerem, gdzie zaczyna pracę w miejscowym szpitalu. Wszystko wygląda niepozornie do czasu, gdy okazuje się, że część pacjentów wykazuje niepasujące do żadnej konkretnej choroby objawy i winę za to ponosić ma znajdująca się nieopodal fabryka. Czy jednak faktycznie szef Colstaru jest winien dolegliwości mieszkańców? Jakie inne tajemnice skrywa szpital, w którym pracuje Abby?

Thriller niecodzienny, z dużą dawką medycznych wątków, z elementem skomplikowanego romansu. Ciekawie zbudowana postać głównej bohaterki-fighterki, lekarza z powołania.

Trafiłam na tę książkę przypadkiem. Choć poniekąd miałam pewne przemyślenia co do rozwiązania historii, to i tak uważam, że została poprowadzona w intrygujący sposób.

Polecam:)

Ciekawa, niebanalna historia z tajemnicą w tle.

Świetny thriller medyczny, godny polecania i trzymający w napięciu.

Świetny thriller medyczny, godny polecania i trzymający w napięciu.

Stwierdzam, że lubię thrillery medyczne

Stwierdzam, że lubię thrillery medyczne

Całkowicie przeciętna książka, dość zgrabna historia ale kilka rzeczy do przewidzenia.

Ciekawa historia, dużo zagadek. Przez całą książkę rozmyślałam nad rozwiązaniem zagadki medycznej, która na koniec pozytywnie mnie zaskoczyła.

Dobrze się czyta, akcja trzyma w napięciu. Ostatnie 100 stron jest niczym film z Brucem Willisem - główny bohater (w tym przypadku bohaterka) dokonuje nieprawdopodobnych poczynań a im bliżej końca tym bardziej krwawi, utyka i ma oczywiście spektakularnie potargane ubranie.
Jak ktoś lubi takie akcje to pozycja warta przeczytania.

Jak ktoś lubi takie akcje to pozycja warta przeczytania.

Michael Palmer Ostry dyżur Zobacz więcej
Michael Palmer Ostry dyżur Zobacz więcej