Szarlatani

2018-01-01
Data 1. wydania:
2017-08-22
Maciej Szymański

Czytałam kilka książek Robina Cooka i moim zdaniem ta jest jedną z lepszych. Wciągająca historia, ciekawie napisane postacie i akcja trzymająca w napięciu. Idealna na jesienny wieczór.

Szarlatani, książka mnie w pełni nie zachwyciła, spodziewałam się czegoś więcej po książce, Robin Cooka. Wprawdzie spodziewałam się zupełnie innych relacji, zachowań wśród bohaterów Noah i Avy, jednak Książka ta chce byśmy się zastanowili nad lekarzami do których sami chodzimy i kim są, czy faktycznie są dobrze wyszkolonymi i czy warto oddać swoje życie w ich ręce.

Lubię Robina Cooka, ale chyba jest to jedna ze słabszych jego książek, być może najsłabsza z tych, które czytałem, co nie znaczy, że jest ona zła. Cook nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Klasyczne dla niego połączenie medycyny i powieści kryminalnej/thrillera. Tutaj jednak wątek kryminalny/śledczy jest dość kiepski, poza krótkimi fragmentami. Odnoszę też wrażenie, że w...

Nieco zbyt szczegółowo opisana historia ale ciekawa.

Autor - megaloman, uważa, że zna przyszłość edukacji medycznej, usiłuje wskazać sposoby jej reformowania, krytykuje obecny stan. Nie lubię "proroków". Przecenia wpływ mediów społecznościowych (być może Amerykanie rzeczywiście są w tej kwestii bezmyślni i ważniejszy od rozumnego podejścia jest snobizm, moda). Powieść zawiera wiele "lokowań produktów". Czyżby Cook tak bardzo...

Świetnie napisana czyta się w oka mgnieniu. Coś o kształceniu medyków, rezydentach i współczesnym wirtualnym świecie.

Doskonała powieść medyczno kryminalna oraz niezłomni lekarze ratujący codziennie życie ludzkie .Jak zawsze autor pamiętał o wszystkich detalach dotyczących życia współczesnego oraz nowinek technologicznych, które coraz bardziej monopolizują wszystkie dziedziny nauki . Serdecznie polecam

Szkoda słów. Na planie ogólnym nie bardzo wiadomo o czym (wydumany problem, który gdzieś tam na pewno występuje, jak wszystko inne, ale jako zagrożenie uniwersalne, czy choćby tylko szersze). W szczegółach naiwne – w wymyślonych przez Autora sytuacjach, prawdziwi ludzie po prostu nie zachowują się taj, jak jego postaci. Sumarycznie nudne.

2081

29/2020 (A)

Jedna z najsłabszych powieści Cooka i z pewnością najgorsza, jaką czytałam.
Stanowczo zbyt wiele drobiazgowych raportów o pracy rezydentów, niewiele mówiących laikowi opisów zabiegów, szczegółów życia studenckiego przyszłego absolwenta medycyny w wersji usa.
Bohaterowie czarno-biali, jeżeli ordynator ma wredny charakter, to i wygląda jak pasztet, a jeśli pani doktor jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2018