Szarlatani

Charlatans
kryminał, sensacja, thriller
2018-03-13
Maciej Szymański

Autor - megaloman, uważa, że zna przyszłość edukacji medycznej, usiłuje wskazać sposoby jej reformowania, krytykuje obecny stan. Nie lubię "proroków". Przecenia wpływ mediów społecznościowych (być może Amerykanie rzeczywiście są w tej kwestii bezmyślni i ważniejszy od rozumnego podejścia jest snobizm, moda). Powieść zawiera wiele "lokowań produktów". Czyżby Cook tak bardzo...

Świetnie napisana czyta się w oka mgnieniu. Coś o kształceniu medyków, rezydentach i współczesnym wirtualnym świecie.

Doskonała powieść medyczno kryminalna oraz niezłomni lekarze ratujący codziennie życie ludzkie .Jak zawsze autor pamiętał o wszystkich detalach dotyczących życia współczesnego oraz nowinek technologicznych, które coraz bardziej monopolizują wszystkie dziedziny nauki . Serdecznie polecam

Szkoda słów. Na planie ogólnym nie bardzo wiadomo o czym (wydumany problem, który gdzieś tam na pewno występuje, jak wszystko inne, ale jako zagrożenie uniwersalne, czy choćby tylko szersze). W szczegółach naiwne – w wymyślonych przez Autora sytuacjach, prawdziwi ludzie po prostu nie zachowują się taj, jak jego postaci. Sumarycznie nudne.

1925

29/2020 (A)

Jedna z najsłabszych powieści Cooka i z pewnością najgorsza, jaką czytałam.
Stanowczo zbyt wiele drobiazgowych raportów o pracy rezydentów, niewiele mówiących laikowi opisów zabiegów, szczegółów życia studenckiego przyszłego absolwenta medycyny w wersji usa.
Bohaterowie czarno-biali, jeżeli ordynator ma wredny charakter, to i wygląda jak pasztet, a jeśli pani doktor jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Słabiutko. Fabuła rozwleczona do granic możliwości. Główny bohater - ciapa prima sort (https://www.youtube.com/watch?v=ZwUx7L5zDcQ :D ) Gdzie tkwi kruczek całej historii? Nie wiem, bo rozstrzygnięcie podane zostało nam na tacy na samym początku książki. Czytadło. Nie polecam.

Początek XXI wieku i wielka nowoczesna klinika w Bostonie. Dwoje młodych lekarzy rezydentów Noah - chirurg i Ava - anestezjolog stają w obliczu niewyjaśnionych śmierci na stole operacyjnym. Młody chirurg zawieszony w prawie wykonywania zawodu stara się wyjaśnić wiele tajemnic związanych nie tylko ze śmierciami pacjentów, ale także z przeszłością Avy, która staje się coraz...

Jak na Cooka to średnia pozycja, nie porywa, za mało Cooka, zabrakło mi jego typowego, nagłego i bezceremonialnego uśmiercania występujących postaci i jakiejś głębszej intrygi. Liczyłem na więcej.

Autor wie, o czym pisze, a to rzadkość. Gdy wypowiada się na temat przypadków medycznych, stosowanych leków i terapii, to podaje same fakty.
Podoba mi się ta książka jako wypowiedź. Może jako opowiedziana historia jest nieco naiwna, ale tylko dlatego zdejmuję jedną gwiazdkę.
Jestem zwolennikiem świata, w którym każdy człowiek powinien mieć prawo wejść do apteki i kupić...

Dyskusje

• 2018