Bikini

Świat Książki
literatura polska
literatura piękna
literatura polska

Wbrew tytułowi,nie zabieraj tej książki na plażę.Ja tak zrobiłam.Nie zapoznałam się z tematem,który nie nadaje się na plażowy wypoczynek.
Czasy wojny i okrucieństwa z nią związane.Polecam

DOBRA, ale z silnym ukierunkowanie w stronę MOŻE BYĆ

Wróciłam po kilku latach przerwy do Wiśniewskiego i generalnie nie żałuję. Generalnie, bo obraz zniszczonego wojną Drezna bardzo silnie do mnie przemówił. Natomiast jesli chodzi o ładunek emocjonalny powieści to takich doznań mi wcale nie brakowało. Może jestem zbyt gruboskórna na taką uczuciową egzaltację, ale bywały...

Głęboka, porywająca pozycja. Wiśniewski jest geniuszem literackim. Dociera do serca wprost z impetem. Warto zarezerwować od razu czas na przeczytanie całej książki . Nie sposób się od niej oderwać.

Książka fascynująca, opisująca i łącząca ze sobą wiele wątków, zdecydowanie warta przeczytania.

Janusz Wiśniewski ma coś tak niezwykłego, jakąś taką wrażliwość niebywałą. Wyciska emocje i karmi intelekt.

Dla mnie - bomba. Mam z dedykacją autora :)

Mam problem z tą książką, bo łączy dwie przestrzenie, z których jedna bardzo mi się podoba, a druga bardzo wkurza. Zaletą tej powieści jest udane budowanie akcji przekonująco osadzonej w czasie historycznym i ogromna ilość wiedzy podanej tak jakby mimochodem, ciekawie wplecionej w losy bohaterów, ich myśli, listy, wypowiedzi. To sprawiło, że nie przestałam czytać tej...

Jak dla mnie najlepsza książka Wiśniewskiego 😄Ma coś w sobie, a takie klimaty lubię najbardziej.

Niesamowita :) Nietypowa opowieść, nietypowi bohaterowie. Zdarzenia opisane są pokazane z innego punktu widzenia niż typowo. Książka na pewno jest warta przeczytania. Niektóre fragmenty naprawdę mocno chwytają za serce i powodują, że nie chce się o nich zapomnieć.

Czytelnicy i poszukiwacze Książek…Nie jest to książka o tematyce stricte wojennej, dokument o próbach jądrowych. To nie jest romans. To nie książka na weekend nad wodą i ze znajomymi. To wielowątkowa historia o kolejach i przewrotności losu, o poszukiwaniu zrozumienia, miłości, nietolerancji, trudnych relacjach rodzinnych. To książka z mnóstwem ciekawostek historycznych, to...

Dyskusje

3 718