Tomek w krainie kangurów

Alfred Szklarski Wydawnictwo: Muza Cykl: Przygody Tomka Wilmowskiego (tom 1) Seria: Klub Podróżnika literatura dziecięca
2016-10-18
1957-03-01
Muza
tomek wilmowski dingo smuga sally
Przygody Tomka Wilmowskiego (tom 1)
literatura dziecięca
2016-10-18
Klub Podróżnika
tomek wilmowski dingo smuga sally

"Tomek w krainie kangurów" (a właściwie cały cykl, którego ta książka jest prologiem) w swojej kategorii jest niekwestionowaną klasyką; trudno chyba znaleźć kogoś z pokolenia dzisiejszych 30- i 40-latków, kto w dzieciństwie czytał książki, a nie było wśród nich przygód Tomka. I dlatego niełatwo ocenia się takie przypadki, bo to trochę tak, jakby w skali 1-10 opiniować -...

Do niektórych lektur nie powinno się wracać. Ciekawostki, które kiedyś rozpalały wyobraźnię, teraz toną w morzu cierpienia zwierząt i absurdalnych elementów.
Na deser "rosół z młodych papużek".

,,Tomek w krainie kangurów" to książka o przygodach nastoletniego Tomka. Chłopiec razem z załogą łowi australijskie zwierzęta, by umieścić je w europejskim zoo. Akcja dzieje się podczas zaborów Polski. Tomek jest bardzo mądry, bystry i sprytny. Można o nim powiedzieć: encyklopedia. Alfred Szklarski w swej książce zawarł wiele historycznych informacji, m.in. o dawnych...

W końcu mam za sobą. W dzieciństwie nie przepadałem za czytaniem, teraz muszę się kryć.
Książka zgrabna, ciekawa, nieinfantylna. Zobaczę, co dalej. Mało czasu na czytanie i słuchanie. Tyle jeszcze warto poznać lub przeczytać na nowo.

Książki młodzieżowe, pokolenie moich rodziców... Serię Tomka czytam z ogromną przyjemnością, chyba świat korporacji tak mnie zniszczył, że lekka książka o tematyce dalekich podróży i wielu przygód jest jak balsam po całym dniu 😁

To dla mnie to bardzo ważna książka. Nie bardzo lubiłem czytać w klasach 1-3. Przygnębiające były wtedy lektury. W 4 klasie tata przyniósł mi "Tomka w krainie kangurów" i powiedział spróbuj tego. Spróbowałem i zakochałem się w czytaniu. Dobrze było mieć takiego Tatę...

Jako nastolatka kochałam się w Tomku. Razem z nim przeżywałam wszystkie jego przygody na wszystkich kontynentach. To dzięki niemu zainteresowały mnie podróże i historia i to zostało ze mną na całe życie.

Przyjemna, lekka, z odrobiną przygody, humoru, akcji ale i geograficznych oraz przyrodniczych ciekawostek. W sam raz na leniwą sobotę, niedzielę i rozluźnienie. Przyjemnie mi się czytało - lubię wracać do tej części

Cała seria nie jest dla fanów ciągłej szaleńczej akcji. To jest spokojna lektura dla osób interesujących się geografią, zwierzętami i podróżami. pokazane jest, że w każdym wieku można osiągać niesamowite rzeczy i przeżywać przygody. Ta seria natchnęła mnie do działanie. Chcieć to móc!

była ok

Dyskusje